Προς το περιεχόμενο

H ΕΑ έδωσε στη δημοσιότητα το πρώτο βίντεο του Command & Conquer Remastered


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η φήμη ότι η EA επιστρέφει μετά από τόσα χρόνια στο Steam (με τη χρήση του origin προφανώς) ισχύει τελικά;

Αν ισχύει θα ήθελα να δω τα μούτρα του Tim όταν του πουν τα μαντάτα 😁

https://www.techradar.com/news/could-ea-games-be-coming-back-to-steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απογοήτευσε το βίντεο , περίμενα κάτι πολύ ανώτερο σε σχέση με αυτό. Ωραίο για την εποχή του και εγώ το είχα λιώσει αλλά αν είναι όπως στο βίντεο όταν βγεί απλά θα μου είναι αδιάφορο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θυμάμαι ήταν 2 cd το ένα GDI το άλλο οι NOD ήθελε 8mb ram για να παίξει στον 486 dx100 μου, κρατούσα το 1 cd εγώ έδινα το άλλο σε φίλους και παίζαμε multiplayer dialup με τις αθάνατες γραμμές του ΟΤΕ που ακόμα τότε ήταν αναλογικές. Αξέχαστες οι φωνές της μάνας μου για το ποτε θα μπορέσει να πάρει κάνα τηλέφωνο 😂

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καινούργια γραφικά δεν είναι τόσο καλά όσο περίμενα ή μόνο εμένα μου φαίνεται; 

Τότε ήταν παιχνιδάρα μαζί με το Empire Earth, τώρα όμως θα αντέξει;

Κρίμα πάντως που δεν υπάρχουν τέτοια μεγάλης εμβέλειας παιχνίδια σήμερα. 

Πάω να ξαναπαίξω το πρώτο C&C και μετά Commandos 2 :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχουν την συλλογη με ολα τα red alert kai C&C ειχαν πει για beta access στο επομενο οταν και οποτε βγει. δηλαδη τωρα θα το παρουμε τζαμπα το remaster? ευτυχως τα χα τσιμπησα ολα για κανα δεκαρικο και οποτε θελω τα ξαναπαιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, radeon9700 είπε

Λοιπόν θυμάμαι ήταν 2 cd το ένα GDI το άλλο οι NOD ήθελε 8mb ram για να παίξει στον 486 dx100 μου, κρατούσα το 1 cd εγώ έδινα το άλλο σε φίλους και παίζαμε multiplayer dialup με τις αθάνατες γραμμές του ΟΤΕ που ακόμα τότε ήταν αναλογικές. Αξέχαστες οι φωνές της μάνας μου για το ποτε θα μπορέσει να πάρει κάνα τηλέφωνο 😂

My thoughts exactly... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Πάω να ξαναπαίξω το πρώτο C&C και μετά Commandos 2

εκεί ακριβώς απευθύνεται... 

 

Σε αυτούς που το αγάπησαν σαν παιχνίδι και τώρα θέλουν να το ξαναπαίξουν χωρίς όμως να χρειαστεί να ασχοληθούν με DOSBOX πείραγμα αρχείων για να παίζει σε μεγαλύτερη ανάλυση και scaling για να μην φαίνονται σαν ψείρες στην μεγαλύτερη ανάλυση κτλ

 

plug and play με ρετουσαρισμένα γραφικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά να λέμε που η ΕΑ είναι ο χαζός του χωριού και προσπαθεί να βγάλει κανένα έξτρα φράγκο μόνο από τη νοσταλγία.

Οι μάγκες στη Bethesda έχουν πιο προχωρημένες ιδέες.100 δολαριακια συνδρομή το χρόνο στο Fallout 76 αν σου αρέσουν τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

https://www.ign.com/articles/2019/10/23/fallout-76-now-has-a-100-a-year-subscription-service-fallout-1st
https://www.ign.com/articles/2019/10/24/fallout-76-why-fallout-first-fails-as-a-subscription-service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, radeon9700 είπε

Λοιπόν θυμάμαι ήταν 2 cd το ένα GDI το άλλο οι NOD ήθελε 8mb ram για να παίξει στον 486 dx100 μου, κρατούσα το 1 cd εγώ έδινα το άλλο σε φίλους και παίζαμε multiplayer dialup με τις αθάνατες γραμμές του ΟΤΕ που ακόμα τότε ήταν αναλογικές. Αξέχαστες οι φωνές της μάνας μου για το ποτε θα μπορέσει να πάρει κάνα τηλέφωνο 😂

Αν σε ρωταγε κιολας πρώτα, είσαι τυχερός... εμας απλά το σήκωνε όποτε η σύνδεση έπεφτε έτσι και αλλοιώς :-) 

Παιχνιδαρες τότε, σήμερα ομως;!; Μια συνέχεια του franchise με δυνατότητες 2019, θα ήταν προτιμότερη νομίζω...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...