Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, chrisxpap είπε

Μπηκα πριν λίγες μέρες κεεδ δεν μας ειπαν τπτ για ξυριστική μηχανή εφόσον είσαι ξυρισμένος. Ούτε για κινητά μας είπαν κάτι τα επιτρέπουν απλα λένε νην βγάζετε φώτο το στρατόπεδο.

Πάει, «χάλασε» και το ΚΕΕΔ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, praktiki12 είπε

Καλησπερα παιδια λεω να παρουσιαστω αυγουστο ετσι ωστε ν στειλω βιογραφικα για μεταπτυχιακα στο εξωτερικο τον φεβρουαριο και τον σεπτεμβρη να την κανω με ελαφρα.. θελω να ρωτησω.. η μανα μου ειχε διαγνωστει μ καρκινο μαστου πριν 4 χρονια.. εκανε χειρουργεια χημειοθεραπειες αποκατασταση μαστου.. ειχε τοτε 67% αναπηρια τωρα να φανταστω οχι.

Ο πατερας μου περυσι εκανε μπαλονακι στο ποδι... και αυτος εχει ενα ποσοστο αναπηριας οπως και το οτι ειναι ζαχαροδιαβητικος.. αξιζει πιστευετε ν κυνηγησω τα ποσοστα αναπηριας των γονιων μου ετσι ωστε να ειμαι καπου κοντα?? ειμαι θεσσαλονικη

Λογικά θα σου ζητήσουν εξετάσεις τους και ίσως χρειαστεί να περάσουν επιτροπή σε στρατιωτικό νοσοκομείο(αν υπάρχει στρατιωτικό νοσοκομείο στη Θεσσαλονίκη τότε θα ναι μικρή η ταλαιπωρία). Είναι σχετικά ευαίσθητοι με αυτά οπότε θα σαι κάπου κοντά,σειρά μου είχε πάρει μετάθεση λόγω του πατέρα του,πρώην καρκινοπαθής,αλλά τον ταλαιπώρησε με ταξίδια σε Τρίπολη και Αθήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jimis98 είπε

μπορούν οι στρατιωτικοί γιατροί να σου δώσουν μετάθεση? 

Όχι... Μόνο αν σε μονάδα που υπηρετούν οπλίτες με συγκεκριμένη Σωματική Ικανότητα... και οι γιατροί στην αλλάξουν... που σημαίνει αυτόματα μετάθεση...          

2 ώρες πριν, Leonidas10 είπε

Καλησπέρα. Ως στρατιώτης σε διαβιβασεις τι λέω οταν βαράω προσοχή? Στρατιώτης παιζικου ή στρατιώτης διαβιβασεων? 

Θα τα μάθεις όταν μπεις...

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Όχι... Μόνο αν σε μονάδα που υπηρετούν οπλίτες με συγκεκριμένη Σωματική Ικανότητα... και οι γιατροί στην αλλάξουν... που σημαίνει αυτόματα μετάθεση...          

δηλαδή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, jimis98 είπε

δηλαδή? 

Πχ έστω είσαι ΕΛΔΥΚ... που υποχρεωτικά έχει μονο Ι1-Ι2... και ο ψυχίατρος γνωματεύει ότι είσαι πχ Ι4... και αφού αλλάξει η ΣΙ, αυτο σημαίνει αυτόματα και επιστροφή σε μονάδα της Ελλάδας....      

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Πχ έστω είσαι ΕΛΔΥΚ... που υποχρεωτικά έχει μονο Ι1-Ι2... και ο ψυχίατρος γνωματεύει ότι είσαι πχ Ι4... και αφού αλλάξει η ΣΙ, αυτο σημαίνει αυτόματα και επιστροφή σε μονάδα της Ελλάδας....      

για εντός Ελλάδας αν είσαι σε παραμεθωριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, jimis98 είπε

για εντός Ελλάδας αν είσαι σε παραμεθωριο?

όχι.. εκτός αν είσαι σε στρατόπεδο ειδικών δυνάμεων, που μπορείς να παραμείνεις μόνο σαν ι1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση για αεροπορία 2η ΜΣΕΠ Μαρωνείας, καμία πληροφορία ; Και για κέντρο 124 ΠΒΕ, Τρίπολη όποιος μπορεί να μου πει! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eselor είπε

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση για αεροπορία 2η ΜΣΕΠ Μαρωνείας, καμία πληροφορία ; Και για κέντρο 124 ΠΒΕ, Τρίπολη όποιος μπορεί να μου πει! Ευχαριστώ!

Ότι θα χρειαστείς για την Αεροπορία στα έχω μαζέψει στο παρακάτω link...

https://www.youtube.com/results?search_query=Της+Ελλάδος+Τα+Παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, eselor είπε

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση για αεροπορία 2η ΜΣΕΠ Μαρωνείας, καμία πληροφορία ; Και για κέντρο 124 ΠΒΕ, Τρίπολη όποιος μπορεί να μου πει! Ευχαριστώ!

124 ΠΒΕ πηγα πριν 5 χρονια πολυ ωραια μοναδα και καθαρη (πεζικαριος βεβαια γιατι ειμασταν μικτο Αεροποροι και οι Αλικες του Ναυτικου) ..

Κρυο πολυ υγρασια περισσοτερη αλλα κατα τα αλλα κομπλε και καθαρα ολα πολυ σωστο κεντρο

 

Επεξ/σία από TheSubZ3r0
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bromiaris είπε

Ότι θα χρειαστείς για την Αεροπορία στα έχω μαζέψει στο παρακάτω link...

https://www.youtube.com/results?search_query=Της+Ελλάδος+Τα+Παιδιά

Χαχαχαχα, είχα αρχίσει να τη βλέπω ήδη, για να μπαίνω στο κλίμα.

 

1 ώρα πριν, TheSubZ3r0 είπε

124 ΠΒΕ πηγα πριν 5 χρονια πολυ ωραια μοναδα και καθαρη (πεζικαριος βεβαια γιατι ειμασταν μικτο Αεροποροι και οι Αλικες του Ναυτικου) ..

Κρυο πολυ υγρασια περισσοτερη αλλα κατα τα αλλα κομπλε και καθαρα ολα πολυ σωστο κεντρο

 

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...