Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρε μια μπακατελα απο κανα γνωστο και πηγαινε.Και μετα βγαζεις το δικο σου. Εμας δεν μας ψαξαν καν για κινητα. Μονο φαρμακα και αιχμηρα αντικειμενα.

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

 

2) την πρωτη μερα που σου ψαχνουν την βαλιτσα ψαχνουν και τα ρουχα πανω σου ; δηλαδη αν το εχεις πανω σου το βρισκουν ; η απαγορευεται να κανουν σωματικο ελεγχο ;

 

Πάντα υπάρχει η περίπτωση να σε ψαρώσουν, να σου πει άδειασε τις τσέπες σου και να το βγάλεις μόνος σου, οπότε θέλει λίγο προσοχή. 

Επίσης απαγορεύονται και τα τάβλια, μην σκεφτεί κανείς να πάρει κανένα μικρό μαγνητικό για να περνάει η ώρα του, θα το κρατήσουν.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Πάντα υπάρχει η περίπτωση να σε ψαρώσουν, να σου πει άδειασε τις τσέπες σου και να το βγάλεις μόνος σου, οπότε θέλει λίγο προσοχή. 

Επίσης απαγορεύονται και τα τάβλια, μην σκεφτεί κανείς να πάρει κανένα μικρό μαγνητικό για να περνάει η ώρα του, θα το κρατήσουν.
 

Δηλαδη δέν κάνουν σωματικό έλεγχο ; μόνο βαλίτσες ψάχνουν ;

εγω πχ που θα μπω Α εσσο θα εχω μπυφαν θα το εχω μεσα αλλα αν μου πουν αδιασε τσεπες θα αδιασω αλλα αυτο θα το αφησω μεσα . Υπάρχει περίπτωση να ψάξουν αυτοί απο μόνοι τους Το μπουφάν μου να δουν άν έχω ;

Επεξ/σία από xorotaktis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xorotaktis είπε

1) Καλημερα ξερει κανεις κανα κινητο χωρις καμερα να παρω για τον στρατο ;

2) την πρωτη μερα που σου ψαχνουν την βαλιτσα ψαχνουν και τα ρουχα πανω σου ; δηλαδη αν το εχεις πανω σου το βρισκουν ; η απαγορευεται να κανουν σωματικο ελεγχο ;

3) κανα κινητο χωρις καμερα αλλα με ιντερνετ υπαρχει ξερει καποιος ;

Xiaomi Qin 1s. Θέλει να ψάξεις λίγο πως θα αλλάξεις γλώσσα και πληκτρολόγιο, δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, αλλά έχει ίντερνετ. Δεν είναι κάτι σούπερ, αλλά μπορείς να βάλεις messenger lite και whatsapp κατεβάζοντας τα apk. Για browsing δεν ειναι σούπερ, σε βαριές σελίδες θα κολλάει και θα κλείνει ο browser. 

Πάρα τα πολλά αρνητικά, μιας και πρόκειται για basic τηλέφωνο, είναι το πιο safe για να έχεις επικοινωνία με messenger και whatsapp. 

Επισης λόγω των μικρών δυνατοτήτων κρατάει αρκετά και η μπαταρια του. 

Για εμένα είναι το ιδανικό κινητό για στρατό, αν δεν σου κάτσει να περάσεις το κανονικό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, xorotaktis είπε

1) Καλημερα ξερει κανεις κανα κινητο χωρις καμερα να παρω για τον στρατο ;

2) την πρωτη μερα που σου ψαχνουν την βαλιτσα ψαχνουν και τα ρουχα πανω σου ; δηλαδη αν το εχεις πανω σου το βρισκουν ; η απαγορευεται να κανουν σωματικο ελεγχο ;

3) κανα κινητο χωρις καμερα αλλα με ιντερνετ υπαρχει ξερει καποιος ;

Ολοι με κινητο με καμερα κυκλοφορουν. Και σιγα το ψαξιμο που κανουν στα πραγματα, αν θες να περασεις κατι το κανεις.

Παρε με 10 ευρω μια μπακατελα ετσι να υπαρχει για αναγκη και δειξε αυτη ΑΝ σου ζητησουν (αμφιβαλλω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά αυτή τη μπακατελίτσα πήρα μ ένα 20αρικο προχθες και φαίνεται τίμια https://www.skroutz.gr/s/23154139/Nokia-105-Black.html?from=sku_color_variations

Σίγουρα κάπου θα χρειαστεί σαν ραδιοφωνάκι ή τηλέφωνο αν μείνει το smartphone από μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Niko Bellic είπε

Εγώ πάντως παιδιά αυτή τη μπακατελίτσα πήρα μ ένα 20αρικο προχθες και φαίνεται τίμια https://www.skroutz.gr/s/23154139/Nokia-105-Black.html?from=sku_color_variations

Σίγουρα κάπου θα χρειαστεί σαν ραδιοφωνάκι ή τηλέφωνο αν μείνει το smartphone από μπαταρία.

Ακριβώς, και με ένα Powerbank μπορείς να περάσεις άνετα αρκετό καιρό χωρίς να ψάχνεις πρίζα για φόρτιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Niko Bellic είπε

Εγώ πάντως παιδιά αυτή τη μπακατελίτσα πήρα μ ένα 20αρικο προχθες και φαίνεται τίμια https://www.skroutz.gr/s/23154139/Nokia-105-Black.html?from=sku_color_variations

Σίγουρα κάπου θα χρειαστεί σαν ραδιοφωνάκι ή τηλέφωνο αν μείνει το smartphone από μπαταρία.

το συγκεκριμενο εχει ιντερνετ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, xorotaktis είπε

το συγκεκριμενο εχει ιντερνετ ;

Όχι είναι απλό τηλέφωνο..Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει καν να δώσεις λεφτά για τέτοιο κινητό με internet..Και όσα απ αυτά έχουν θα είναι ίσα για λίγο browsing,τίποτε παραπάνω.Από τη στιγμή που θα έχεις και το smartphone σου είναι πεταμένα λεφτά..

Επεξ/σία από Niko Bellic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Niko Bellic είπε

Όχι είναι απλό τηλέφωνο..Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει καν να δώσεις λεφτά για τέτοιο κινητό με internet..Και όσα απ αυτά έχουν θα είναι ίσα για λίγο browsing,τίποτε παραπάνω.Από τη στιγμή που θα έχεις και το smartphone σου είναι πεταμένα λεφτά..

ναι αλλα δεν εχω καταλαβει . Κανουν ελεγχο τα ρουχα που φορας πανω σου ;

 

Αν μου ζητησουν να αδιασω τσεπες θα βγαλω μια μπακατελα και θα τους δειξω για κινητο αλλα το αλλο θα το κρατησω στην τσεπη απο το μπουφαν .

 

Κανουν έλεγχο πάνω σου ; επιτρέπεται αυτο ;  ( βαλίτσες κάνουν το ξέρω ) Αλλα πάνω σου κάνουν έλεγχο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xorotaktis είπε

ναι αλλα δεν εχω καταλαβει . Κανουν ελεγχο τα ρουχα που φορας πανω σου ;

Αν μου ζητησουν να αδιασω τσεπες θα βγαλω μια μπακατελα και θα τους δειξω για κινητο αλλα το αλλο θα το κρατησω στην τσεπη απο το μπουφαν .

Κανουν έλεγχο πάνω σου ; επιτρέπεται αυτο ;  ( βαλίτσες κάνουν το ξέρω ) Αλλα πάνω σου κάνουν έλεγχο ;

Σωματικος ελεγχος δεν γινεται, απαγορευεται. Μονο τις βαλιτσες σου θα δουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...