Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Σιγά την αλλαγή 

αυτην η αλλαγη για μενα αδερφε ειναι το μελλον μου..οπως και για ολα τ παιδια π θελαν να δωσουν εξετασεις για ν πανε εξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nick_giots32 είπε

αυτην η αλλαγη για μενα αδερφε ειναι το μελλον μου..οπως και για ολα τ παιδια π θελαν να δωσουν εξετασεις για ν πανε εξω..

Αδερφέ δεν αντιλεγω γιατί και εγώ περιμένω να ορκιστω, αλλά από την στιγμή που ΣΠΑΣ την αναβολή είσαι έτοιμος ανά πάσα στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου.... μπορουσαν να μας πουν ξερετε παιδια υπαρχει περιπτωση ν φυγετε οκτωμβρη... δεν ξυπνησαν μια μερα και ειπαν ας τους παρουμε 1 μηνα νωριτερα! απλα νταξει ελληνικο κρατος..ρδελομπου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Jimmy1 είπε

Το ποτε υπαρχει περιπτωση να το ξερουμε την επομενη βδομαδα; Ή μπορει να παει για πιο μετα; 

Από Δευτέρα και έπειτα εν αναμονή μέρα με την μέρα 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick_giots32 είπε

οχι φιλε μου.... μπορουσαν να μας πουν ξερετε παιδια υπαρχει περιπτωση ν φυγετε οκτωμβρη... δεν ξυπνησαν μια μερα και ειπαν ας τους παρουμε 1 μηνα νωριτερα! απλα νταξει ελληνικο κρατος..ρδελομπου

Φιλε μου εχεις κανει διακοπη αναβολης. αυτο σημαινει οτι εισαι υπ'ατμον για να σε καλεσουν να υπηρετησεις. Δεν σου υποσχεθηκε κανεις νοεμβριο.

εφοσον ειναι τοσο σημαντικο για εσενα να δωσεις τις εξετασεις σου, κανονισε αναβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2019 στις 5:03 ΠΜ, Hellaslover είπε

Πριν κατι μηνες ειχα κανονισει το στρατολογικο μεσο προξενειου και επειδη δε μπορεσα να βγω μκε επειδη δεν ειχα αποδειξεις για ολα τα χρονια που ειμαι εξω, πηρα ενα χαρτι ανυποτακτου εξωτερικου με δικαιωμα να πηγαινω 30 μερες το χρονο, με σκοπο σε 1-2 χρονια να παω πισω για μκε. Αυτο το χαρτι το ειχε στειλει με φαξ η στρατολογια και ολα καλα μεχρι στιγμης.

Τωρα μου ηρθε γραμμα απο τη στρατολογια και λεει στο τιτλο Αναζητηση Στρατευσιμου και γραφει να στειλω δικαιολογητικα για μκε. Δεν ειναι "απειλητικο" το γραμμα αλλα γιατι τα ζητανε αυτα και δεν ισχυει αυτο με τις 30 μερες τωρα;

Γνωριζει καποιος να μου πει;

εαν βγηκες ανυποτακτος εξωτερικου και εχεις το χαρτι απο την στρατολογια στα χερια σου, αγνοησε οτι χαρτια θα σου ερθουν. Φυσικα θα ερθει το 6χιλιαρο προστιμο. Αυτο δικο σου θεμα πως θα το διαχειριστεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nick_giots32 είπε

οχι φιλε μου.... μπορουσαν να μας πουν ξερετε παιδια υπαρχει περιπτωση ν φυγετε οκτωμβρη... δεν ξυπνησαν μια μερα και ειπαν ας τους παρουμε 1 μηνα νωριτερα! απλα νταξει ελληνικο κρατος..ρδελομπου

Παρε αναβολη για 1 εσσο. Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για τάγμα γεεθα και ειδικότητα ανάγκες λφατ γνωρίζει κανείς τίποτα; Έχω μετάθεση μετά τα Σπέν δηλαδή το Σάββατο γυρνάω από Σαμοθράκη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Αυτο εππηρεαζει καθολου τις επομενες εσσο? Η κανονικα μετα νοεμβριο και μετα φεβρουαριο?

Τι εννοείς "μετα νοεμβριο"? Αντί για να παρουσιαστεί η ΕΣΣΟ Δ του στρατού ξηράς το Νοέμβριο, θα παρουσιαστεί τον Οκτώβριο. Δεν θα παρουσιαστούν δηλαδή κάποιοι τον Οκτώβριο και κάποιοι το Νοέμβριο. Αυτό αφορά μόνο την ΕΣΣΟ Δ του στρατού ξηράς. Πολεμική Αεροπορία και Ναυτικό παρουσιάζονται κανονικά στους μήνες τους από όσο βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αυτο εππηρεαζει καθολου τις επομενες εσσο? Η κανονικα μετα νοεμβριο και μετα φεβρουαριο?

Σιγά μην καλέσουν Φεβρουάριο μετά. Καλό Γενάρη θα πάει η Α ΕΣΣΟ μετά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, takatakaros είπε

Τι εννοείς "μετα νοεμβριο"? Αντί για να παρουσιαστεί η ΕΣΣΟ Δ του στρατού ξηράς το Νοέμβριο, θα παρουσιαστεί τον Οκτώβριο. Δεν θα παρουσιαστούν δηλαδή κάποιοι τον Οκτώβριο και κάποιοι το Νοέμβριο.

ok ειχα μπερδευτει τοτε, νομιζα ηταν "εκτακτη" εσσο και θα συνεχισουν μετα κανονικα οπως πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...