Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ολα σχετικά είναι... στη μονάδα μου ήμασταν τοσοι λιγοι που οι άοπλοι βαρούσαν σκοπιές/περίπλα κανονικά...

άμα φοβάται κάνεις τα όπλα τότε καλύτερα άοπλο, αλλά αν δεν φοβάται, καλύτερα ένοπλο, να ρίξει και καμιά βολή να το φχαριστηθεί, δεν εχει και τιποτα άλλο ενδιαφέρον ο Στρατός!

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kon1to είπε

ολα σχετικά είναι... στη μονάδα μου ήμασταν τοσοι λιγοι που οι άοπλοι βαρούσαν σκοπιές/περίπλα κανονικά...

άμα φοβάται κάνεις τα όπλα τότε καλύτερα άοπλο, αλλά αν δεν φοβάται, καλύτερα ένοπλο, να ρίξει και καμιά βολή να το φχαριστηθεί, δεν εχει και τιποτα άλλο ενδιαφέρον ο Στρατός!

Ο στρατός αγγαρειομαχους ψάχνει τπτ αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kon1to είπε

, αλλά αν δεν φοβάται, καλύτερα ένοπλο, να ρίξει και καμιά βολή να το φχαριστηθεί, δεν εχει και τιποτα άλλο ενδιαφέρον ο Στρατός!

δεν υπαρχει καμια ευχαριστηση σε αυτη την μαλακια που ακουει στο ονομα βολη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, kon1to είπε

κατα τη διάρκεια της; 😉

Εξαρτάται γιατί θα είσαι άοπλος . Εγώ με 2 κοίλες που βγήκα , ναι ήταν καλύτερα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν κοιμόμουν κάτι ωραία 4ωρα για αρκετές μέρες συνεχόμενες . Δουλειά θα σου βρουν να κάνεις . Μόνο το τελευταίο τρίμηνο πέρασα ζωάρα. Βέβαια αν και άοπλος εκπαιδεύτηκα στα όπλα . Βολές δεν έριξα, αλλά στο ΣΠΕΝ της καινούριας σειράς εκπαίδευα τους νέους πριν τις βολές σε λύσιμο δέσιμο και συντήρηση του G3 😂

Επεξ/σία από Dare-Devil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλή θητεία σε όσους ξεκινάνε. Στο τέλος του έτους(31/12) λήγει η αναβολή μου λόγω σπουδών και από όσα μου λένε η επόμενη σειρά είναι Φεβρουάριο ή Μάρτιο. Καταρχάς, ισχύει αυτό? Και έπειτα, αν χρειαστώ, γίνεται να πάρω επιπλέον αναβολή για ένα διάστημα π.χ 1 μήνα? Δηλαδή, αν είναι να με πάρουνε Μάρτιο, μπορώ να κάνω κάτι να με πάρουνε Απρίλιο ή Μάιο?

Ευχαριστώ πολύ 😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 02/10/2018 at 23:24, ManFromEarth said:

δεν υπαρχει καμια ευχαριστηση σε αυτη την μαλακια που ακουει στο ονομα βολη. 

Στον Ίτσιο τα είπες αυτά? 😮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SoulisMafia είπε

Μπορείς να πάρεις αναβολή για κοινωνικούς λόγους και να παρουσιαστής  με την επόμενη εσσο.

Μάλιστα. Που μπορώ να μάθω για αυτούς τους κοινωνικούς λόγους?

Και όσον αφορά την κάθε εσσο. Είναι fix αυτές οι ημερομηνίες που σε παίρνουνε? Εμένα δηλαδή μου έχουνε πει οτι η πρώτη εσσο του χρόνου είναι κατά τον Μάρτη. Γνωστός έληγε η αναβολή του πέρσυ το Δεκέμβριο και τον πήρανε Μάρτιο.

Σε ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Μάλιστα. Που μπορώ να μάθω για αυτούς τους κοινωνικούς λόγους?

Και όσον αφορά την κάθε εσσο. Είναι fix αυτές οι ημερομηνίες που σε παίρνουνε? Εμένα δηλαδή μου έχουνε πει οτι η πρώτη εσσο του χρόνου είναι κατά τον Μάρτη. Γνωστός έληγε η αναβολή του πέρσυ το Δεκέμβριο και τον πήρανε Μάρτιο.

Σε ευχαριστώ.

Αν μπεις στη στρατολογία θα βρεις αναλυτικά λεπτομεριες για την αναβολή αυτή. Η πρώτη εσσο είναι Ιανουάριο αλλά άμα τελειώνει η αναβολή σου Δεκέμβρη μπαίνεις Μάρτιο .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2018 στις 11:24 ΜΜ, ManFromEarth είπε

δεν υπαρχει καμια ευχαριστηση σε αυτη την μαλακια που ακουει στο ονομα βολη

Άμα ρίξεις με night vision και λέιζερ δεν είναι άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...