Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Οκ εμένα με πήραν στις 9 που έλειπα από το σπίτι. Επειδή τους καλώ και δε το σηκώνουν, ας μου πει κάποιος, μονο ταυτότητα περνώ και πάω να το παραλάβω;

Στο αστυνομικό τμήμα δεν μου ζήτησαν καν ταυτότητα. Έχε την μαζί σου, για παν ενδεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωριζει κανεις αν λεει μοναδα τοποθετησης? Πηρα το χαρτι και δεν αναφερει κατι . Αναφερει μονο το ΣΥΠΟ που θα καταταγω

Επεξ/σία από kokorikoue
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα ακόμα δεν πήρανε τηλέφωνο για το χαρτι, μήπως πρέπει να επικοινωνήσω με το αστυνομικό τμήμα ή τη στρατολογία; (Νέα Σάντα τεθωρακισμένα 14/10)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που μπαινω 10 με πηραν προχτες την παρασκευη για να παω,παιζει οσοι μπαινουν αργοτερα να τους παρουν αυτη την εβδομαδα. Οποιος "ανησυχει",ας παρει κανα τηλεφωνο στο τοπικο αστυνομικο τμημα. Μονο ταυτοτητα χρειαζεται για παραλαβη

Απο κει και περα,και μενα μου ειπε ενα παιδι που εχει συγγενη στρατιωτικο οτι η ορκωμοσια θα γινει στις 25. Πολυ περιεργο και ισως πρωτη φορα στα χρονικα τοσο γρηγορα. Ειδικα αν αναλογιστουμε πως οι τελευταιοι μπαινουν στις 18. Ουτε μια εβδομαδα δεν θα κατσουν

Επεξ/σία από Alastor192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, takatakaros said:

Πήγε κάνεις που έχει πάρει το χαρτί, στο Φρουραρχείο; Μπορούμε να πάμε από τώρα ή πρέπει να είναι κοντά στις μέρες που είναι για να φύγουμε; 

Edit: Είδα μόλις το παρακάτω, οπότε μπορούμε να πάμε συγκεκριμένες ημερομηνίες από όσο καταλαβαίνω.



frourarcheio.png.8cf7b6446b0764b41b2a87ab72276697.png

Επεξ/σία από takatakaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hmmy92 είπε

Γιατί όχι πάνω σου? Εφόσον δεν σε ψάχνουν σωματικά?

Δεν έχεις άδικο απλά δε θέλω να το διακινδυνέψω....βέβαια θα προβλέψω να φορέσω κατάλληλο παντελόνι ώστε να μην κάνει μπαμ ότι έχω smartphone

θα πάρω και μία παλιά συσκευή που είχε η μάνα κ βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, TakhsJB είπε

Παιδιά να ρωτήσω το ξύρισμα που κάνει η μηχανή αυτή με τις λεπίδες είναι εντάξει για το στρατό ή θα θέλει ξυράφι οπωσδήποτε;

Είναι κάνεις εδώ;😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alastor192 είπε

Εγω που μπαινω 10 με πηραν προχτες την παρασκευη για να παω,παιζει οσοι μπαινουν αργοτερα να τους παρουν αυτη την εβδομαδα. Οποιος "ανησυχει",ας παρει κανα τηλεφωνο στο τοπικο αστυνομικο τμημα. Μονο ταυτοτητα χρειαζεται για παραλαβη

Απο κει και περα,και μενα μου ειπε ενα παιδι που εχει συγγενη στρατιωτικο οτι η ορκωμοσια θα γινει στις 25. Πολυ περιεργο και ισως πρωτη φορα στα χρονικα τοσο γρηγορα. Ειδικα αν αναλογιστουμε πως οι τελευταιοι μπαινουν στις 18. Ουτε μια εβδομαδα δεν θα κατσουν

Έχει ξαναγίνει αρκετές φορές φίλε δν είναι πρώτη φορά(θα δούμε αν ισχύει στο Τέλος) 

Επεξ/σία από thanoz13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, TakhsJB είπε

Είναι κάνεις εδώ;😁

Εγω πηρα αυτην https://www.skroutz.gr/s/8516488/Philips-S1510-04.html και μου φαινετε πως κανει πολυ ικανοποιητικο ξυρισμα.Πρεπει την πρωτη φορα που θα την χρησιμοποιησεις τα γενια να ειναι λιγων ημερων,δεν λειτουργει σε πολλων ημερων.  Ενας αλλος φιλος προτεινε και την one blade pro,που μοιαζει σαν ηλεκτρικο ξυραφι,αλλα εχει ακριβα ανταλλακτικα και μου φανηκε πως εχει μικρο πλατος ξυρισματος,αρα θελει πολλα πανω κατω. 

Τωρα θα φανει ποσο αυστηροι θα ειναι εκει,εγω θα παρω και ξυραφι καλου κακου,ισως χρειαστει μονο στις πρωτες μερες της εκπαιδευσης το ξυραφι.

6 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Εγώ που είπα να μη πάρω καν smartphone μέχρι την ορκομωσία λέτε να σκυλοβαρεθώ; :P

Εγω θα το παρω μαζι,στην χειροτερη θα παρω ενα παλιο κινητο να δωσω,αλλιως θα ναι απαλευτα η φαση νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι Χειρότερο να μένεις Αμφιλοχία, να σου λένε από Φρουραρχείο μόνο για Αθήνα και τρένο για Θεσσαλονίκη και από εκεί τρένο για Σουφλί να σου κόβουν φύλλο πορείας.

Τον κύκλο της Ελλάδας για μία γ@μημένη υποχρέωση που δε γουστάρεις να κάνεις...........Ελλαδιστάν 2019

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Κοβω την αναβολη αυτες τις μερες. Θεωρητικα θα μπω Φεβρουαριο μεσα. Ταυτογχρονα επειδη ειμαι σε ενα μεταπτυχιακο τωρα ξεκιναω την διπλωματικη μου η οποια πιθανον να εχει τελειωσει μεχρι να μπω μεσα. Αυτο δεν ειναι σιγουρο βεβαια. Πρεπει να το δηλωσω καπου οτι ειμαι ενεργος στη σχολη ακομα γιατι μπορει να χρειαστει να παρω καποια αδεια? Επισης δουλευω σε ηλεκτρικες εγκαταστασεις 3 χρονια περιπου. Ηλεκτρολογος Μηχανικος εχω τελειωσει. Που λετε να με στειλουν? Εχω καποιο πλεονεκτημα? Απο Κρητη ειμαι.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Εγώ που είπα να μη πάρω καν smartphone μέχρι την ορκομωσία λέτε να σκυλοβαρεθώ; :P

ναι.

 

Επεξ/σία από salonika91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...