Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν πρόγραμμα για χρήση Web Camera ως συσκευή επιτήρησης


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω κάποια δωρεάν εφαρμογή για χρήση web cam ως συσκευή επιτήρησης και καταγραφής video/audio, σε υπολογιστή με windows 7.

Με μια πρώτη ματιά είδα τα ispy, contacam, yawcam κλπ.

Τι να προτιμήσω;

Δίκτυο δεν υπάρχει, οπότε οι δικτυακές δυνατότητες είναι αδιάφορες.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το contacam χρονια τωρα σε πισι με κουμπωμενες πανω του διαφορες καμερες σαν καταγραφικο.Μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sixfeetunder είπε

Εχω το contacam χρονια τωρα σε πισι με κουμπωμενες πανω του διαφορες καμερες σαν καταγραφικο.Μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι

Υπάρχει η δυνατότητα να γράφει μόνο όταν ανιχνεύσει κίνηση; τι είδους αρχεία σώζει και σε τι ανάλυση;

Κάποιος που θα ασχοληθεί πρώτη φορά θα τα καταφέρει σχετικά εύκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Doubt είπε

Υπάρχει η δυνατότητα να γράφει μόνο όταν ανιχνεύσει κίνηση; τι είδους αρχεία σώζει και σε τι ανάλυση;

Κάποιος που θα ασχοληθεί πρώτη φορά θα τα καταφέρει σχετικά εύκολα;

Ναι εχει αυτη την δυνατοτητα οπως και να οριζεις και συγκεκριμενη περιοχη και να ρυθμιζεις την ευαισθησια.Απο φορματ εγραφης δεν το εχω πολυψαξει αλλα το εχω 640*480 λογο το οτι και οι καμερες μου ειναι αυτης της αναλυσης και δεν ξερω αν με μεγαλυτερη αναλυση δινει την επιλογη για παραπανω.Παντως το εχω τουλαχιστων 8 χρονια 24/7 και ειναι μια χαρα,οποτε λειπω συνδεω και το πισι με 3G modem για να εχω προσβαση μεσω teamviewer να ελενχω.

Επεξ/σία από sixfeetunder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sixfeetunder είπε

Ναι εχει αυτη την δυνατοτητα οπως και να οριζεις και συγκεκριμενη περιοχη και να ρυθμιζεις την ευαισθησια.Απο φορματ εγραφης δεν το εχω πολυψαξει αλλα το εχω 640*480 λογο το οτι και οι καμερες μου ειναι αυτης της αναλυσης και δεν ξερω αν με μεγαλυτερη αναλυση δινει την επιλογη για παραπανω.Παντως το εχω τουλαχιστων 8 χρονια 24/7 και ειναι μια χαρα,οποτε λειπω συνδεω και το πισι με 3G modem για να εχω προσβαση μεσω teamviewer να ελενχω.

Το έβαλα ήδη και λειτουργεί, μια χαρά όλα.

Ίσως δοκιμάσω και το yawcam που έχει κι ελληνικά, θέλει java όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...