Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, ποια είναι η διαδικασία για να φοράει κάποιος δικές του αρβύλες, διαφορετικού τύπου πχ φάση μποτάκια. Έχω δει 1-2 άτομα στο στρατόπεδο και φοράνε. 

Σου δίνει χαρτί ο γιατρός της μονάδας? Πας σε στρατιωτικό νοσοκομείο? Τι παίζει ?

 

 

 

Επίσης τι aftermarket  άρβυλα προτείνετε γιατί έχω ζοριστει πολύ με αυτά του στρατού και έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικούς πατους και σκέφτομαι να αγοράσω.

Επεξ/σία από G-pal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, S e 7 e N είπε

Καλησπέρα σε όλους, για κάποιον λόγο μου ήρθε στο κεφάλι να κοιτάξω την αναβολή μου η οποία λήγει κανονικά 31 Δεκεμβρίου 2020.

Οπότε μπήκα στο stratologia.gr να δω τι γίνεται και μου βγάζει αυτό:

Δεν υπάρχουν πληροφορίες αναβολής για τα υποβληθέντα στοιχεία. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την αναβολή σας μπορείτε να απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία.

Επίσης είδα και στην κατάταξη σε περίπτωση που έγινε τίποτα περίεργο και μου βγάζει αυτό:

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία.

Κάποιος που να γνωρίζει παρακαλώ τι συμβαίνει;

Βάλε τον στρατιωτικό σου αριθμό αντί τα στοιχεία με την ταυτότητα και θα εμφανιστεί η αναβολή σου.Το είχα ανακαλύψει τυχαία αυτό το "bug".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, G-pal είπε

Παιδιά, ποια είναι η διαδικασία για να φοράει κάποιος δικές του αρβύλες, διαφορετικού τύπου πχ φάση μποτάκια. Έχω δει 1-2 άτομα στο στρατόπεδο και φοράνε. 

Σου δίνει χαρτί ο γιατρός της μονάδας? Πας σε στρατιωτικό νοσοκομείο? Τι παίζει ?

Επίσης τι aftermarket  άρβυλα προτείνετε γιατί έχω ζοριστει πολύ με αυτά του στρατού και έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικούς πατους και σκέφτομαι να αγοράσω.

Κοιτα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις αλλα ενας φιλος μου αγορασε δικες του χωρις να το πει σε κανεναν ηταν ιδιες σαν του στρατού απλα με καποιες μικρές διαφορές που δεν το καταλαβαινες μου επει οτι ηταν λιγο καλυτερες..

Επεξ/σία από cer84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους είναι για Β' ΕΣΣΟ 2020:
Από μία εσωτερική πληροφόρηση που είχα, έμαθα ότι οι τόποι κατατάξεων έχουν βγει. Όμως ακριβείς ημερομηνίες ακόμα. Οπότε φαντάζομαι θα μάθουμε σύντομα τα υπόλοιπα. 

 

Επεξ/σία από lionTK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lionTK είπε

Για όσους είναι για Β' ΕΣΣΟ 2020:
Από μία εσωτερική πληροφόρηση που είχα, έμαθα ότι οι τόποι κατατάξεων έχουν βγει. Όμως ακριβείς ημερομηνίες ακόμα. Οπότε φαντάζομαι θα μάθουμε σύντομα τα υπόλοιπα. 

Και εγω αυτο εμαθα οτι οι τοποι εχουν βγει ημερομηνίες δεν ξέρουμε ακομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ημερομηνιες μου ειπε καποιος (που δεν ξερω αν ειναι εγκυρη πηγη η οχι) οτι επειδη μπηκαν αργα τον Γεναρη, η Β ΕΣΣΟ θα μπει και αυτη αργουτσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα. Θα μπορούσε αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν πας με το αμάξι σου στο ΚΕΠΒ στη Θηβα μπορείς να το παρκαρεις μέσα στο στρατόπεδο για οσο θα είσαι εκει;; Επίσης τι θα προτείνατε να πάρω μαζί; Βαλιτσακι(η γνωστή χειραποσκεύη) ή σακβουαγιαζ; Να τονίσω οτι είμαι για εξαγορά και κατάταξη εκτός ΕΣΣΟ οπότε θα καθίσω λίγες μέρες και χωρίς τον μεγάλο αριθμό φαντάρων που υπάρχουν στις ΕΣΣΟ.
Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά!

Επεξ/σία από Link83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μου ήρθε μετάθεση για ΑΒΥΥ - 441, ξέρετε τίποτα; 

Στις 11/2/2020 στις 9:18 ΜΜ, nikosmon είπε

Εχει ακούσει κανεις τιποτα για μεταθεσεις 5μηνου της 363;

Ανακοινώθηκαν σε εμάς σήμερα, 10 Μαρτίου και 8 Απριλίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Link83 είπε

Καλησπέρα και από μένα. Θα μπορούσε αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν πας με το αμάξι σου στο ΚΕΠΒ στη Θηβα μπορείς να το παρκαρεις μέσα στο στρατόπεδο για οσο θα είσαι εκει;; Επίσης τι θα προτείνατε να πάρω μαζί; Βαλιτσακι(η γνωστή χειραποσκεύη) ή σακβουαγιαζ; Να τονίσω οτι είμαι για εξαγορά και κατάταξη εκτός ΕΣΣΟ οπότε θα καθίσω λίγες μέρες και χωρίς τον μεγάλο αριθμό φαντάρων που υπάρχουν στις ΕΣΣΟ.
Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά!

Όχι δεν σε αφήνουν να το βάλεις μέσα, έξω έχει πολύ χώρο αλλά για μέσα δεν είδα ποτέ κανένα να το βάζει. 

Πάρε βαλιτσακι με ροδάκια αρκεί να κλειδώνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, G-pal είπε

Όχι δεν σε αφήνουν να το βάλεις μέσα, έξω έχει πολύ χώρο αλλά για μέσα δεν είδα ποτέ κανένα να το βάζει. 

Πάρε βαλιτσακι με ροδάκια αρκεί να κλειδώνει. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το γνωρίζω οτι απέξω εχει πολύ χώρο όμως δεν είναι επίφοβο για κλοπές; Έχει και πολλούς Ρομά στην περιοχή.

Επεξ/σία από Link83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, G-pal είπε

Μάγκες μια ερώτηση, παρουσιάστηκαν 15 Γενάρη. Πώς  μετράνε οι μέρες ? Πχ τελειώνω 15 Οκτώβρη ? Ή πάει 30Χ9= 270 ημερολογιακές μέρες ? 

15 Οκτωβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...