Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω ιδέα.

Η ορκομωσία (λογικά, συμφωνα με όσο ακούστηκαν) είναι 25/10, πριν από αυτή τη μέρα μην περιμένεις άδεια, δεν δίνουν. Αν είναι τόσο πρόβλημα, ζήτα αναβολή.

Επεξ/σία από Skerzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Skerzos είπε

Δεν έχω ιδέα.

Η ορκομωσία (λογικά, συμφωνα με όσο ακούστηκαν) είναι 25/10, πριν από αυτή τη μέρα μην περιμένεις άδεια, δεν δίνουν. Αν είναι τόσο πρόβλημα, ζήτα αναβολή.

29 Νοεμβρίου είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σε ολους....11 οκτομβριου μπαινω στρατο στη σαμο θα ηθελα να μαθω πως ειναι σημερα ο στρατος....οποιος ξερει απο σαμο και μπαινω στο στρατοπεδο παλαιοκαστριτη ιωαννου και οποιος ξερει να μου πει τι γινεται εκει περα....αμα αξιζει να μπω σαν μαγειρας...αφηνουν να φερω  sleeping bag??.....χαζες ερωτησεις το ξερω αλλα σαν  νεοσυλλεκτος θα ηθελα να εχω μια εικονα...και μου ειπανε οτι μπορει να κανω και τις 9μηνες στη σαμο ισχύει ????? σαν μαγειρας θα με στειλουν σπαρτη για την ειδικότητα και μετα παλι πισω σαμο???

Επεξ/σία από thodoristeo8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jimis98 είπε

οσα στελεχη ηταν ειδικες δυναμεις και πηγαν νεα σαντα τι μπερε φορανε?

ο μπερες που φορας εχει να κανει με την μονάδα που ανήκεις τώρα και όχι στο παρελθόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, StefStam είπε

Για πείτε ρε μάγκες πρώτη μέρα γενικά πώς είναι? Έτσι για την απορία...

Δινεις ταυτοτητα-χαρτια

Περνας απο γιατρους

περνας απο ψυχολογο

περνεις ρουχα

πας στον θαλαμο

 

Εμενα μου πηρε 4,5 ωρες

Επεξ/σία από salonika91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρεται αυτό περί ορκομωσίας στις 25/10 που δεν είναι η τρίτη Παρασκευή μετά την κατάταξη, πως καταλήξαμε σε αυτό το συμπέρασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αυτο με την ορκομωσια πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε οτι πηγε 25/10,ειναι πανελληνιως ετσι? Για να κανονισουμε μεταφορικα δικα μας/συγγενων το λεω... 

 

Ειναι πολυ περιεργο οι τελευταιες ειδικοτητες να παρουσιαστουν 18/10 και να ορκιστουν μετα απο 7 μερες κατα την αποψη μου

Επεξ/σία από Alastor192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, hynofu είπε

ο μπερες που φορας εχει να κανει με την μονάδα που ανήκεις τώρα και όχι στο παρελθόν

 εχω δει στελεχος με πρασινι μπερε σε μοναδα πεζικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Nikos3254 είπε

Εισιτήρια και Ακτινογραφία θώρακος πως βγάζω Δωρεάν?

δωρεαν μεταφορα θα πας στην στρατολογια.

για ακτινογραφια θωρακος μαζι με το σημειωμα καταταξης θα πας σε οποιοδηποτε πολιτικο η στρατιωτικο νοσοκομειο αλλα και να μην την εχεις δεν πειραζει.θα σαν πανε μια μερα να βγαλετε οσοι δεν την εχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, salonika91 είπε

δωρεαν μεταφορα θα πας στην στρατολογια.

για ακτινογραφια θωρακος μαζι με το σημειωμα καταταξης θα πας σε οποιοδηποτε πολιτικο η στρατιωτικο νοσοκομειο αλλα και να μην την εχεις δεν πειραζει.θα σαν πανε μια μερα να βγαλετε οσοι δεν την εχετε.

να προσθεσω: απο τη μια πρεπει να εισαι προσεκτικος στο ρουχισμο που ειναι το προτελευταιο σταδιο (να παρεις ανετα ρουχα γιατι θα τα φορας συνεχεια, να παρεις ολα οσα δικαιουσαι παπουτσια ρουχα ζωνη ακομα και τζακετ καπελο) αλλα απο την αλλη να κοιταξεις να καβατζωθεις στο θαλαμο σε κρεββατι θεση της προκοπης (εκει μπορει να εισαι απο κυριλε ατομο μεχρι τυπο που εχει να κανει μπανιο ...μηνα) και μετα να πας στο τελευταιο σταδιο...

ΦΑΙ

εχω ακουσει για ατομα που πηγαινουν πρωι πρωι και αλλους τελευταια στιγμη. Και τα 2 ειναι ακραια (το πρωι μετα δε θα εχεις τι να κανεις και απλα θα χαζευεις ενω τελευταια στιγμη εχει τυχει προβλημα με ρουχισμο και φαι) κανε κατι ενδιαμεσο (π.χ μετα το φαι 14:00)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vak69 είπε

Τι 29 Νοεμβρίου ρε φίλε, τι τους τρομάζεις, η βασική εκπαίδευση διαρκεί το πολύ 2,5 εβδομάδες 

29 Νοεμβρίου είναι η ορκωμοσία μου στο ΤΕΙ Κοζάνης για πτυχίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salonika91 είπε

δωρεαν μεταφορα θα πας στην στρατολογια.

 

 

2 ώρες πριν, Nikos3254 είπε

Εισιτήρια και Ακτινογραφία θώρακος πως βγάζω Δωρεάν?

Νομιζω στο φρουραρχειο πρεπει να παει για τα εισιτηρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...