Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Αν μπούμε 10 Οκτώβρη θα είμαστε έξω στις 25-26;

Μήπως προλάβω να πεταχτώ καμιά Ισταμπούλ με διαβατηριάρα.

Την Κωνσταντινούπολη δεν θα την ξαναπείς Ιστανμπούλ! Την Κωνσταντινούπολη!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mchrisober είπε

εαν βγηκες ανυποτακτος εξωτερικου και εχεις το χαρτι απο την στρατολογια στα χερια σου, αγνοησε οτι χαρτια θα σου ερθουν. Φυσικα θα ερθει το 6χιλιαρο προστιμο. Αυτο δικο σου θεμα πως θα το διαχειριστεις. 

Ok. Με το που βγω μκε οτι προστιμο σβηνετε ετσι; και πως θα χρεωσουν προστιμο ειμαι εξω απο μικρος ουτε αφμ δεν εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Hellaslover είπε

Ok. Με το που βγω μκε οτι προστιμο σβηνετε ετσι; και πως θα χρεωσουν προστιμο ειμαι εξω απο μικρος ουτε αφμ δεν εχω

Εαν δεν το πληρωσεις καθολου, τοτε ναι διαγραφετε. Τωρα εαν δεν εχεις ΑΦΜ δεν ξερω πως θα στο χρεωσουν.

Προσωπικη μου αποψη, εαν βγεις μκε σε κανενα χρονο, μην ασχολησαι με το προστιμο, εαν ειναι περισσοτερο τοτε δες το.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις υπηρεσίες και εξόδους.Πχ είμαστε 7 άτομα για 2 υπηρεσίες(η μια από τις 2 πρέπει να είναι 2 άτομα υποχρεωτικά).Βρισκονται 3 άτομα από τα 7 να κάνουν τις υπηρεσίες.Οι υπόλοιποι 4 που δεν έχουν υπηρεσία εκείνη την μέρα παίρνουν έξοδο και διανυκτέρευση αναλόγως?Η πρέπει να συμπληρωθεί ένας αριθμός συγκεκριμένα για να πάρουν εξοδο- διανυκτέρευση αναλόγως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά άμα δεν γράφει το όνομα σου στις υπηρεσίες είσαι εξοδούχος. Τώρα διανυκτέρευση παίρνουν όσοι έχουν σπίτι να μείνουν εντός κάποιας απόστασης από το στρατόπεδο. Επειδή όμως μιλάμε για τον ελληνικό στρατό και από στρατόπεδο σε στρατόπεδο υπάρχουν διαφορές καλύτερα ρώτα κάποιον ανώτερο. 

Επεξ/σία από akiz90
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2019 στις 2:51 ΜΜ, nick_giots32 είπε

ρ παιδια επιτρεπετε να γινει τετοια μεγαλη αλλαγη??? ελεος ρε παιδια

Έλεος με την γκρίνια μάγκες, εννοείται ότι μπορούν να κάνουν ότι αλλαγές θέλουν από την στιγμή που υπάρχουν επιχειρησιακές ανάγκες. Αν σου είναι τόσο πρόβλημα, παίρνεις πάρα πολύ εύκολα μια αναβολή για την Α ΕΣΣΟ του 2020 και προλαβαίνεις να τακτοποιήσεις όλες σου τις εκκρεμότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tipota and Tipota είπε

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις υπηρεσίες και εξόδους.Πχ είμαστε 7 άτομα για 2 υπηρεσίες(η μια από τις 2 πρέπει να είναι 2 άτομα υποχρεωτικά).Βρισκονται 3 άτομα από τα 7 να κάνουν τις υπηρεσίες.Οι υπόλοιποι 4 που δεν έχουν υπηρεσία εκείνη την μέρα παίρνουν έξοδο και διανυκτέρευση αναλόγως?Η πρέπει να συμπληρωθεί ένας αριθμός συγκεκριμένα για να πάρουν εξοδο- διανυκτέρευση αναλόγως?

2 υπηρεσιες 2 ατομα δυσκολα. 2 υπηρεσιες παιζουν απο 4 ατομα(2 νουμερα) εως 8(4νουμερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Έλεος με την γκρίνια μάγκες, εννοείται ότι μπορούν να κάνουν ότι αλλαγές θέλουν από την στιγμή που υπάρχουν επιχειρησιακές ανάγκες. Αν σου είναι τόσο πρόβλημα, παίρνεις πάρα πολύ εύκολα μια αναβολή για την Α ΕΣΣΟ του 2020 και προλαβαίνεις να τακτοποιήσεις όλες σου τις εκκρεμότητες.

Και με την Α πάλι θα γκρινιάζουν γιατί θα τους καλέσουν Γενάρη. Κουλαρετε. Από την στιγμή που σπάσατε την αναβολή είστε στην υπηρεσία του κράτους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mchrisober είπε

Εαν δεν το πληρωσεις καθολου, τοτε ναι διαγραφετε. Τωρα εαν δεν εχεις ΑΦΜ δεν ξερω πως θα στο χρεωσουν.

Προσωπικη μου αποψη, εαν βγεις μκε σε κανενα χρονο, μην ασχολησαι με το προστιμο, εαν ειναι περισσοτερο τοτε δες το.

Οκ σ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανένας να μου προτείνει καμία πίο "μάχιμη" μονάδα από Αλεξίπτωτα η τουλάχιστον μια μοναδα που να έχεις λιγότερες σκοπιές και ανούσιες αγγαρείες ,αλλά πιο ουσιώδη πράγματα; Έχω διαβάσει ότι παίζουν ρόλο και στο που θα πας πχ Ναουσα ΛΟΚ , Σαμος Αμφιβιοι κλπ.Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια ιδέα για το που μπορεί να είναι καλύτερα από αυτήν την αποψη τον ευχαριστώ. Μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν εχω καταλαβει καλα τι ειναι το Κέντρο Εκπαίδευσης Ανορθοδόξου Πολέμου (ΚΕΑΠ) ; Μπορεις να κανεις την θητεια σου εκει;Σας ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, FatCap είπε

Έχει κανένας να μου προτείνει καμία πίο "μάχιμη" μονάδα από Αλεξίπτωτα η τουλάχιστον μια μοναδα που να έχεις λιγότερες σκοπιές και ανούσιες αγγαρείες ,αλλά πιο ουσιώδη πράγματα; Έχω διαβάσει ότι παίζουν ρόλο και στο που θα πας πχ Ναουσα ΛΟΚ , Σαμος Αμφιβιοι κλπ.Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια ιδέα για το που μπορεί να είναι καλύτερα από αυτήν την αποψη τον ευχαριστώ. Μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν εχω καταλαβει καλα τι ειναι το Κέντρο Εκπαίδευσης Ανορθοδόξου Πολέμου (ΚΕΑΠ) ; Μπορεις να κανεις την θητεια σου εκει;Σας ευχαριστω .

Μα στα υποτιθέμενα "μάχιμα" σώματα είναι που έχει τις περισσότερες ανούσιες αγγαρείες. Εκτός αν νομίζεις ότι η πειθαρχία είναι να σου ζητάνε κάτι ευγενικά και αφού το σκεφτείς και το βρεις λογικό να το κάνεις. ΚΕΑΠ πας αν είσαι δόκιμος ΕΔ, όπου για να επιλεγείς πρέπει να έχεις βύσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Kercyn είπε

Μα στα υποτιθέμενα "μάχιμα" σώματα είναι που έχει τις περισσότερες ανούσιες αγγαρείες. Εκτός αν νομίζεις ότι η πειθαρχία είναι να σου ζητάνε κάτι ευγενικά και αφού το σκεφτείς και το βρεις λογικό να το κάνεις. ΚΕΑΠ πας αν είσαι δόκιμος ΕΔ, όπου για να επιλεγείς πρέπει να έχεις βύσμα.

Αυτο νομιζα εχεις δικιο, τωρα θα σκεφτω πολυ σοβαρα να παω ΕΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...