Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, ThReSh είπε

Στον Ίτσιο τα είπες αυτά? 😮

Αυτη την ειρωνια να πας να την πουλησεις στον ηρωα Κουκλατζη και στον ηρωα Καραθαναση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/9/2018 στις 3:37 ΠΜ, Peleus17 είπε

Είμαι ανυπότακτος εξωτερικού και δεν έχω πληρώσει ακόμα το πρόστιμο. Και δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα να με μαζέψουν έτσι απλά διότι η ανυπότακτοι εξωτερικό έχουν το δικαίωμα να παραμένουν στην χώρα έως και 30 μέρες τον χρόνο. Γι’αυτο ρωτάω αν μπορώ να αλλάξω την ταυτότητα. 

 

Για καλό και για κακό, ρώτα κάποιο υπεύθυνο πρόσωπο πριν κάνεις οτιδήποτε. Ένας ξάδερφός μου που ζούσε χρόνια στο εξωτερικό και ήταν ανυπότακτος, μόλις ήρθε Ελλάδα τον συνέλαβαν στο αεροδρόμιο. Ευτυχώς είχε πατέρα πρώην αξιωματικό και έβαλε λυτούς και δεμένους να υπηρετήσει μέσω Αεροπορίας στο 401. Επειδή δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες, ρώτα κάποιον δικηγόρο.

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ziaba είπε

με ζού δε νομίζω να ρίχνουν οι φαντάροι 

εγω φαντάρος ήμουν και έριξα κάμποσες φορές...

δηλαδή γιατί να ρίχνουν με ραιμενταλ αλλα οχι με ζου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ziaba είπε

με ζού δε νομίζω να ρίχνουν οι φαντάροι 

 

ΕΛΔΥΚ που υπηρέτησα έριξαν κανονικά, όχι με ζου αλλά με Zastava M55, τα λεγόμενα "τριδυμα". Υπήρχε και ειδικότητα μάλιστα, στην αεράμυνα στρατοπέδου.

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορκίστηκαμε σήμερα στο κεπβ Θήβας.

Όποιος θέλει καμία συμβουλη  ή οποίος θέλει να γράψω την εμπειρία μου  κτλ να πει να γραψω αλλά μάλλον αύριο.

2018 Ε ΕΣΣΟ

Επεξ/σία από salonika91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salonika91 είπε

Ορκίστηκαμε σήμερα στο κεπβ Θήβας.

Όποιος θέλει καμία συμβουλη  ή οποίος θέλει να γράψω την εμπειρία μου  κτλ να πει να γραψω αλλά μάλλον αύριο.

2018 Ε ΕΣΣΟ

μοίρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Εχω να κανω κ γω μια ερωτηση γτ τον επομενο χρονο παρουσιαζομαι κ γω. . Εαν παω ΔΕΑ μηχανικου, ποσο καιρο θα με στειλουν παραμεθοριο? Διαβασα καπου οτι ειναι πλεον 5 μηνες, ισχυει? Και μετα την παραμεθοριο θα με στειλουν κοντα στον τοπο διαμονης(μενω Αθηνα)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, salonika91 είπε

Ορκίστηκαμε σήμερα στο κεπβ Θήβας.

Όποιος θέλει καμία συμβουλη  ή οποίος θέλει να γράψω την εμπειρία μου  κτλ να πει να γραψω αλλά μάλλον αύριο.

2018 Ε ΕΣΣΟ

Γράψε για τις πρώτες εντυπώσεις αν δεν σου κάνει κόπο,μπαίνω με την επόμενη εσσο και δεν έχω ιδέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΑ πας για περίπου 4-5 μήνες στη Κρήτη στη ΣΕΑΠ. Μετά πας παραμεθόριο μέχρι να απολυθείς ( αλλά είσαι σαν στέλεχος και πρέπει να νοικιάσεις σπίτι) 

Ενδιάμεσα ανάλογα με σώμα κλπ ίσως πας σε κάποιο άλλο κέντρο εκπαιδεύσεως για 1 μηνα ( πχ στη Σεττηλ που ήμουν είχαν έρθει για λίγο κάποιοι ΔΕΑ μετά τη ΣΕΑΠ για επιπλέον εκπαίδευση).  Τη παραμεθόριο λογικά μόνο με βύσμα την αποφεύγεις σαν ΔΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...