Προς το περιεχόμενο

Η Google διέθεσε έξι apps για να σε βοηθήσουν να… ξεκολλήσεις από το κινητό σου


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είχα να γράψω κάτι άλλο, αλλά θα συνοψίσω το νόημα στην ερώτηση:

αυτή τί κερδίζει από αυτές τις εφαρμογές;

Απλή ερώτηση, δεδομένου ότι είναι κερδοσκοπική εταιρεία, η ανάπτυξή των εφαρμογών αυτών κόστισε και η συντήρησή τους θα συνεχίσει να της κοστίζει χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Jophiel είπε

Το είχα να γράψω κάτι άλλο, αλλά θα συνοψίσω το νόημα στην ερώτηση:

αυτή τί κερδίζει από αυτές τις εφαρμογές;

Απλή ερώτηση, δεδομένου ότι είναι κερδοσκοπική εταιρεία, η ανάπτυξή των εφαρμογών αυτών κόστισε και η συντήρησή τους θα συνεχίσει να της κοστίζει χρήματα.

Μη τη μπερδεύεις με άλλες εταιρείες που χρεώνουν και τα ακουστικά.Η Google προσφέρει πολλές από τις εφαρμογές της δωρεάν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 "H google έβγαλε 6 apps (για το κινητό σου) για να ξεκολήσεις απ'το κινητό σου"  Πως γενεν αυτό?
 

21 λεπτά πριν, CAPgeo1979 είπε

Κόβεις το smartphone ξεκινάς το τσιγάρο.... άντε στη καλύτερη κομπολόι..

αλλιώς αρχίζεις κόκα να σωθείς κι απ'τον εθισμό στα videogames :P

1 ώρα πριν, tolstoy είπε

Έτσι μου λένε όλοι όσοι έχουν ps. Ξέρω όμως κι άλλους. 

είσαστε πολλοί αλλά σκόρπιοι, ναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Jophiel said:

Το είχα να γράψω κάτι άλλο, αλλά θα συνοψίσω το νόημα στην ερώτηση:

αυτή τί κερδίζει από αυτές τις εφαρμογές;

Απλή ερώτηση, δεδομένου ότι είναι κερδοσκοπική εταιρεία, η ανάπτυξή των εφαρμογών αυτών κόστισε και η συντήρησή τους θα συνεχίσει να της κοστίζει χρήματα.

Πιθανότατα να χρησιμοποιούμε εθιστικές εφαρμογές του ανταγωνισμού (facebook) λιγότερο!

Πέρα απο την πλάκα, απλά δες ο μέσος χρήστης τι ποσοστό του χρόνου του στο smartphone αφιερώνει στο facebook και το instagram. 

Α, και το παίζει καλή εταιρεία επίσης, λέει να ενδιαφέρομαι για την υγεία σας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε γιατί έχει παραγίνει το κακό κάθε ώρα και στιγμή κολλημένοι όλοι με τις μούρες στα κινητά και δεν βλέπουν τι γίνεται γύρω τους,ακόμη όταν είναι σε παρέα αντί να βρούν ευκαιρία να επικοινωνήσουν μεταξύ τους,ο καθένας θα χωθεί στο κινητό !

Δεν χρειάζεστε application απλά κλείστε τα και λίγο τα ρημάδια,να γίνετε και λίγο πιό ανθρώποι 😸

 

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Cell_7 είπε

Το paper phone πολύ καλό!

Μου αρέσει αν και όχι τόσο σε σχέση με τη μείωση χρήσης του τηλεφώνου, αλλά για να εκτυπώνω ένα τσεκλιστ με τα καθημερινά 2do κλπ... 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, balt123 είπε

 "H google έβγαλε 6 apps (για το κινητό σου) για να ξεκολήσεις απ'το κινητό σου"  Πως γενεν αυτό?

Σαν να λέμε η marlboro έβγαλε οδηγίες για τη μείωση του καπνίσματος,

η coca cola, των αναψυκτικών,

και η VW, της χρήσης των αυτοκινήτων.

 

Πέρα από τον πλάκα, ο καλύτερος τρόπος για τη μείωση της χρήσης του τηλεφώνου, νομίζω ότι είναι το grayscale mode.

Πόσο θα ήθελα να μπορούσα να ενεργοποιήσω παράλληλα κι ένα reading mode (blue light filter)

 

Επεξ/σία από solution1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Το Paper Phone σου δίνει την δυνατότητα να εκτυπώσετε σε χαρτί όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που θα χρειαστείτε κατά την διάρκεια της ημέρας (π.χ ραντεβού, εκδηλώσεις) ώστε να μην χρησιμοποιήσετε το κινητό σας.

-ΜΠΡΟΣ ... ΠΙΣΩ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το digital wellbeing μου έκανε καλό. Έμπαινα έβλεπα 150 ξεκλείδωματα και 5 ώρες χρήσης. 

Έβαλα τα counter σε Facebook και σε ένα παιχνίδι που παίζω στο μισάωρο να κλειδώνουν. Μερικές φορές το Facebook κλειδώνει από το πρωί αλλά μου κάνει καλό. 

Βρήκα τρεις ώρες για να κάνω κάτι σοβαρό από το να διαβάσω, να εξελιχθώ, να παίξω με τα παιδιά μου. 

Σημαντική και η λειτουργία wind down. Κατά τις 22:30 γκριζάρει η οθόνη και έτσι το αφήνεις νωρίτερα στο κομοδίνο. 

 

Αλήθεια πόσα ξεκλείδωματα σας γράφει; πόση ώρα στο κινητό; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Jophiel είπε

αυτή τί κερδίζει από αυτές τις εφαρμογές;

Στατιστικά!!! από ποιες εφαρμογές μας είναι απαραίτητες μέχρι και ποιες εργασίες είναι οι σημαντικότερες μέσα στην ημέρα... Μπορεί να φαίνεται ασήμαντο γιατί ήδη τις ξέρει αλλά πλέον εμείς οι ίδιοι θα ξεχωρίσουμε τα σημαντικά από τα ασήμαντα και θα τα δίνουμε απλόχερα στην Google χωρίς αυτή να επεξεργάζεται τίποτα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...