Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλιστα άρα θα την κόψω  κατά τις 15 Σεπτέμβρη και αν τύχει να με βάλουν Νοέμβρη  θα ζητήσω να με πάνε για την επόμενη λόγο σχολής

 

Ευχαριστώ

Σορυ για το σπαμ μια τελευταία ερώτηση , ξέρει κανείς πως κόβουμε την αναβολή και τι δικαιολογητικά θέλει καθώς είμαι φοιτητής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τις 10 μέρες τιμητική Έβρου στην 363 στα άτομα που πήραν μετάθεση Απρίλη, ξέρουμε αν υπάρχει διαταγή ή αν είναι απλά στην ευκαιρία του τωρινού διοικητή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, lazkalai είπε

καλησπέρα, για να υπηρετήσω Κύπρο το δηλώνω αφού μπω ή έπρεπε να το είχα δηλώσει όταν είχα περάσει περιοδεύον;

Αφού μπεις το δηλώνεις.

5 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Σορυ για το σπαμ μια τελευταία ερώτηση , ξέρει κανείς πως κόβουμε την αναβολή και τι δικαιολογητικά θέλει καθώς είμαι φοιτητής;

Απ' όσο θυμάμαι, μια βεβαίωση σπουδών θέλει και συμπληρώνεις ένα έντυπο για τη διακοπή της αναβολής (το συμπληρώνεις εκεί).

 

Επεξ/σία από jimmy213
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, lazkalai είπε

καλησπέρα, για να υπηρετήσω Κύπρο το δηλώνω αφού μπω ή έπρεπε να το είχα δηλώσει όταν είχα περάσει περιοδεύον;

Απ' όσο ξέρω μπορείς να το ζητήσεις από τον διοικητή σου. Εγώ είχα ένδειξη για ΕΛΔΥΚ που παρουσιάστηκα Θήβα, αλλά αφού ορκιστήκαμε ήρθαν και παιδιά από Κω, Ρόδο, Λάρισα κ.α. που ζήτησαν να πάνε Κύπρο. 

Επεξ/σία από evoracing
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2020 στις 4:47 ΜΜ, xorotaktis είπε

Μάλιστα άρα θα την κόψω  κατά τις 15 Σεπτέμβρη και αν τύχει να με βάλουν Νοέμβρη  θα ζητήσω να με πάνε για την επόμενη λόγο σχολής

Ευχαριστώ

Σορυ για το σπαμ μια τελευταία ερώτηση , ξέρει κανείς πως κόβουμε την αναβολή και τι δικαιολογητικά θέλει καθώς είμαι φοιτητής;

Δεν υπάρχει περίπτωση να σε βάλουν Νοέμβρη. Γιατι είναι ήδη η μεγαλύτερη σειρά λόγω πτυχιούχων Σεπτεμβρίου και φέτος με τόση κρίση ίσως μπουν ακόμα περισσότεροι να ξεμπερδεύουν. Εδώ Νοέμβριο δε βάζουν ακόμα και κόσμο που κόβει εντός των ημερών, πόσο μάλλον 1.5 μήνα αργότερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως για να μπω Νοέμβρη (που αργότερα έγινε Οκτώβρης) έκοψα αναβολή από αρχές Μαΐου. Όσοι κόψανε Ιούλιο άργησαν και αναγκαστικά τους πήγαν για Ιανουάριο διότι η Οκτωβρίου(και γενικά  Σεπτέμβρης με Νοέμβρη) είναι πάντα η μεγαλύτερη σειρά. Θέλει νωρίς παιδιά. Καλέστε την στρατολογία για σιγουριά.

Επεξ/σία από Asevastos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, erhall0102 είπε

Η ΕΣΣΟ Ιουλίου στον Στρατό θα γίνει κανονικά; ή πάει Αυγουστο;

Επειδή είναι να μπω κι εγώ φίλε ακόμα τίποτα δεν έχει ειπωθεί επίσημα.Θέλω να πιστεύω οτι θα μπούμε κανονικά,ειδικά αν δε μπουν πολλοί τώρα με τη Γ'.Αλλά στρατός είναι αυτός,ποτέ δε ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/6/2020 στις 5:31 ΜΜ, Asevastos είπε

Εγώ πάντως για να μπω Νοέμβρη (που αργότερα έγινε Οκτώβρης) έκοψα αναβολή από αρχές Μαΐου. Όσοι κόψανε Ιούλιο άργησαν και αναγκαστικά τους πήγαν για Ιανουάριο διότι η Οκτωβρίου(και γενικά  Σεπτέμβρης με Νοέμβρη) είναι πάντα η μεγαλύτερη σειρά. Θέλει νωρίς παιδιά. Καλέστε την στρατολογία για σιγουριά.

Δεν ισχύει αυτό που λες ... Εγώ έκοψα αναβολή μέσα ιουλίου και μπήκα οκτώβριο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ετοιμαζόμαστε για επιστράτευση. Πληροφορίες και ανησυχίες από έγκυρες πηγές. Πάμε για θερμό καλοκαίρι. Καλή θητεία σε όσους ξεκινάνε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, tosser said:

Παίδες να ετοιμαζόμαστε για επιστράτευση. Πληροφορίες και ανησυχίες από έγκυρες πηγές. Πάμε για θερμό καλοκαίρι. Καλή θητεία σε όσους ξεκινάνε τώρα.

Αν δεν πει η πηγή ότι θα αυξηθεί κι η θητεία δεν το πιστεύω. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tsapinho είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες ... Εγώ έκοψα αναβολή μέσα ιουλίου και μπήκα οκτώβριο 

Έτυχε. Μερικούς τους πήραν για Οκτώβρη, ήταν στο νήμα γιατί αρκετοί κόπηκαν και πήγαν για Γενάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Asevastos said:

Έτυχε. Μερικούς τους πήραν για Οκτώβρη, ήταν στο νήμα γιατί αρκετοί κόπηκαν και πήγαν για Γενάρη.

Στην ανακοίνωση που είχαν βγάλει τότε, έλεγε ότι όσοι έκοψαν μετά τις 25 Ιουλίου θα έμπαιναν Γενάρη αντί για Οκτώβρη. 

https://www.stratologia.gr/el/content/προγραμματισμοσ-καταταξησ-στρατευσιμων-με-την-2020-α΄-εσσο-του-στρατου-ξηρασ-αντι-τησ-2019-δ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...