Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως, και οι βυσματικες θα βγουν κανονικά; 

Να πω ότι είμαι σειρά 364, έχω μέσο που θεωρητικά θα με έφερνε Αθήνα, αλλά δεν έχω άμεση επαφή μαζί του, και όλες οι κουβέντες έγιναν στην αρχή που κατατάχθηκα.

Ως τώρα δεν έχω μάθει κάτι,ότι θα φύγω όντως κλπ, και στις 6 του μήνα που αρκετοί έφυγαν με μετάθεση (και γύρισαν πίσω) εγώ δεν είχα κανένα χαρτί.

Παίζει να μην φύγω τελικά ή τις βυσματικες τις μαθαίνεις τελευταία στιγμή;

Όσοι έχετε κάποιο μέσο ξέρετε ήδη ότι θα φύγετε; Η είστε κι εσείς εν αναμονή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αναμονή τα βύσματα. Από όσους ξέρω κανεις δε ξέρει αν θα φύγει. Ούτε τους βγήκε στις 6 του μήνα να φύγουν και δεν έγινε. Το φυσιολογικό είναι να πέσουν τελευταία στιγμή, δηλαδή 27/3. 

Επεξ/σία από Paul_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχω γράφει στο σωστο topic...μου είπαν ότι αν έχεις δελτίο σε ομάδα η οποία παίζει Α1 κατηγορία,γλυτώνεις ουσιαστικά την θητεία, δίνοντας απλός ανά κάποιο διάστημα παρουσία στο στρατόπεδο ξέρετε τι ισχυει;

Επεξ/σία από Vasilhs09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι μισοί στο στρατόπεδο εδώ βύσματα είναι. Ας μην κρυβόμαστε. Ειδικά τώρα με τον ιο κουμπώσαν πολλοί βύσμα για αν αποφύγουν να πάρουν αναβολή.

Επεξ/σία από Paul_GR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς ρε μάγκες που είμαστε 6 μήνες κοντά μακριά από τις οικογένειες μας και τα σπίτια μας γιατί να μην πάρουμε μετάθεση ; Γιατί να μην έχουμε εμείς προτεραιότητα και μετά τα βυσματα ; Που δεν έχουν δυσκολευτεί ούτε λίγο ; 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχεδόν όλοι της Δ ΕΣΣΟ έχουν φύγει από το νησί. Και όσοι ακόμα ειναι αναμένουν να φύγουν ως την Παρασκευή 27/3 κανονικά. Οι δικοί μας μάλιστα από την Παρασκευή έφυγαν και μάλιστα με δωρο άδεια για να γυρίσουν ταχύτερα πίσω. Πάντα οι μεταθέσεις 5μηνου και οι κατεξαιρεση έχουν προτεραιότητα. Τα βύσματα έρχονται (αν έρθουν) πάντα τελευταία!

Επεξ/σία από Paul_GR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αν απαγορευτουν οι εξοδοι για τους επομενους μηνες(αρα και τα δ/ν),πολλους τους συμφερει να μεινουν και στην ιδια μοναδα που ειναι. Ειναι ηδη οι πιο παλιες σειρες,γνωριζουν τα στελεχη και θα περασουν ακομα πιο χαλαρα την θητεια τους. Η ολη φαση του να πας στον τοπο κατοικιας σου ειναι το δ/ν,ειδαλλως διαφορα δεν εχει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Xarhsxarhs είπε

Αδερφέ άλλο το αν είσαι 15 λεπτά από το σπίτι σου και άλλο 400χλμ μακριά έχει διαφορά μόνο από θέμα ψυχολογίας να το δεις 

 

ξερω ατομα που φαγαν τετοια εμπλοκη διπλα στο σπιτι τους απο παλιοτερα χρονια που λενε δεν υπαρχει χειροτερο πραμα να σαι διπλα στο σπιτι σου και να μην μπορεις να βγεις. Τωρα τι να σε πω,ο καθενας οπως το βλεπει

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, Xarhsxarhs said:

Εμείς ρε μάγκες που είμαστε 6 μήνες κοντά μακριά από τις οικογένειες μας και τα σπίτια μας γιατί να μην πάρουμε μετάθεση ; Γιατί να μην έχουμε εμείς προτεραιότητα και μετά τα βυσματα ; Που δεν έχουν δυσκολευτεί ούτε λίγο ;

Κανείς λάθος εδώ. Σε κανέναν που δικαιούται παραμεθορίου δε κόπηκε για να δοθεί προτεραιότητα σε βύσμα. Βρες τα με τον διοικητή σου αν δε σε αφήνουν να φύγεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση. Μου έχει ανακοινωθεί για κατάταξη με την Γ ΕΣΣΟ ΜΑΙΟ, αλλά λόγω όλων όσων συμβαίνουν λέω να μπω για ιούλιο. Η ερώτηση είναι ποια είναι η διαδικασία για αυτό. Σας Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Xarhsxarhs είπε

Αδερφέ άλλο το αν είσαι 15 λεπτά από το σπίτι σου και άλλο 400χλμ μακριά έχει διαφορά μόνο από θέμα ψυχολογίας να το δεις 

Κι όμως, σε πολλές περιπτώσεις μπορεί να ισχύει το ακριβώς ανάποδο από αυτό που νομίζεις.

Όταν είσαι τόσο κοντά και δε μπορείς να βγεις, σου τη βαράει περισσότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...