Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 28/7/2020 στις 1:15 ΜΜ, tritonas00 είπε

δεν θα προλαβει να γινει καν πολεμος, με το που μπουν οι τουρκοι τελειωσαμε

Στην Μύκονο μοναχά μην μπουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, το δόγμα της Τουρκίας έχει αλλάξει. Δεν είναι όπως ήταν μέχρι τα γεγονότα των Ιμίων. Ξέρουν οτι και να πάρουν ελληνικό νησί οι απώλειες θα είναι τεράστιες συγκριτικά. Και σαν κατοικημένο και οργανωμένο νησί χωρίς τούρκικο πληθυσμό θα πρέπει στο τέλος να το επιστρέψουν (στην Κύπρο υπήρχαν Τούρκοι και βρήκαν πάτημα για να μείνουν). Αυτό που ισχύει τα τελευταία χρόνια είναι οτι έχουν βάλει στο μάτι τα 17(?) ακατοίκητα νησιά που κόβουν μεγάλα τμήματα απο την ελληνική ΑΟΖ στο Αιγαίο.

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δογμα της Τουρκιας εχει αλλαξει προς το χειροτερο

Διαπιστωσαν οτι μπορουν δινοντας ανταλλαγματα στις μεγαλες δυναμεις να κανουν επιθετικες κινησεις με ελαχιστες ή μηδενικες συνεπειες

Οι ΑΟΖ της Κυπρου ειναι πλεον για αυτους βολτα στο παρκο και το ιδιο ετοιμαζουν για Ελλαδα

Το μονο αντιβαρο ειναι οτι καμια εταιρεια γεωτρησεων δεν θα συνεργαστει μαζι τους για επενδυσεις στα αμφιλεγομενα σημεια

Σε περιπτωση επεισοδιου αναμενεται οτι αυτο δεν θα περιοριστει μονο στο σημειο της γεωτρησης 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει για να μπώ με Α ΕΣΣΟ πρέπει να την κόψω την αναβολή Σεπτέμβρη- Οκτώβρη

αν την κόψω τις 10 πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη υπάρχει να με βάλουν με ΕΣΣΟ Νοεμβρίου; αν τύχει να με βάλουν νοέμβρη υπάρχει δυνατότητα να ζητήσω να μπώ με επόμενη ΕΣΣΟ ?

2) Επίσης έχω αναβολή έως το 2023 λόγο σπουδών, άν πάρω πτυχίο τώρα τον σεπτέμβριο και δέν κόψω την αναβολή και μπω το 2023 που τελειώνει η ανΑβολή υπάρχει ποινή;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, xorotaktis είπε

1) καλησπέρα παιδιά, έχω διαβάσει για να μπώ με Α ΕΣΣΟ πρέπει να την κόψω την αναβολή Σεπτέμβρη- Οκτώβρη

αν την κόψω τις 10 πρώτες μέρες του Σεπτέμβρη υπάρχει να με βάλουν με ΕΣΣΟ Νοεμβρίου; αν τύχει να με βάλουν νοέμβρη υπάρχει δυνατότητα να ζητήσω να μπώ με επόμενη ΕΣΣΟ ?

2) Επίσης έχω αναβολή έως το 2023 λόγο σπουδών, άν πάρω πτυχίο τώρα τον σεπτέμβριο και δέν κόψω την αναβολή και μπω το 2023 που τελειώνει η ανΑβολή υπάρχει ποινή;

ευχαριστώ

Να ρωτήσω και γω πάνω σε αυτό. Εμένα η αναβολή τελειώνει τώρα το '20. Μέχρι πότε πρέπει να την κόψω για να μπω το Νοέμβρη και μέχρι πότε για να μπω το Φλεβάρη;
Φίλος μου είπε ότι αν αφήσω απλά να έρθει το χαρτί ή αν πάω προς το τέλος του χρόνου χάνω και το Φλεβάρη και δεν το θέλω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Επίσης έχω αναβολή έως το 2023 λόγο σπουδών, άν πάρω πτυχίο τώρα τον σεπτέμβριο και δέν κόψω την αναβολή και μπω το 2023 που τελειώνει η ανΑβολή υπάρχει ποινή;

Όχι, δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που δεν εχει ακόμα ολοκληρώσει τη θητεία του μπορεί να κάνει αίτηση για τον ΑΣΕΠ; Δεν μπορει πχ να περασει και να πάρει αδεια ανευ αποδοχων μεχρι να ολοκληρωσει; Ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, lactate είπε

Κάποιος που δεν εχει ακόμα ολοκληρώσει τη θητεία του μπορεί να κάνει αίτηση για τον ΑΣΕΠ; Δεν μπορει πχ να περασει και να πάρει αδεια ανευ αποδοχων μεχρι να ολοκληρωσει; Ξέρει κανείς;

Θα πρέπει να ελέγξεις τι λέει ο προκήρυξη, μπορεί να λέει για τους άνδρες ότι πρέπει να έχουν εκπληρωμένες τις στρατιωτικές υποχρεώσεις. Εκτός αν πιστεύεις ότι μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα ίσως να έχεις απολυθεί.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lactate είπε

Κάποιος που δεν εχει ακόμα ολοκληρώσει τη θητεία του μπορεί να κάνει αίτηση για τον ΑΣΕΠ; Δεν μπορει πχ να περασει και να πάρει αδεια ανευ αποδοχων μεχρι να ολοκληρωσει; Ξέρει κανείς;

Όχι δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση: Κάποιος που δεν έχει σχετικό πρώτο πτυχίο με την ιατρική αλλά έχει μεταπτυχιακό από τμήμα ιατρικής υπάρχει περίπτωση να μπει στο υγειονομικό σώμα;

Επεξ/σία από barca10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, barca10 είπε

Ερώτηση: Κάποιος που δεν έχει σχετικό πρώτο πτυχίο με την ιατρική αλλά έχει μεταπτυχιακό από τμήμα ιατρικής υπάρχει περίπτωση να μπει στο υγειονομικό σώμα; (με βύσμα πχ; )

Γενικά στο υγειονομικό μπαίνουν άσχετοι με γερό δόντι;

Ναι μπορεις, αλλα για ποιο λογο να το κανεις αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Ναι μπορεις, αλλα για ποιο λογο να το κανεις αυτο;

Γενικά ρωτάω γιατί μου το ανέφερε κάποιος και θεωρούσα ότι μόνο οι σχετικοί μπορούν να πάνε εκεί ανεξαρτήτως άλλων παραγόντων... Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...