Προς το περιεχόμενο

H ΕΑ έδωσε στη δημοσιότητα το πρώτο βίντεο του Command & Conquer Remastered


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, tsofras είπε

Με απογοήτευσε το βίντεο , περίμενα κάτι πολύ ανώτερο σε σχέση με αυτό. Ωραίο για την εποχή του και εγώ το είχα λιώσει αλλά αν είναι όπως στο βίντεο όταν βγεί απλά θα μου είναι αδιάφορο

Έχεις απολυτο δίκιο. Είναι λατρεμένο παιχνίδι και περιμέναμε κάτι καλύτερο από λίγο καλύτερη ανάλυση χωρίς καμία παρέμβαση στα γραφικά,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους αδαείς η C&C online κοινότητα με τα unofficial patches έχουν φτάσει τα πρωτότυπα σε κορυφαίο επίπεδο.

Παίζεις TD και RA σε 1024x768 που είναι και η καλύτερη ανάλυση, δεν χρειάζεται μεγαλύτερη. Παίζουν σε σύγχρονα συστήματα και έχεις και όλες τις αποστολές από PSX και N64 στο PC. Hires unofficial patch έχει βγει για το επίσης αγαπημένο Dune 2000!!!

Δεν χρειάζονται οι DOS versions. Δεν παλεύονται. Απλά το TD κυκλοφόρησε τον Αύγουστο του 1995 μόνο σε DOS και η Gold Windows 95 έκδοση 15 μήνες μετά..

To Generals ήταν δημιούργημα της EA γι' αυτό και ήταν άθλιο. Στα C&C3 και RA3 κατάφερε να επαναφέρει την ατμόσφαιρα των πρώτων παραδόξως και θύμησε την αγαπημένη μας Westwood...

Υπάρχει και το OpenRA που περιλαμβάνει τα TD, RA και Dune2000 αν και αλλάζει λίγο το gameplay στα πρότυπα των TS και RA2...

Πάραυτα το θέλουμε και το Remaster!!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, gastonegr είπε

Εποχές ...

Τεσπά τότε ήταν καλό τώρα τι τους έχει πιάσει όλους με τα remastered δεν μπορώ να καταλάβω..

παιχνιδια π.Χ και τα βαφτίζουν remastered.. λες και εγώ που ανήκω στην τότε γενιά θα το ξαναπαίξω.. 

Το βάζω το βλέπω το βαριέμαι το παρατάω.. 

Φτιάξτε κάνα καινούριο με την συνταγή την τότε και ναι θα ασχοληθούμε.

Νομίζω ότι θα ήταν πιο σωστό να γίνει αυτό που λες με καινούργιο στην κλασική συνταγή και να δίνουν μαζί και την remastered του πρώτου παιχνιδιού.

1 ώρα πριν, silentalex16 είπε

Έχεις απολυτο δίκιο. Είναι λατρεμένο παιχνίδι και περιμέναμε κάτι καλύτερο από λίγο καλύτερη ανάλυση χωρίς καμία παρέμβαση στα γραφικά,

 

12 ώρες πριν, tsofras είπε

Με απογοήτευσε το βίντεο , περίμενα κάτι πολύ ανώτερο σε σχέση με αυτό. Ωραίο για την εποχή του και εγώ το είχα λιώσει αλλά αν είναι όπως στο βίντεο όταν βγεί απλά θα μου είναι αδιάφορο

Θα μπορούσαν αφού υπάρχει η δυνατότητα, να έχει 3D γραφικά και κάμερα που να επιτρέπει τον χρήστη να εστιάζει σε συγκεκριμένα σημεία της δράσης / μάχης.

Παράλληλα, κρατάει μια 2,5D ισομετρική απεικόνιση για όσους θέλουν την κλασική κάμερα.

1 ώρα πριν, geotrian είπε

πολλά εδειξαν.. κουραστηκαν... μονο για hype... :P

και μάλλον για αρπαχτή... hype με χαμηλές προσδοκίες = ζεστό χρήμα σε μεγάλη ποσότητα

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδεχούμενο.

Ένα θα πω...εποχές PS1 και Red Alert : Retaliation βάζαμε 2 τηλεοράσεις για να παίξουμε αντίπαλοι. Κακός χαμός, ούτε με Pro δε γίνονταν αυτά. Το πως είχαμε καταφέρει να κάνουμε το Pad του PS1 να φαντάζει ιδανικότερο από mouse...μόνο εμείς το γνωρίζαμε.

Δυστυχώς, δε συμπάθησα ποτέ τα επόμενα όσες φορές κι αν τα δοκίμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν στον όποιο κόπο για το Red Alert 1, και δεν έπιασαν Generals (Zero Hour) τα κορόιδα. Εγώ ακόμα παίζουν 2-3 Zero Hour / βδομαδα.

 

 

Δυο παλικάρια παρουσιαστές μόνο το έχουν κάνει ΤΟΥΜΠΑΝΟ το Zero Hour μόνο μέσω των τουρνουά που διεξάγουν.

 

Δεν ακούνε τη ζήτηση ρε γαμώτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...