Προς το περιεχόμενο

Joker Αστυνομία.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
4 minutes ago, Narayan said:

Την παράβαση ποιός θα την καταγράψει για να επιβληθεί το πρόστιμο, αν όχι τα όργανα της τάξης;

Τι εννοείς; Φαντάζομαι το ΥΠΠΟ έχει κάποιο σώμα που κάνει ελέγχους, όπως έχει το ΙΚΑ, το ΣΕΠΕ και η εφορία. Αλλά και η αστυνομία να έπρεπε να το βεβαιώσει, ο νόμος δεν γράφει ότι απομακρύνονται οι ανήλικοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι γελοιο να ερχεται η ελληνικη αστυνομια να παιρνει ανηλικα απο το θεταρο να τα βαζει σε κλουβα ή εστω περιπολικο και να τα πηγαινει στο τμημα και να τους δινει ενα τηλεφωνημα για να πουν στους γονεις οτι τους συνελλαβαν και να τους κανει εξακριβωση στοιχειων....ειναι επισης επικυνδυνο και επισης ευκολα μπορει να δημιουργησει ψυχολογικο προβλημα...εδω εμενα που με επιασαν στα 26 μου και με πηγαν στο τμημα γιατι δεν ειχα ταυτοτητα μια φορα και μου προκαλεσε κατι αρνητικο....ποσο μαλλον ενα 15 χρονο.

Οπως επισης ειναι γελοιο, εάν πάτε να κόψετε τα μαλλιά σας σε ένα κουρείο χωριού με πληθυσμό κάτω από 2.000 κατοίκους και διαπιστώσετε ότι οι πολυθρόνες έχουν απόσταση μικρότερη από ένα μέτρο μεταξύ τους, τότε μπορείτε να κάνετε μήνυση στον ιδιοκτήτη του...γιατι και ΑΥΤΟ νομος ειναι αυτης της μπουρδελο χωρας!!!!!

πασιφανεστατα εκτος απο τους λιγους τυφλους ΔΕΝ θα επρεπε η αστυνομια να ασχολειται με κατι τετοιο....πασιφανεστατα ομως!

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω (ειδήσεις, δεξιά κι αριστερά) για αναχρονιστικούς νόμους που πρέπει να καταργηθούν ή να αλλαχθούν.

Οκ. Αλλά μέχρι να γίνει αυτό (σήμερα, μεθαύριο, σε 42 χρόνια) ο νόμος υπάρχει και (καλώς ή κακώς) πρέπει να εφαρμόζεται. Το να απαξιώνεται και ταυτόχρονα να μαθαίνουμε όλοι (παιδιά κι ενήλικες) ότι η εφαρμογή του όποιου νόμου είναι θέμα προσωπικής άποψης είναι λάθος (κατά τη γνώμη μου).

Διαφωνείς ή, ακόμα χειρότερα, έχεις αδικηθεί από κάποιο παλιό, κακό, λάθος νόμο; Κυνήγησέ το να αλλαχθεί. Εσύ, το κόμμα σου ή όποιος άλλος.

ΥΓ Σίγουρα πολλοί αμέσως θα σκεφτούν ότι "δεν είναι υποχρέωσή μου να αλλάζω/διορθώνω νόμους". Σύμφωνοι. Αν όμως καταλήξουμε να συζητάμε για τις υποχρεώσεις μας, τότε σίγουρα είναι μέσα σε αυτές η υπακοή στους νόμους. "Εκτελείς και μετά βγαίνεις παραπονούμενος" όπως έλεγαν και στο στρατό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τον τροπο που εγινε . Καθημερινα γινονται κλησεις απο κυρατσες για ψιλου πηδημα  και δε πλακώνουν 40 μπατσοι με κλουβες . Μετα ο υπουργος προστασιας λεει πρωτος εγω δηλωνω οτι θα παραβιάσω το νομο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τους νομοταγεις πολιτες του φορουμ....νομος τους κρατους ειναι να μην περνας το φαναρι με κοκκινο οταν εισαι πεζος...τα λεμε στην ψειρου ρε νομοταγεις πολιτες θα σας καρτησω θεση μην αγχωνεστε...

καποιοι λετε μλκς....ο παρωχημένος νομος ΔΕΝ ειναι πιο σημαντικος απο την ψυχοσυνθεση του 14χρονου....

καποι νομιζουν πως lawful=good...δεν ισχυει

δεν θα καταστρψουμε την κοινωνια για να σωσουμε τον νομο u know!! το αντιθετο πρεπει να γινει...ουτε ειμαστε τυφλα πειθήνια οντα

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν φτάσαμε να θεωρούμε παρωχημένο νόμο... το ότι απαγορεύεται να περνάμε με κόκκινο μάλλον έχει σαπίσει πλήρως η κοινωνία.

Γνωστός μου είχε δεχτεί κλήση στην Αγγλία επειδή πέρασε με κόκκινο (ως πεζός). Προφανώς και δέχτηκε το πρόστιμο χωρίς να κάνει κήρυγμα για του πολιτικούς, για τη Βουλή και για το κατεστημένο.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...