Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νοέμβρη εκτός απροόπτου παρουσιάζομαι Τρίπολη στην αεροπορία. Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει πρόσφατη εμπειρία τι χρειάζεται να πάρω μαζί μου από εσώρουχα μέχρι λουκέτα. Κινητό με κάμερα επιτρέπεται ή θα έχω θέμα; Το χρειάζομαι γιατί είμαι φοιτητής και δε θέλω να χάσω επικοινωνία με την σχολή.  Πώς είναι γενικά σαν στρατόπεδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Christos21417 είπε

Νοέμβρη εκτός απροόπτου παρουσιάζομαι Τρίπολη στην αεροπορία. Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει πρόσφατη εμπειρία τι χρειάζεται να πάρω μαζί μου από εσώρουχα μέχρι λουκέτα. Κινητό με κάμερα επιτρέπεται ή θα έχω θέμα; Το χρειάζομαι γιατί είμαι φοιτητής και δε θέλω να χάσω επικοινωνία με την σχολή.  Πώς είναι γενικά σαν στρατόπεδο;

Με την κάμερα θα επικοινωνείς με την σχολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρη ερωτηση, αν σε αφησουν να μπεις με το κινητο και σου πουνε να σπασεις την καμερα, οκ την πισω την σπας αλλα με την μπροστα τι κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου σπάνε τη κάμερα, απ' ότι μου χουν πει (δεν έχω μπει ακόμα) στο κρατάνε και μπορείς να το πάρεις προς το τέλος της βασικής. (είσαι διατεθιμένος δλδ να σπάσεις το κινητό σου; :P  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και εννοώ να μπαίνω ίντερνετ με το κινητό όχι να κάνω βιντεοκλήση. Έχω ακούσει από άλλους ότι απλά σημειώνουν ότι έχεις κινητό και από άλλους ότι στο παίρνουν και στο δίνουν στο τέλος της βασικής. Κάποιος που να έχει πρόσφατη εμπειρία από Τρίπολη ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο Τρίπολη συγκεκριμένα δεν έχω εμπειρία, όμως όταν μπήκα εγώ το 2011, τα σπάγανε, βέβαια η τεχνολογία έχει αλλάξει από τότε!

Μπορείς απλά να πάρεις ένα πρόχειρο μαζί σου για να τους δείξεις και να κρύψεις το κανονικό σου.

Παρ' όλα αυτά, αν σκέφτεσαι να πάρεις καλό κινητό μαζί πρέπει πρώτα να σκεφτείς κάποια πρακτικά ζητήματα:

  • Που και κάθε πότε θα μπορείς να το φορτίζεις
  • Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να στο κλέψουν
  • Θα έχεις χρόνο για να επικοινωνείς με τη σχολή;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Christos21417 είπε

Προφανώς και εννοώ να μπαίνω ίντερνετ με το κινητό όχι να κάνω βιντεοκλήση. Έχω ακούσει από άλλους ότι απλά σημειώνουν ότι έχεις κινητό και από άλλους ότι στο παίρνουν και στο δίνουν στο τέλος της βασικής. Κάποιος που να έχει πρόσφατη εμπειρία από Τρίπολη ας απαντήσει.

Όσο είσαι κέντρο (κάποιες μέρες) πάρε μια απλή συσκευή χωρίς κάμερα να μιλάς με την μαμά, γκομενα κτλ έπειτα όταν θα έρθουν οι δικοί σου για την ορκωμοσία πες τους να σου φέρουν το smartphone σου να μιλάς και με την σχολή... Ή όταν πάρεις άδεια ορκωμοσίας θα το φέρεις... Στην μονάδα δεν θα σ το πάρουν ... Εννοείται δεν ανεβαζουμε  φωτογραφίες με G3 αγκαλιά πανω στο άρμα στα μέσα κοινωνικής  δικτυωσης ... Επίσης μπορείς να το κρύψεις κάπου στα πράγματα σου αλλά αν το βρούνε ή δούνε στο κέντρο θα σου το πάρουν και θα το πάρεις όταν φύγεις με την μετάθεση παίζει να φας και καμπάνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kon1to είπε

απο Τρίπολη συγκεκριμένα δεν έχω εμπειρία, όμως όταν μπήκα εγώ το 2011, τα σπάγανε, βέβαια η τεχνολογία έχει αλλάξει από τότε!

Μπορείς απλά να πάρεις ένα πρόχειρο μαζί σου για να τους δείξεις και να κρύψεις το κανονικό σου.

Παρ' όλα αυτά, αν σκέφτεσαι να πάρεις καλό κινητό μαζί πρέπει πρώτα να σκεφτείς κάποια πρακτικά ζητήματα:

  • Που και κάθε πότε θα μπορείς να το φορτίζεις
  • Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να στο κλέψουν
  • Θα έχεις χρόνο για να επικοινωνείς με τη σχολή;

 

8 λεπτά πριν, ziaba είπε

Όσο είσαι κέντρο (κάποιες μέρες) πάρε μια απλή συσκευή χωρίς κάμερα να μιλάς με την μαμά, γκομενα κτλ έπειτα όταν θα έρθουν οι δικοί σου για την ορκωμοσία πες τους να σου φέρουν το smartphone σου να μιλάς και με την σχολή... Ή όταν πάρεις άδεια ορκωμοσίας θα το φέρεις... Στην μονάδα δεν θα σ το πάρουν ... Εννοείται δεν ανεβαζουμε  φωτογραφίες με G3 αγκαλιά πανω στο άρμα στα μέσα κοινωνικής  δικτυωσης ... Επίσης μπορείς να το κρύψεις κάπου στα πράγματα σου αλλά αν το βρούνε ή δούνε στο κέντρο θα σου το πάρουν και θα το πάρεις όταν φύγεις με την μετάθεση παίζει να φας και καμπάνα

Κατάλαβα. Πιο πολύ ανακοινώσεις θέλω να βλέπω. Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας! Γνωριζει κανεις που ακριβως Αλεξανδρουπολη βρίσκεται η 23η τεθωρακισμενη ταξιαρχια; Εχω φυλλο πορειας με μεταθεση εκει αλλα κ στο ρουφ που πηγα δεν με κατατοπισαν για το που βρισκεται ακριβως το στρατόπεδο! Θα γνωριζουν εκει τα ταξι; δεν υπαρχουν πληροφοριες ουτε στο νετ για το πιο στρατοπεδο ειναι κ που ακριβως λεει μονο αλεξανδρουπολη! Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Alexandross1992
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alexandross1992 είπε

Καλησπερα σας! Γνωριζει κανεις που ακριβως Αλεξανδρουπολη βρίσκεται η 23η τεθωρακισμενη ταξιαρχια; Εχω φυλλο πορειας με μεταθεση εκει αλλα κ στο ρουφ που πηγα δεν με κατατοπισαν για το που βρισκεται ακριβως το στρατόπεδο! Θα γνωριζουν εκει τα ταξι; δεν υπαρχουν πληροφοριες ουτε στο νετ για το πιο στρατοπεδο ειναι κ που ακριβως λεει μονο αλεξανδρουπολη! Ευχαριστώ

Τι σειρα είσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Christos21417 είπε

Προφανώς και εννοώ να μπαίνω ίντερνετ με το κινητό όχι να κάνω βιντεοκλήση. Έχω ακούσει από άλλους ότι απλά σημειώνουν ότι έχεις κινητό και από άλλους ότι στο παίρνουν και στο δίνουν στο τέλος της βασικής. Κάποιος που να έχει πρόσφατη εμπειρία από Τρίπολη ας απαντήσει.

Σε καθε στρατοπεδο ειναι αλλιως,αλλα εγω το ειχα περασει πανευκολα προσωπικα.Το ειχα πανω μου και αφου ελεγξαν τον σακο μου και δεν βρηκαν τιποτα εκανα οτι παιρνω νερο και το εριξα μεσα στον σακο.Το θεμα ειναι οτι σε ολο το κεντρο το εβγαζα λιγο γιατι ηταν καυ****νοι οι ανθλγοι και εκοβαν βολτες στους θαλαμους και τα μαζευαν,και τα εδιναν την μερα της ορκωμοσιας πισω.Ειχα ενα παιδι στον θαλαμο που νομιζε θα το περασει και δεν ειχε παρει κινητο χωρις καμερα οποτε στον ελεγχο δεν τους ενοιαξε και του αφησαν μονο την καρτα σιμ και επαιρνε τηλ η απο αλλους φανταρους η πηγαινε στον λοχια και επαιρνε απο εκει για 3-4 βδομαδες!Οποτε ειχα παντοτε μαζι μου ενα χωρις καμερα και το βραδυ η οταν ειχα λιγο ελευθερο χρονο αλλαζα τις καρτες και εμπαινα με το smartphone για κανα μισαωρο την μερα.

6 ώρες πριν, Alexandross1992 είπε

Καλησπερα σας! Γνωριζει κανεις που ακριβως Αλεξανδρουπολη βρίσκεται η 23η τεθωρακισμενη ταξιαρχια; Εχω φυλλο πορειας με μεταθεση εκει αλλα κ στο ρουφ που πηγα δεν με κατατοπισαν για το που βρισκεται ακριβως το στρατόπεδο! Θα γνωριζουν εκει τα ταξι; δεν υπαρχουν πληροφοριες ουτε στο νετ για το πιο στρατοπεδο ειναι κ που ακριβως λεει μονο αλεξανδρουπολη! Ευχαριστώ

https://www.facebook.com/pages/Στρατόπεδο-ΚανδηλαπτηΑλεξανδρούπολη/245389055547248

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι δεν αξίζει η όλη φασαρία... είναι οι μόνες μέρες στη ζωή σου που θα περάσεις χωρίς smartphone, δες το σαν πλάκα, σαν ευκαιρία για αποτοξίνωση, δεν θα σου ξανατύχει.

Πόσες ανακοινώσεις να βγάλει η σχολή όσο θα είσαι στην εκπαίδευση; Δεν υπάρχει κανένας συμφοιτητής να σε ενημερώνει;

Πήγαινε με μια μπακατέλα και αν δεις στην πράξη οτι τα πράγματα είναι χαλαρά, ζήτα από τους δικούς σου να σου το φέρουν στο πρώτο επισκεπτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/9/2018 στις 4:28 ΜΜ, Alexandross1992 είπε

Καλησπερα σας! Γνωριζει κανεις που ακριβως Αλεξανδρουπολη βρίσκεται η 23η τεθωρακισμενη ταξιαρχια; Εχω φυλλο πορειας με μεταθεση εκει αλλα κ στο ρουφ που πηγα δεν με κατατοπισαν για το που βρισκεται ακριβως το στρατόπεδο! Θα γνωριζουν εκει τα ταξι; δεν υπαρχουν πληροφοριες ουτε στο νετ για το πιο στρατοπεδο ειναι κ που ακριβως λεει μονο αλεξανδρουπολη! Ευχαριστώ

παρ τους τηλεφωνώ ακόμα και τώρα και πες ότι δεν μπορείς να τους βρεις να έρθουν να σε πάρουν ... είναι υπεύθυνοι για σένα 

Επεξ/σία από ziaba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...