Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που έχουν απεργία τα τραίνα κι έχεις φύλλο πορείας με ΟΣΕ; Μπορείς να πάρεις παράταση εισόδου στο στρατόπεδο ή σώνει και καλά πρέπει να παρουσιαστείς όταν σου λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που έχουν απεργία τα τραίνα κι έχεις φύλλο πορείας με ΟΣΕ; Μπορείς να πάρεις παράταση εισόδου στο στρατόπεδο ή σώνει και καλά πρέπει να παρουσιαστείς όταν σου λένε;

Κανεις μια κληση στη μοναδα που παρουσιαζεσαι και σου λενε τι θα κανεις.  Οτι και να γινει, παντα ενημερωνεις και εισαι καλυμμένος. Το πολυ πολυ να χωσουν κανεναν εποπ με κανενα φανταρακο να ερθουν να σε παρουν με καμια καναδεζα/λεωφορειο ή να σου πουν ελα αυριο ( βεβαια αυτο μονο αν ειναι μεγαλη η αποσταση)

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που έχουν απεργία τα τραίνα κι έχεις φύλλο πορείας με ΟΣΕ; Μπορείς να πάρεις παράταση εισόδου στο στρατόπεδο ή σώνει και καλά πρέπει να παρουσιαστείς όταν σου λένε;

Θα πας στο τοπικό φρουραρχείο ή στη αστυνομία αν δεν υπάρχει φρουραρχείο, για να βεβαιώσουν το πρόβλημα της μετακίνησης. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Πρέπει να κάνω φορολογική δήλωση, μπήκα τον Νοέμβρη στρατό και μέχρι και Οκτώβριο δουλευα σαν ιδιωτικός υπάλληλος. Για το διάστημα Νοέμβρη - Δεκέμβρη τί πρέπει να δηλώσω στην φορολογική δήλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Ξέρει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που έχουν απεργία τα τραίνα κι έχεις φύλλο πορείας με ΟΣΕ; Μπορείς να πάρεις παράταση εισόδου στο στρατόπεδο ή σώνει και καλά πρέπει να παρουσιαστείς όταν σου λένε;

Το παρακάτω, ακριβώς, που είπε ο alkis...

9 ώρες πριν, alkis13 είπε

Κανεις μια κληση στη μοναδα που παρουσιαζεσαι και σου λενε τι θα κανεις.  Οτι και να γινει, παντα ενημερωνεις και εισαι καλυμμένος. Το πολυ πολυ να χωσουν κανεναν εποπ με κανενα φανταρακο να ερθουν να σε παρουν με καμια καναδεζα/λεωφορειο ή να σου πουν ελα αυριο ( βεβαια αυτο μονο αν ειναι μεγαλη η αποσταση)

...συν οτι στη θητεία μου πέτυχα απαγορευτικό απόπλου την ημέρα της επιστροφής απο άδεια, επικοινώνησα άμεσα με την μονάδα και πήρα άγραφη αόριστη παράταση λόγω ανωτέρας βίας<—η αιτιολογία. Σκέψου οτι εγώ δεν ήμουν καν με φύλλο πορείας, είχα εναλλακτικό τρόπο ταξιδιού δηλαδή(βλ. αεροπλάνο).

Επεξ/σία από sargio01
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οι πιο πολλοί δε παίρνουν ούτε 100ευρω καθαρά στο στρατό. Σιγά μη προκαλέσουν την τύχη τους για έναν στρατιώτη όπου άργησε, ενώ έχει ενημερώσει. Αν δεν ενημερώσει και αυτός ο άνθρωπος ανησυχήσει, καλά θα κάνει να τον καμπανιασει να βαλει μυαλό. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2018 στις 6:56 ΜΜ, Gk1995 είπε

Παιδια θα παω σπεν αυλωνα ξερετε τι παιζει εκεί και πως μπορω να γλυτωσω τιποτα εχω και γερο μέσο... 

Επειδή τώρα απολύομαι απο πολύ βυσματική θέση, πολύ δύσκολο έως απίθανο να  γλιτώσεις πλέον το σπεν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2018 στις 2:13 ΠΜ, grigoris93 είπε

Επειδή τώρα απολύομαι απο πολύ βυσματική θέση, πολύ δύσκολο έως απίθανο να  γλιτώσεις πλέον το σπεν .

Μάγκες έχω κλείσει για μαγνητική μέσαΙούλιο σ στρατιωτικό. Αν βρουν κηλη μέση υπάρχει περίπτωση να βγω i4.? Μετά από τέσσερις μήνεςθητείας Ενώ μένουν άλλες τέσσερις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αδια μέχρι 18 Ιουνίου και το Φύλλο πορείας. Γράφει να παο θυβα ημερομηνία Αναχώρησης (18ιουν)  Ημερομηνία Διαγραφής (19ιουν) Ημερομηνία Παρουσίασης (20ιουν) Δηλαδή ΠΟΤΕ πρέπει να ειμαι στο στρατόπεδο 18 ι 20?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GalaxyPop είπε

Εχω αδια μέχρι 18 Ιουνίου και το Φύλλο πορείας. Γράφει να παο θυβα ημερομηνία Αναχώρησης (18ιουν)  Ημερομηνία Διαγραφής (19ιουν) Ημερομηνία Παρουσίασης (20ιουν) Δηλαδή ΠΟΤΕ πρέπει να ειμαι στο στρατόπεδο 18 ι 20?

20/6     07:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billyst είπε

Μάγκες έχω κλείσει για μαγνητική μέσαΙούλιο σ στρατιωτικό. Αν βρουν κηλη μέση υπάρχει περίπτωση να βγω i4.? Μετά από τέσσερις μήνεςθητείας Ενώ μένουν άλλες τέσσερις

Για μέση πολύ πιθανό να σε βγάλουν. Αλλάζει το Ι νομίζω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 3 απλες ερωτησεις:

1. Τι χαρτια/δικαιολογητικα χρειαζετε το προξενειο να με βγαλει ΜΚΕ;

2. Πρεπει αυτα τα χαρτια να αποδεικνυουν οτι ειμαι ολα αυτα τα χρονια εξωτερικο η οτι μενω τωρα; πχ εγω ειμαι εξω εδω και 16 χρονια-πρεπει πχ ο λογαριασμος της δεη να λεει οτι ειμαι πελατης τους τοσα χρονια;

3. Με το που παω οτι χαρτια χρειαζομαι στο προξενειο, στελνουν αυτοι απο κει ειδοποιηση στη στρατολογια η πρεπει να κανω κατι εγω μετα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...