Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, kokorikoue είπε

Εγω θα προτεινα στον φιλο που θα δωσει GMAT να το δωσει οταν θα εχουμε αδεια ορκομωσιας! Εκτος και αν εχει ηδη πληρωσει για την εξεταση.

Επειδή το έχω δώσει το gmat πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο να είσαι σε φόρμα τις τελευταίες μέρες πριν δώσεις.Αν είναι μέσα στον στρατό δεν θα μπορείς να διαβάσεις.Σαν ημερομηνίες όντως θα βόλευε σίγουρα αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω προετοιμαζομαι για GRE και αν παει πριν τις 20 οκτωβρη η εισαγωγη μας δε θα προλαβω να το δωσω. Απο το να χασει τη χρονια του καλυτερα να παρει 10-20 μοναδες κατω (αποψη μου παντα ετσι). Εξαλλου η αδεια ορκομωσιας ειναι 10 μερες - ας το κανονισει να δωσει μετα την 6η μερα . Ετσι θα εχει και 5-6 μερες για γερη επαναληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/8/2019 στις 11:47 ΠΜ, mitsuyoshi είπε

Παιδιά ξέρει κανείς τι σημαίνει το ΜΥ/ΥΠΕΘΑ? 

Μονάδα υποστήριξης ΥΠΕΘΑ. Από τις πιο βυσματικές μονάδες που υπάρχουν. Υπηρεσίες μαξ 3 τον μήνα και τις υπόλοιπες μέρες του μήνα αναλόγως το πόστο παίζεται για το πόσες μέρες πας στο στρατόπεδο. Και ακόμη και αν πας, κατά τη 1 την έχεις κοπανήσει. Αν είναι να πας εκεί, σταμάτα να μετράς μέρες, είναι σαν να απολύθηκες ήδη.

Επεξ/σία από geodark
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nikosmon είπε

Επειδή το έχω δώσει το gmat πιστεύω ότι παίζει πολύ ρόλο να είσαι σε φόρμα τις τελευταίες μέρες πριν δώσεις.Αν είναι μέσα στον στρατό δεν θα μπορείς να διαβάσεις.Σαν ημερομηνίες όντως θα βόλευε σίγουρα αυτό που λες.

Συμφωνώ κι εγω. Όχι μέσα στο στρατό, το μυαλό του θα γίνει μαρμελάδα και θα γραψει το πολυ κανα 500 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται να παω σε ψυχολογο 424 για να μου δωσει χαρτι το οποιο να με απαλλαξει απο τις αναφορες της μοναδας μου και την καθηνερινη φρουρα; 

Ειχα δηκωσει αγχωδης οταν παρουσιαστηκα και σε αυτα τα 2 μεχρι στιγμης παρουσιαζω εντονο αγχος και για να μη χειροτερεψω, αν γινεται, να με βγαλουν εκτος απο αυτα. Γινεται; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Lamogio01 είπε

Παίδες παρουσιάζεται κάνεις Τρίπολη αεροπορία ή έχει παρουσιαστεί κανείς πρόσφατα να πει καμία πληροφορία ?

Καλησπέρα φίλε εγώ είμαι για Τρίπολη 9/9/2019, μου είπαν έχει αρκετό τρέξιμο μέχρι να ορκιστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικα αυστηροι σε τυπικοτητες λογω του οτι θα ειστε νεοσυλλεκτοι, δεν επιτρεπουν smartphone ουτε ακομα και μωρομαντιλα. Μεγαλες ουρες σε καθε κινηση και αναμονη. Παρτε sleeping bag και εξοπλιστειτε με υπομονη, θα περασει ο χρονος 4 βδομαδες θα ειναι. Υπαρχει αρκετη πληροφορια για την τριπολη σε ενα φορουμ απο την στ εσσο 2018. Δεν ξερω αν ειναι επιτρεπτο να ποσταρω λινκ αμα θελει καποιος μπορει να μου στειλει πμ.

Επεξ/σία από AllNatural
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κατι μηνες ειχα κανονισει το στρατολογικο μεσο προξενειου και επειδη δε μπορεσα να βγω μκε επειδη δεν ειχα αποδειξεις για ολα τα χρονια που ειμαι εξω, πηρα ενα χαρτι ανυποτακτου εξωτερικου με δικαιωμα να πηγαινω 30 μερες το χρονο, με σκοπο σε 1-2 χρονια να παω πισω για μκε. Αυτο το χαρτι το ειχε στειλει με φαξ η στρατολογια και ολα καλα μεχρι στιγμης.

Τωρα μου ηρθε γραμμα απο τη στρατολογια και λεει στο τιτλο Αναζητηση Στρατευσιμου και γραφει να στειλω δικαιολογητικα για μκε. Δεν ειναι "απειλητικο" το γραμμα αλλα γιατι τα ζητανε αυτα και δεν ισχυει αυτο με τις 30 μερες τωρα;

Γνωριζει καποιος να μου πει;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμίτες έχετε να προτείνετε κάποιο κινητό "στρατού" (κυρίως δηλαδή χωρίς κάμερα) που να είναι της προκοπής;
Το πιο κλασικό που βρίσκω είναι το Nokia 105 (2017) αλλά αυτό ούτε microSD δεν παίρνει να περάσουμε καμιά μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris93 είπε

Συμφορουμίτες έχετε να προτείνετε κάποιο κινητό "στρατού" (κυρίως δηλαδή χωρίς κάμερα) που να είναι της προκοπής;
Το πιο κλασικό που βρίσκω είναι το Nokia 105 (2017) αλλά αυτό ούτε microSD δεν παίρνει να περάσουμε καμιά μουσική.

Σε 3 στρατόπεδα που ήμουν με αφήσανε κανονικά κινητό με κάμερα.

Επεξ/σία από Re4cTiV3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...