Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Εδω κανεις λαθος, δεν ισχυει το <<όλοι σχεδόν χάσαμε>>! Εγω εχασα, οταν πραγματικα τοτε: για
λογους Αρχης
-ΑΡΧ*ΔΙΑ
, οσο το σκεφτομαι τωρα!- δεν εβαλα ποτε βυσμα να κανω μια...εικονικη
Ναυτικη θητεια στο...συντριβανι της Ομονοιας!
-οπως εκανε επαγγελματικος ανταγωνιστης μου!
👎
Οσο λοιπον εκεινος εβγαζε λεφτα, εγω εχανα! -μαντευεις ετσι: ποιος απο τους δυο μας εκλεισε?

Ο λαλάκας της υπόθεσης φίλε μου είναι αυτός που σαν το φίδι απέφυγε τις υποχρεώσεις του προς τη χώρα σου, όχι εσύ που έκανες το σωστό (για να μην πω αυτονόητο). Εγώ και μπράβο θα σου πω και τον σεβασμό μου θα σου δώσω, πράγματα που δεν αγοράζονται όσα λεφτά και να βγάζεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, GamingMaster424 είπε

Ο λαλάκας της υπόθεσης φίλε μου είναι αυτός που σαν το φίδι απέφυγε τις υποχρεώσεις του προς τη χώρα σου, όχι εσύ που έκανες το σωστό (για να μην πω αυτονόητο). Εγώ και μπράβο θα σου πω και τον σεβασμό μου θα σου δώσω, πράγματα που δεν αγοράζονται όσα λεφτά και να βγάζεις.

Θελεις να σου πω την αληθεια? Υπαρχουν ανθρωποι που λενε πως δεν θα αλλαζαν απολυτως τιποτα και τα ιδια (λαθη!)
θα εκαναν αν μπορουσαν να γυρισουν πισω στη ζωη τους! Λοιπον εγω οχι: δωσε μου μια...χρονομηχανη(!) και θα αλλαζα
αρκετα! Ενα απο αυτα θα ηταν και αυτο: δεν θα γινομουν της...Πουστιας ο Βασιλιας(!), μα δεν θα ημουν και τοσο ηλιθιος:
να πιστεψω οτι δυναμαι να ανταπεξελθω των δυσκολιων και να νικησω σε καταστασεις & "μαχες" ειδικα απο αποσταση.
☠️

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, GamingMaster424 είπε

Ο λαλάκας της υπόθεσης φίλε μου είναι αυτός που σαν το φίδι απέφυγε τις υποχρεώσεις του προς τη χώρα σου, όχι εσύ που έκανες το σωστό (για να μην πω αυτονόητο). Εγώ και μπράβο θα σου πω και τον σεβασμό μου θα σου δώσω, πράγματα που δεν αγοράζονται όσα λεφτά και να βγάζεις.

γιατι ειναι αυτο ο λαλακας? τον τιμωρησε κανενας? ισα ισα που ανταμηφθηκε κι ολας.

ή μηπως στεναχωρηθηκε που εσυ τον θεωρεις λαλακα?

michael torpey crying GIF by paidoff

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lezantas26 ας μεινει το παρακατω, σαν μια μικρη <<συμβουλη>>, απο οσους βρεθηκαμε εκει:
Ειναι δυσκολο να διαχειριστεις τυχον πραγματα σοβαρα -με αυτο δεν εννοουμε τα...γκομενικα
αν και για πολλους μπορει να φαινονται, χεχε!- απο τοσο μεγαλη αποσταση! Εαν εχετε λοιπον,
σοβαρες εκκρεμοτητες-αναγκες καθυστερηστε το! Π.χ. χτυπηστε μια αναβολη (ακομη κι απο
μεσα, δεν ειναι 'ντροπη'!), η εστω σκεφτειτε σαν επιλογη -εαν δεν εχετε μπει- το...Δοκιμιλικι!
🎖️
Ο Δοκιμος εχει μεγαλυτερη δυνατοτητα ενεργειων-κινησεων-αντιδρασεων απο ενα φανταρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φραπές 0.50 εδώ που είμαι τώρα και Freddo 0.90. Οπότε ναι, για να μην σε πάει αίμα συνήθως θα δώσεις κάτι παραπάνω

26 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

0,50 ο φραπες 0,90 ο espresso στον Εβρο

Χαχ με πρόλαβες. Διαβάζω τόση ώρα και δεν έκανα refresh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

γιατι ειναι αυτο ο λαλακας? τον τιμωρησε κανενας? ισα ισα που ανταμηφθηκε κι ολας.

ή μηπως στεναχωρηθηκε που εσυ τον θεωρεις λαλακα?

michael torpey crying GIF by paidoff

Δεν δίνω δεκάρα αν στεναχωρήθηκε ή όχι, αν η συνείδηση του δεν έχει πρόβλημα εγώ δεν είμαι ούτε αστυνομία ούτε στρατονομία για να μου πέφτει λόγος. Αλλά ταυτόχρονα δεν έχει κανένα δικαίωμα να μιλήσει για δικαιοσύνη και αξιοκρατία αν/όταν γυρίσει ο τροχός και την φάει από άλλον "έξυπνο" σαν του είδους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, GamingMaster424 είπε

Δεν δίνω δεκάρα αν στεναχωρήθηκε ή όχι, αν η συνείδηση του δεν έχει πρόβλημα εγώ δεν είμαι ούτε αστυνομία ούτε στρατονομία για να μου πέφτει λόγος. Αλλά ταυτόχρονα δεν έχει κανένα δικαίωμα να μιλήσει για δικαιοσύνη και αξιοκρατία αν/όταν γυρίσει ο τροχός και την φάει από άλλον "έξυπνο" σαν του είδους του.

κανεις λαθος. πριν μου ειπες κατι για θεωρια, πραξη και ζουγκλες. η πραξη ειναι πως ειμαστε ζουγκλα και τα λαμογια κανουν οτι γουσταρουν. ναι θα σου ζητησουν και τα ρεστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lezantas26 είπε

κανεις λαθος. πριν μου ειπες κατι για θεωρια, πραξη και ζουγκλες. η πραξη ειναι πως ειμαστε ζουγκλα και τα λαμογια κανουν οτι γουσταρουν. ναι θα σου ζητησουν και τα ρεστα

Το γνωρίζω, άλλο το "δεν έχουν δικαίωμα" και άλλο το "δεν θα το κάνουν". Το θράσος πολλών απλά δεν έχει όρια. Όλοι είχαμε την "τιμή" να γνωρίσουμε τέτοιους μέσα στα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια, σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! τις ειδα ολες. ειτε αρνητικες ειτε θετικες. θελω να ρωτησω κατι αλλο τωρα, επειδη ειμαι σε ιδιωτικο ιεκ μπορω να παρω χαρτι για αναβολη απο εκει; (εχω παρει αναβολη απο τα 18 μου για σπουδες σε ταξη μαθητειας επαλ (διεκ) που διακοπηκε περσι που με καλεσαν οπως σας ειπα. το ιδιωτικο ιεκ μετραει η πρεπει να ειναι απο πανεπιστημιο για να ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 12:58 ΠΜ, Dinos1973 είπε

 ........ όταν όμως μπουκάρουν οι Τούρκοι θα πάνε να φυλάξουν τα σύνορα οι «Ελληνοποιημενοι» γιατί αυτοί θα αισθάνονται ποιο Έλληνες από τους μαμοθρευτους !!!!!!

Μπουκαρουνε* κανονικα αδελφε κι ας κανουν οι Δημοσιοι Υπαλληλοι πως δεν το πηρανε χαμπαρι!
😒 🙈

https://www.armyvoice.gr/2020/05/σταύρος-λυγερός-έβρο/
-και δεν βλεπω κανεναν να κουνιεται: απο τους "ποιο Έλληνες" Μπατριωτες -εγχωριους η 'ξενους'.

*[εννοειται ο Εβρος ειναι το λιγοτερο -> οταν κανουν τις "βολτες τους": πανω και μεσα στο...Αιγαιο!]
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 10:17 ΜΜ, Lezantas26 είπε

γιατι ειναι αυτο ο λαλακας? τον τιμωρησε κανενας? ισα ισα που ανταμηφθηκε κι ολας.

ή μηπως στεναχωρηθηκε που εσυ τον θεωρεις λαλακα?

michael torpey crying GIF by paidoff

Αυτό είναι το πρόβλημα. Τέτοια τρωκτικά όχι μόνο δεν καταδικάζονται κοινωνικά όπως τους αξίζει αλλά πουλάνε και μούρη για την... "μαγκιά" να αδικήσουν άλλους συμπολίτες τους. Μιλάμε για τέτοιο ξεπεσμό...

Στις 21/5/2020 στις 10:46 ΜΜ, Lezantas26 είπε

κανεις λαθος. πριν μου ειπες κατι για θεωρια, πραξη και ζουγκλες. η πραξη ειναι πως ειμαστε ζουγκλα και τα λαμογια κανουν οτι γουσταρουν. ναι θα σου ζητησουν και τα ρεστα

Προφανές... Το έχουμε καταλάβει πλέον ότι ισχύει ο νόμος των λαμογιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 ώρες πριν, tsoutsas7 είπε

καλημερα παιδια, σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! τις ειδα ολες. ειτε αρνητικες ειτε θετικες. θελω να ρωτησω κατι αλλο τωρα, επειδη ειμαι σε ιδιωτικο ιεκ μπορω να παρω χαρτι για αναβολη απο εκει; (εχω παρει αναβολη απο τα 18 μου για σπουδες σε ταξη μαθητειας επαλ (διεκ) που διακοπηκε περσι που με καλεσαν οπως σας ειπα. το ιδιωτικο ιεκ μετραει η πρεπει να ειναι απο πανεπιστημιο για να ισχυει;

Ζητα απ τη σχολη σου βεβαιωση σπουδων για το στρατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να θέση ένα ερώτημα σε όποιον γνωρίζει. Σκέφτομαι να κάνω αίτηση για ΟΒΑ ΣΞ. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το θέμα μετάθεση όσο διανύω ακόμη την θητεία μου? Μπορώ να πάρω μετάθεση? Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στο παραμεθόριο, θα μείνω εκεί?

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spartan613 είπε

Εγώ θα ήθελα να θέση ένα ερώτημα σε όποιον γνωρίζει. Σκέφτομαι να κάνω αίτηση για ΟΒΑ ΣΞ. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το θέμα μετάθεση όσο διανύω ακόμη την θητεία μου? Μπορώ να πάρω μετάθεση? Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στο παραμεθόριο, θα μείνω εκεί?

Ευχαριστώ σε όποιον απαντήσει

κατα πασαν πιθανοτητα θα μηνεις εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...