Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Η στολή του στρατού έχει κάποιο ποσοστό πολυεστέρα; (Φαντάζομαι πως ναι)

Ρωτάω γιατί έχω αλλεργία στο συγκεκριμένο υλικό.

Δεν θυμάμαι 100%, αλλά παίζει να μην έγραφε καν τα υλικά (τουλάχιστον οι δικές μου στολές). Θα ρωτήσω αν είναι και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απολύθηκα πριν απο 17 μερες και η στολη που φορουσα σε ολη τη θητεια ηταν 30 χρονων (!). Το χιτωνιο ηταν του 1996 και το παντελονι του 1994.

Μονο το τζοκεϊ ηταν του 2017 και θυμαμαι να γραφει 100% βαμβακι. Νομιζω τα υπολοιπα ειναι 80-20 βαμβακι-πολυεστερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Orpheas1992 είπε

Απολύθηκα πριν απο 17 μερες και η στολη που φορουσα σε ολη τη θητεια ηταν 30 χρονων (!). Το χιτωνιο ηταν του 1996 και το παντελονι του 1994.

Μονο το τζοκεϊ ηταν του 2017 και θυμαμαι να γραφει 100% βαμβακι. Νομιζω τα υπολοιπα ειναι 80-20 βαμβακι-πολυεστερας.

 

2 ώρες πριν, jimmy213 είπε

Ρώτησα κι είναι 80/20 (βαμβάκι/πολυεστέρας).

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.5a76dd609d07ab0b503739b4e0eb206e.png

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Μάλλον θα ρωτήσω σε μαγαζί με στρατιωτικές στολές κλπ να δω τι μπορώ να κάνω.

Είναι περίεργη φάση από τότε που μου εμφανίστηκε πρώτη φορά και με το δερματολόγο δεν έχει βρεθεί άλλη λύση εκτός από το να φοράω μόνο βαμβακερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Pagouras7 είπε

Μέχρι τις 2 Αυγούστου διαβάζω θα ισχύει μάλλον 

στο στρατοπεδο που ειμαι παντως τωρα, απο το Σαββατο χαλαρωσαν ολα. Ενω το Σαββατο ειχαν μπει και στελεχη μεσα γιατι ηταν σε επιφυλακη και ειχαν κοψει υπηρεσιακα και αδειες την Κυριακη ειπαν στα στελεχη να μην ερθουν και ξαναδωσαν τα υπηρεσιακα και στειλαν πισω τις αδειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

στο στρατοπεδο που ειμαι παντως τωρα, απο το Σαββατο χαλαρωσαν ολα. Ενω το Σαββατο ειχαν μπει και στελεχη μεσα γιατι ηταν σε επιφυλακη και ειχαν κοψει υπηρεσιακα και αδειες την Κυριακη ειπαν στα στελεχη να μην ερθουν και ξαναδωσαν τα υπηρεσιακα και στειλαν πισω τις αδειες.

Ναι αλλά τυπικά δεν έχει λήξει, γιατί δεν έγιναν και οι μεταθέσεις όπως ήταν να γίνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω μια απορια,,

 

Σε ενδεχομενη επιστρατευση τι συμβαινει τοτε με αυτους που:        1. ηταν Ι5          2. ειχαν εξαγορασει θητεια       3. ειναι σε αναβολη

4. ειναι εκεινη τη στιγμη εξωτερικο     5. ειναι με παθηση πχ μεση  ή εγχειρισμενοι προσφατα, σπασμενο ποδι κλπ

      6. ειναι σε νοσοκομειο εκεινη την ημερα ;;;

ευχαριστω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρέπει ολοι αυτοί να βρούν τρόπο να σώσουν το τομάρι τους. Ετσι οπως ειναι τα πράγματα τώρα, αν ξεφύγει η κατάσταση θα μιλάμε για γενικευμένο πόλεμο εστω λίγων ημερών . Καμμια σχέση με το στημένο επεισόδιο στα Ιμια..

 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tritonas00 είπε

δεν θα προλαβει να γινει καν πολεμος, με το που μπουν οι τουρκοι τελειωσαμε

 

 

γιατί τόση ηττοπάθεια?

και το 74 ήταν υπέρτεροι αριθμητικά αλλά πήραν τα @@ μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2020 στις 11:32 ΠΜ, yioula είπε

εχω και εγω μια απορια,,

Σε ενδεχομενη επιστρατευση τι συμβαινει τοτε με αυτους που:        1. ηταν Ι5          2. ειχαν εξαγορασει θητεια       3. ειναι σε αναβολη

4. ειναι εκεινη τη στιγμη εξωτερικο     5. ειναι με παθηση πχ μεση  ή εγχειρισμενοι προσφατα, σπασμενο ποδι κλπ

      6. ειναι σε νοσοκομειο εκεινη την ημερα ;;;

ευχαριστω,

Πολυ χονδρικα,σε γενικευμενο πολεμο, πρεπει να ερθουν "ολοι" να πολεμησουν οπου κι αν ειναι.

Οσοι ειναι νεαροι αλλα Ι5 ενδεχεται να επανακριθουν.

Αν δεν ερθουν,δεν εμφανιστουν σε ιατρικες επιτροπες κτλ, κινδυνευουν να χαρακτηρισθουν λιποτακτες με πολυ βαριες ποινες

Αν καποιοι εχουν εξαγορασει θητεια ειναι ηδη μεγαλοι και off λογικα

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...