Προς το περιεχόμενο

ΚΤΕΟ - Υψηλά Καυσαέρια


Nintendo1889

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Στον έλεγχο καυσαερίων θυμάμαι πάντα να λένε να κάνεις μια βόλτα πρωτα ώστε να είναι ζεστή η μηχανή και μετά να μετρήσουν.

Αμα δεν εχουμε γνωση απο νουμερα μην τα τσουβαλιαζουμε..!  Ειναι σαν καποιος να εχει καρκινο και να του λες ασε την ασπιρινη και παρε 2 depon!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Αμα δεν εχουμε γνωση απο νουμερα μην τα τσουβαλιαζουμε..!  Ειναι σαν καποιος να εχει καρκινο και να του λες ασε την ασπιρινη και παρε 2 depon!!!!

Μάλιστα.Το να είναι ζεστή η μηχανή είναι τσουβάλιασμα ενώ το να κάνει αυτό που λες είναι διαφορετικό

Πριν το ξαναπας για μετρηση να το πηγαινεις συνεχεια με 4000στρ μην αλλαζεις ταχυτητα.. και πηγαινε το  3-4 φορες στον κοφτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μάλιστα.Το να είναι ζεστή η μηχανή είναι τσουβάλιασμα ενώ το να κάνει αυτό που λες είναι διαφορετικό

Πριν το ξαναπας για μετρηση να το πηγαινεις συνεχεια με 4000στρ μην αλλαζεις ταχυτητα.. και πηγαινε το  3-4 φορες στον κοφτη!

Ναι γιατι κανονικα οι μετρησεις του ts δειχνουν ξεκαθαρα οτι παει για καταλυτη! Κακος που αναφερω και γω τις δοκιμες.. γιατι ειναι παρηγορια στον αρρωστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/10/2019 στις 12:56 ΜΜ, toyo73 είπε

Εννοεις οτι περναει "πλαγιως" και οχι κανονικα.

Πλαγίως αλλά χωρίς να βγουν επιπλέον λεφτά από την τσέπη. Το πάω στον μηχανικό και το πάει αυτός για ΚΤΕΟ. Έμμεσος τρόπος αλλά τρόπος. 

Αυτά στην επαρχία που ήμαστε όλοι κατά κάποιον τρόπο γνωστοί και όλο και κάτι χρωστάει σε χάρες ο ένας στον άλλον. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για καταλυτη γιατί ο λ φαίνεται σωστος αλλα εχεις ψηλα καυσαερια. Γνωμη και δικη μου οπως και απο προλαλησαντες κανε μια μετρηση και αλλου να εισαι σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Gatilaras είπε

+1 για καταλυτη γιατί ο λ φαίνεται σωστος αλλα εχεις ψηλα καυσαερια. Γνωμη και δικη μου οπως και απο προλαλησαντες κανε μια μετρηση και αλλου να εισαι σιγουρος.

Με CO 0.6 δεν μπορεις να ευελπιστεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/10/2019 στις 1:56 ΜΜ, gia_nnis είπε

Αμα δεν εχουμε γνωση απο νουμερα μην τα τσουβαλιαζουμε..!  Ειναι σαν καποιος να εχει καρκινο και να του λες ασε την ασπιρινη και παρε 2 depon!!!!

Μια χαρα τα λεει. Κρυο το μοτερ δουλευει  με πλουσιο μειγμα  και τα καυσαερια ειναι ανεβασμενα, + οτι ο καταλυτης κρυος δεν καταλυει. Ολα αυτα με την προυποθεσει οτι δεν καιει λαδια και δεν εχει χαλασμενο καταλυτη.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, toyo73 είπε

Μια χαρα τα λεει. Κρυο το μοτερ δουλευει  με πλουσιο μειγμα  και τα καυσαερια ειναι ανεβασμενα, + οτι ο καταλυτης κρυος δεν καταλυει. Ολα αυτα με την προυποθεσει οτι δεν καιει λαδια και δεν εχει χαλασμενο καταλυτη.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση το αμαξι του ts δειχνει οτι ειναι ζεστο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ειχα παει στο ΚΤΕΟ του Ελληνικου οταν ειχα αμαξι και θελαν να με κοψουν για τα καυσαερια ,ελα ντε που πριν δυο μερες ειχα παει και ειχα βγαλει καρτα καυσαεριων στο συνεργειο μου και του την εδειξα και του ειπα δως μου εγγραφως οτι κοβομαι γιατι ενας απο τους δυο σας με δουλευει για να προχωρησω σε μηνυσεις,τοτε ως δια μαγειας του ηρθε η επιφοιτηση να αλλαξει αισθητηρα στο ματσουκι που βαζει στην εξατμιση και το αμαξι περασε κανονικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βρηκαμε τον εναν απο τους 45!😋

Τι ΚΤΕΟ και παπαριες, νομιζω το καλυτερο ονομα θα ηταν τσιρκο.

Στους πανω-στα-δεντρα-τρωνε-βαλανιδια οστρογοτθους σε 27εκ ελεγχους πιασανε 10εκ προβληματικα αυτοκινητα. 

Στους πολυμηχανους ομως απογονους του Περικλη, σε 2εκ ελεγχους πιασανε...45

Παλι διδαξαμε πολιτισμο και παιδεια 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έχει τύχει και μένα να πάνε να με κόψουν για καυσαέρια.

Το σκηνικό είναι ότι με φώναξε να μου πει ο ελεγκτής ότι κόβομαι, μου έδειξε ότι ξαναμετράει από φιλοτιμία δική του πολλές φορές και πάλι δε μπορεί να με περάσει, και αφού είδε ότι δεν ανταποκρίνομαι,

τελικά δια μαγείας βγήκε ένας συνάδελφός του από μέσα και συνεννοήθηκαν, λίγο μετά όλως τυχαίως «έσβησαν τα κομπιούτερ και χάθηκαν οι μετρήσεις», και η κατάληξη είναι ότι φεύγει ο συγκεκριμένος και τρίτος υπάλληλος ανέλαβε να μετρήσει το αμάξι στη διπλανή ράμπα και ...τέλεια τα καυσαέρια!

Ντροπή.

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και 50άρικο ρε παιδιά στα δύσκολα χρόνια που ζούμε.

Στην περιοχή μου σε κάποιο ΚΤΕΟ με 10-20 καθαρίζεις.Το έχουν κάνει σύστημα και κόβουν για ασήμαντες αφορμές.Εμένα με έκοψαν για ένα ψαλίδι γιατί όπως μου είπαν είχε πρόβλημα.

Δεν τους έδωσα τίποτε πήγα στο μάστορα το άλλαξα και όπως μου είπε είχε κάποιο προβληματάκι αλλά δεν ήταν επικίνδυνο ή σοβαρός λόγος  για να με κόψουν.Ξαναπήγα και με 5 ευρώ τελείωσα. Η πλάκα είναι ότι μετά από 6 μήνες με πήραν τηλέφωνο να πάω για ΚΤΕΟ κάποιο άλλο αυτοκίνητο που έληγε.Τους είπα ότι για αυτό που μου έκαναν με το ψαλίδι του προηγούμενου δεν θα ξαναδούν κανένα από τα πέντε οχήματα της οικογένειας στο ΚΤΕΟ τους και φυσικά τα πάω αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα δε φαινεται ενα ψηφιο στο μετρητη χιλιομετρων και μου ανεβασαν το αιμα στο κεφαλι . Βγαζουν μια φωτογραφια και τη στελνουν λεει στο υπουργειο απαραιτητως . Τους λεω βαλτε ενα καλωδιο και παρτε τα χιλιομετρα απο τον εγκεφαλο - και θελω ενα χαρτι οτι δε ειναι γυρισμενα τα χιλιομετρα . Τιποτα λεει να πατε σε ηλεκτρολογο να το φτιαξει / αλλαξει το μετρητή ....  Νεες οδηγιες απο το "υπουργειο"  ολοι οι αλλοι στη σειρα κομμενοι για καυσαερια και επανελεγχο . Καποια στιγμη αρχισα καντηλια απο τα νευρα μου γιατι μου πεταει - ουτε και απο καυσαερια περναει "κανονικα " - και λεω τοσα χρονια με περνας φερε τα κ@λοχαρτα απο προηγουμενους ελεγχους ολα CO 0,02 % ρελαντι  0,01 % υψηλες . Τα μετρανε τωρα τοσα χρονια η μας δουλευουν ;;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...