Προς το περιεχόμενο

Vega 64 vs Radeon 7


ASDIC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω περίπου 650€ πακέτο δεν αξίζει και όπως ανέφερες το γνωρίζεις.Σκέψου και το ενδεχόμενο να την ακυρώσεις προλαβαίνεις μετά τη στιγμή αδυναμίας. 😀😀

Αφού σου έχει μπει στο μάτι τσέκαρε μήπως τη βρεις μεταχειρισμένη να γλυτώσεις τουλάχιστον κάνα 100€

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

620  ευρωπουλα το πακετο σε παρακαλω, μην τα ισοπεδωσουμε ολα. θα δωσω την 64αρα κανα 250αρι και θα κοψει λιγο, Ινλερ......

Μεταχειρισμενη απο Αμαζον ειναι, κανονικα εχουν 650 καινουργιες και 560 μεταχειρισμενες μονο η καρτα.

Αναλογικα 5700ΧΤ reference με το waterblock βγαινει στα 530 ευρω.....90 ευρω διαφορα...

Επεξ/σία από ASDIC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ASDIC είπε

Νταξει παιδια κραξτε και βριστε οσο θελετε......

Το αμαζον εφταιγε. Την ειχε "μονο"  480 λιρες και μετα η χαζο EKWB ειχε το μπλοκ μονο 90 ευρω με μεταφορικα. 

Ειλικρινα ειμαι σε νυχτερι στην δουλεια. Δεν εφταιγα εγω. Το μαρκετινγκ της  ΑΜΔ εφταιγε. Με πηρε το Λιζακι τηλεφωνο και με παρακαλεσε να την αγορασω. Ηταν μια στιγμη αδυναμιας.

Ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για την σοφια που με προσφεραν και τις αποψεις σας.

Μια ανοιχτη παλαμη απο ολους σας.

Ευχαριστω.

Ποιο επεισόδιο χάσαμε;

18 λεπτά πριν, ASDIC είπε

620  ευρωπουλα το πακετο σε παρακαλω, μην τα ισοπεδωσουμε ολα. θα δωσω την 64αρα κανα 250αρι και θα κοψει λιγο, Ινλερ......

Μεταχειρισμενη απο Αμαζον ειναι, κανονικα εχουν 650 καινουργιες και 560 μεταχειρισμενες μονο η καρτα.

Αναλογικα 5700ΧΤ reference με το waterblock βγαινει στα 530 ευρω.....90 ευρω διαφορα...

Οκ στα χρήματα μίας RX570XT την αγόρασες συν το κόστος για το waterblock γιατί έτσι έχεις στήσει το σύστημα και έτσι θα ήταν και με την 5700xt. Mε αυτή την προϋπόθεση, έχεις πάρει καλύτερη κάρτα με λίγα χρήματα παραπάνω.

Όχι άσχημα αν δε θέλεις να αλλάξεις εταιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Radeon VII είναι ελαφρώς (1-2%) καλύτερη καλύτερη από την 5700XT σε gaming αλλά αν γίνουν overclock και οι δύο γίνεται ξεκάθαρα καλύτερη.

Η VII έχει άπειρο mem bandwidth οπότε το ποσοστό αύξησης συχνότητας στον πυρήνα μεταφράζεται σε ανάλογη αύξηση fps.

Το mem bandwidth της 5700ΧΤ από την άλλη είναι ήδη στο όριο, δεν overclockάρεται η μνήμη, οπότε όσο και να ανέβει ο πυρήνας το κέρδος είναι αμελητέο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ASDIC είπε

Νταξει παιδια κραξτε και βριστε οσο θελετε......

Το αμαζον εφταιγε. Την ειχε "μονο"  480 λιρες και μετα η χαζο EKWB ειχε το μπλοκ μονο 90 ευρω με μεταφορικα. 

Ειλικρινα ειμαι σε νυχτερι στην δουλεια. Δεν εφταιγα εγω. Το μαρκετινγκ της  ΑΜΔ εφταιγε. Με πηρε το Λιζακι τηλεφωνο και με παρακαλεσε να την αγορασω. Ηταν μια στιγμη αδυναμιας.

Ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για την σοφια που με προσφεραν και τις αποψεις σας.

Μια ανοιχτη παλαμη απο ολους σας.

Ευχαριστω.

Καλορίζικη,τι να βρίσουμε;Δανεικά μας ζήτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες συγνωμη, ζητησα και μου δωσατε την γνωμη σας και συμφωνησα κια εγω. και μετα παω στην δουλεια και καθως βλεπω τις αγγελιες στο Αμαζον, μπαμ την βλεπω και με φαινεται τοσο καλη η τιμη που την περνω σχεδον αμεσως. Κλαψ....😪😫😁

Το Λιζακι εφταιγε ! Με παρεσυρε ! με εβγαλε απο τον καλο τον δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τις φαφαριές και κοίτα να τη χαρείς. Καλά έκανες αφού γούσταρες. Δικά σου είναι τα λεφτά (ελπίζω) 😋 Welcome to the club και που είσαι περιμένουμε εντυπώσεις στο αντίστοιχο θέμα μόλις παραλάβεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Nemo1776 είπε

αυτό δεν το διάβασα...

τότε αυτό θα σε βοηθήσει MorePowerTool – Navi and Radeon VII Tweaking

απλά πες μας αποτελέσματα😉

That's my boy 😂

@ASDICΣου είπε αυτός που σου πούλησε την κάρτα τι default ρεύμα εχει; Έχε υπόψη ότι κάθε κάρτα έχει διαφορετικό. 

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisde είπε

That's my boy 😂

@ASDICΣου είπε αυτός που σου πούλησε την κάρτα τι default ρεύμα εχει; Έχε υπόψη ότι κάθε κάρτα έχει διαφορετικό. 

Απο τα μεταχειρισμενα του Αμαζον ειναι ιδεα δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ηρθε, περιμενω το μπλοκ απο την ΕΚ την αλλη εβδομαδα.

Τολμω να πω οτι τα μεταχειρισμενα απο Αμαζον εινα σε αριστη κατασταση και κοβουν πολλα χρηματα απο απλα πραγματα. 

Radeon VII.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρεπει να περιμενω το μπλοκ πρωτα, 5 Νοεμβρη για να λυσω την λουπα πρωτα να την τεσταρω και μετα να βαλω το μπλοκ επανω της.

Ενημερωση--το μπλοκ τελικα ηρθε σημερα. Εβαλα την καρτα μεσα και ετρεξα το superposition και με δινει σκορ  5594 απο το 4800 στοκ της 64αρας. Τρομερη διαφορα. Θα βαλω φωτο απο το μπλοκ αυριο. 

 

 

Superposition_Benchmark_v1.0_5594_1572395548.png

Επεξ/σία από ASDIC
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...