Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/7/2020 στις 3:04 ΜΜ, geoliol είπε

παρασκευάζει ψωμί για όλο το νομό

Ναι για υπηρεσιες πως πάνε και τη κατάσταση γενικά μέσα ρωτάω κυρίως...αν είναι κανείς που ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Πολλοι πλεον βαρανε 6μηνο καθαρα (καποιοι νομιζω και λιγοτερο).

Καποιοι βαρανε 9μηνο (8μηνο καθαρα και αν), ακομα και εκεινοι κανουν το μισο απο οτι καναμε εμεις πριν 2 δεκαετιες (οπως και εμεις καναμε το μισο σε σχεση με 3 δεκαετιες πισω).

Και 3μηνο να βαραει ο Ελλην θα ψαχνει να βρει βυσμα και θα γρινιαζει, αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Στατιστικολόγος να φανταστώ.

Επεξ/σία από -Dimitris-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Στατιστικολόγος να φανταστώ.

Αν εχεις παει φανταρος ξερεις ποιοι και ποσοι δικαιουνται μειωμενη θητεια απλα (ανεκαθεν ισχυαν αυτα, απλα πλεον ειναι αστειο οταν ο στρατος ειναι 9 μηνες).

Βαλε και τα βυσματα που οσο περναει ο καιρος αυξανονται (με παιρνει ενας γνωστος-φιλος προχθες και μου λεει εφερα και τα 2 τα καμαρια μου Πενταγωνο και δεν εχουν κατσει ουτε 1 μερα μεσα) και καταλαβαινεις πολυ καλα τι υφισταται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο; Δηλαδή υπηρετούν παράλληλα; Απ' όσο ξέρω αδέρφια που υπηρετούν μαζί επιλέγουν σε ποιο στρατόπεδο θα υπηρετήσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Και τα δύο; Δηλαδή υπηρετούν παράλληλα; Απ' όσο ξέρω αδέρφια που υπηρετούν μαζί επιλέγουν σε ποιο στρατόπεδο θα υπηρετήσουν 

Μαζι αλλα δεν νομιζω πως διαλεγουν που θα πανε, αλλα και ετσι να ηταν αυτοι ειναι ολο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράδειγμα δύο περιπτώσεις που με τα αδέρφια τους υπηρέτησαν (μετά την ορκομωσία) στη μονάδα επιλογής τους. Και το αν είναι όλο έξω εξαρτάται από τις υπηρεσίες που υπάρχουν, πόστα κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Εγώ παράδειγμα δύο περιπτώσεις που με τα αδέρφια τους υπηρέτησαν (μετά την ορκομωσία) στη μονάδα επιλογής τους. Και το αν είναι όλο έξω εξαρτάται από τις υπηρεσίες που υπάρχουν, πόστα κλπ. 

Επειδη αυτα τα 2 αδερφια μενουν Αθηνα, ειναι στο Πενταγωνο και ειναι συνεχεια εξω δεν νομιζω πως ειναι θεμα ποστων.

Η λεξη βυσμα σου ειναι αγνωστη να φανταστω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Μια χαρά μπορεί να είναι. Έχω παράδειγμα που ήταν κάθε μέρα σπίτι ανεξαιρέτως χωρίς βύσμα.

Μπερδευεσαι, δεν ειπα να πηγαινουν το πρωι και το μεσημερι σπιτακι, ειπα οτι δεν πατανε το ποδι τους εκει.

Τωρα αν εχεις τετοια παραδειγματα χωρις βυσμα ο στρατος εχει προχωρησει πολυ απο τοτε που ειμουν εγω μεσα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάνω 13:50 στην Αλεξανδρούπολη

Το σημείωμα κατάταξης λέει να παρουσιάσουμε μεχρι τη 13:00

Θα υπάρχει πρόβλημα;;

 

Επίσης κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το αεροδρόμιο της Αλεξανδρούπολης, έχει ΚΤΕΛ για Έβρο ή πρέπει να πάρω και ταξί;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, KymcoAK550 είπε

Φτάνω 13:50 στην Αλεξανδρούπολη

Το σημείωμα κατάταξης λέει να παρουσιάσουμε μεχρι τη 13:00

Θα υπάρχει πρόβλημα;;

Επίσης κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το αεροδρόμιο της Αλεξανδρούπολης, έχει ΚΤΕΛ για Έβρο ή πρέπει να πάρω και ταξί;

Ευχαριστώ

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις...5 η ωρα εφτασα εγω με το τρενο. Μαζι με αλλους 20...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KymcoAK550 είπε

Φτάνω 13:50 στην Αλεξανδρούπολη

Το σημείωμα κατάταξης λέει να παρουσιάσουμε μεχρι τη 13:00

Θα υπάρχει πρόβλημα;;

Επίσης κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το αεροδρόμιο της Αλεξανδρούπολης, έχει ΚΤΕΛ για Έβρο ή πρέπει να πάρω και ταξί;

Ευχαριστώ

Δε θυμάμαι για κτελ, πραγματικά, πάντως από το αεροδρόμιο της Αλεξανδρούπολης μέχρι Φέρες, με ταξί κάνεις ένα μισάωρο με 35 λεπτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KymcoAK550 είπε

Φτάνω 13:50 στην Αλεξανδρούπολη

Το σημείωμα κατάταξης λέει να παρουσιάσουμε μεχρι τη 13:00

Θα υπάρχει πρόβλημα;;

Επίσης κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το αεροδρόμιο της Αλεξανδρούπολης, έχει ΚΤΕΛ για Έβρο ή πρέπει να πάρω και ταξί;

Ευχαριστώ

Καλό θα ήταν να ενημερώσεις την μονάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, KymcoAK550 είπε

Φτάνω 13:50 στην Αλεξανδρούπολη

Το σημείωμα κατάταξης λέει να παρουσιάσουμε μεχρι τη 13:00

Θα υπάρχει πρόβλημα;;

Επίσης κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει το αεροδρόμιο της Αλεξανδρούπολης, έχει ΚΤΕΛ για Έβρο ή πρέπει να πάρω και ταξί;

Ευχαριστώ

Δηλαδη στο σημειωμα λεει μεχρι τη 1 και εσυ εκλεισες πτηση που θα φτασεις τουλαχιστον στις 2 στην Αλεξ/πολη? 
Ενταξει ειπαμε εχει χαλαρωσει ο στρατος αλλα δεν πας και κατασκηνωση...

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mixos23 είπε

Δηλαδη στο σημειωμα λεει μεχρι τη 1 και εσυ εκλεισες πτηση που θα φτασεις τουλαχιστον στις 2 στην Αλεξ/πολη? 
Ενταξει ειπαμε εχει χαλαρωσει ο στρατος αλλα δεν πας και κατασκηνωση...

H πρωινη πτηση ειχε διπλή τιμή, συγγνώμη που δώσαμε μόνο 90€ για να μεταβούμε στο στρατόπεδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...