Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Dentos είπε

καλησπερα παιδια, εγω παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο 17/10, εχω μερικες ερωτησης, αφηνουν να κρατας sleeping bag και αμα ξερετε ποτε ειναι η ορκωμοσια ?

Το sleeping bag δύσκολο, θα κοιμάσαι στα σεντόνια και θα τα στρώνεις κάθε πρωί. 

 

Γραφιας 8ο ΕΓ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, Sugarhell είπε

Το sleeping bag δύσκολο, θα κοιμάσαι στα σεντόνια και θα τα στρώνεις κάθε πρωί. 

Γραφιας 8ο ΕΓ

Το σακ βουγιαζ πρεπει να ειναι μαυρο,χακι,παραλλαγης η μπορω να παρω και καποιο αλλο χρωμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μίλησα σήμερα με το 572 στην καβησο όπου και παρουσιάζομαι. Η ορκωμοσία είναι 25 του μηνός λόγω της 28ης Οκτωβρίου, όπου λόγω εορτής πρέπει όλες οι ΕΣΣΟ να χουν ορκιστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, nikosmon είπε

Τα χριστουγεννα δηλωνουμε εμεις αν θελουμε αδεια με το γκρουπ χριστουγεννων ή πρωτοχρονιας ή οπου μας βαλουν αυτοι;

Ναι δηλώνεις προτίμηση. Αλλά όπως καταλαβαίνεις αν από τους, παράδειγμα, 50 επιλέξουν οι 35 να πάρουν το γκρουπ των Χριστουγέννων αντί της Πρωτοχρονιάς (ή το αντίστροφο). Θα υπάρξει πρόβλημα και θα αποφασίσει ο λόχος ποιος θα πάρει ποιο γκρουπ.

15 ώρες πριν, anterovgaltis2015 είπε

Καλησπέρα παιδιά, 

Κινητό στην Χίο τι λέτε θα μου το παρουν; Λέω να το πάρω γιατί δεν βλέπω να την παλεύω.... Επίσης από σήμα πως πάει στο στρατόπεδο; Cosmote ή Vodafone;

Αν στο βρουν σίγουρα θα στο πάρουν, όταν μπήκα εγώ Χιο ο έλεγχος ήταν πολύ αυστηρός για κινητά. Φρόντισε απλά να το έχεις πάνω σου και να μην το βρουν και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα,

Στο site της Στρατολογίας με έχουν για παρουσίαση στο ΣΥΠΟ όπως παρακάτω:  

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2019 Δ΄ ΕΣΣΟ (Οκτώβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 104/2019 . Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, 'Ερευνας Πληροφορικής.

Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 625 Τάγμα Πεζικού (625 ΤΠ) (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) στις 11-10-2019 .

Ειδικότητα δεν βλέπω να έχουν περάσει ακόμα. (Φαντάζομαι το Ε.Π. είναι απλά ένδειξη) 

Στο site του ΓΕΣ (https://katataxi.army.gr/el/anazitisi) όπου και μπήκα για να δω περισσότερες πληροφορίες, μου βγάζει σφάλμα ότι δεν με βρίσκει, καθώς και σημείωμα κατάταξης ακόμα δεν μου έχει έρθει.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι παίζει; Φαντάζομαι δεν έχει οριστικοποιηθεί κάτι ακόμα; 

Είναι κανείς άλλος για Γιάννενα;

Επεξ/σία από giorgos_sak
Ενημέρωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΙΤΗ - ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΠΕΖΙΚΟΥ ΗΡΑΙΟΥ....παρουσιαζομαι... ποιος ειναι σε αυτο το στρατοπεδο???....και αν ξερουμε τπτ για αυτο

Επεξ/σία από thodoristeo8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Βλέπω ότι είμαι να παρουσιαστώ 572 Αλεξανδρούπολη (όπως και ένας φίλος πιο πάνω από ότι είδα).

Όταν πάω εκεί, ξέρει κανείς αν μπορώ να δηλώσω για Κύπρο ή να κλαίω την μοίρα μου από τώρα ότι 100% θα περάσω χειμώνα στα σύνορα? 

Επεξ/σία από Weizhe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Weizhe είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Βλέπω ότι είμαι να παρουσιαστώ 572 Αλεξανδρούπολη (όπως και ένας φίλος πιο πάνω από ότι είδα).

Όταν πάω εκεί, ξέρει κανείς αν μπορώ να δηλώσω για Κύπρο ή να κλαίω την μοίρα μου από τώρα ότι 100% θα περάσω χειμώνα στα σύνορα? 

Μπορείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά παρουσιάζομαι στις 14 στο 221 ΤΕ στη Λέσβο με ειδικότητα μηχανικό. Ξέρει κανείς τι παίζει εκεί και που θα με στείλουν μετά ? Επίσης, θα φύγω απο Αθήνα στις 13 αν θέλει κανείς να πάμε μαζί μπορεί να μου στείλει pm. Καλή θητεία σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JohnJohn46 είπε

Παιδια καλησπερα, για υεα τι γνωριζετε ? Απλα θα παω και θα πω οτι δεν θελω ή πρεπει να τρεξω σε slow motion ?

γιατι αγχωνεσαι αφου και να μην θες μπορεις να το εκφρασεις εμμεσα... με τον τροπο που ειπες ... γι αυτο και θα ηταν γελοιο να ειναι υποχρεωτικο αν και με τον στρατο ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος ... μηδεν λογικη σε πολλα 

Επεξ/σία από Tsapinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Τι είδους εξετάσεις θα μας κάνουν τη πρώτη μέρα; ξέρουμε; 

2 εμβολια, ελεγχος οδοντοστοιχιας, ψυχολογος, ελεγχος ακτινογραφιας θωρακος. Ισως ξεχναω κατι ακομα, δεν θυμαμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

2 εμβολια, ελεγχος οδοντοστοιχιας, ψυχολογος, ελεγχος ακτινογραφιας θωρακος. Ισως ξεχναω κατι ακομα, δεν θυμαμαι. 

Ορχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...