Προς το περιεχόμενο

Problem με επανεκκίνησεις


Serakis1301

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/10/2019 στις 11:11 ΠΜ, panosp1 είπε

Για  την RAM δεν ξέρω να πω, δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Το πιο απλό όπως λες είναι να χαμηλώσει την συχνότητα και να δει αν συνεχίζουν οι μπλε οθόνες.

Εγώ είμαι με Thermaltake Smart 630w bronze semi-modular, είμαι αρκετά σίγουρος ότι ΔΕΝ είναι Multirail. Όπως φαίνεται στην φώτο παρακάτω, έχει 2 κόκκινες συνδέσεις για δυο 8-Pin, δυο διαφορετικά καλώδια. Χρησιμοποιώ και τις δυο στην 5700XT.

thermaltake630w.png.9204e4c121caccda45c1e32be2f247d7.png

Δλδ να βάλω το ένα 8pin από άλλη τροφοδοσία και το 6 pin από άλλο??όχι από το ίδιο ??..Τώρα έχω και άλλο θέμα..όταν έβαλα display port μου άναβε κόκκινο led στην cpu και gpu πάνω στην μητρική και δεν έκανε boot το pc

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτές που ασχολήθηκα λίγο με τον υπολογιστή παρατήρησα τα εξής όσο επαιζα sottr. Μόλις πείραξα το προφίλ του παιχνιδιού στο wattman και ανέβασα  στο power limit τον κέρσορα στο τερμα έπαιζα τρεις ώρες χωρίς κρασαρισμα. Βέβαια ανέβαινε και η θερμοκρασία του πυρήνα από τους 70 που έπαιζα πριν στους 80. Επίσης έκαναν περισσότερο φασαρία και τα φανς της κάρτας . Λογικό μου φαίνεται γιατί είχε ανέβει η θερμοκρασία. Η θερμοκρασία στο junction ήταν στους 90-92. Μετά όταν γύρισα την κάρτα τελείως default μετά από 20 -30 λεπτά κρασαρε με black screen. Θα το ξανατσεκαρω και σήμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...