Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρήκα αυτό: https://www.stratologia.gr/sites/default/files/ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΕΝΤΥΠΟ 31.pdf

Οπότε νομίζω είμαστε καλυμμένοι.

Αναφορά σε κείμενο

Σε περίπτωση ταχυδρομικής αποστολής ή κατάθεσης σε ΚΕΠ, ισχύει η ημερομηνία κατάθεσης στο ταχυδρομείο ή στο ΚΕΠ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, progressiv είπε

Βρήκα αυτό: https://www.stratologia.gr/sites/default/files/ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΕΝΤΥΠΟ 31.pdf

Οπότε νομίζω είμαστε καλυμμένοι.

Οταν πας σε ενα ΚΕΠ για να κοψεις ή να ζητησεις αναβολη παιρνουν επι τοπου τη στρατολογια οποτε εισαι απολυτα καλυμμενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νοέμβρη, όσο πλησιάζεις προς το καλοκαίρι μειώνονται τα άτομα που μπαίνουν => λιγότερα άτομα για υπηρεσίες/αγγαρείες.

Επεξ/σία από Asevastos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aris1986 είπε

Άντε 15 Αυγούστο θα γίνει και το πρώτο μπαμ. Να είστε έτοιμοι. Θα γράψετε ιστορία.

κανονισε να επιστρατευσουν εσενα και την fedora μαζι ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια άλλη ερώτηση σχετικά με την διακοπή σπουδών. Το πάσο μου κανονικά ισχύει με Αύγουστο '21. Αν κάνω τώρα διακοπή για τον στρατό, θεωρητικά δεν θα πρέπει να δικαιούμαι νέο πάσο για μέχρι Αύγουστο 22 ή 23? (αναλόγως πότε θα τελειώσω τον στρατό μιας και για ναυτικό με βλέπω). 

 

Επισης λόγω τριτεκνιας, ξέρω ότι στην ξηράς πας 8 μήνες. Από όσο είδα στην στρατολογια (νομίζω εκεί, αλλά σίγουρα σε επίσημο σαιτ), ναυτικό και αεροπορία πάει από 12 μήνες σε 9. Ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, το πάσο σου ισχύει για Ν+2 χρόνια απο το έτος εγγραφής σου. Γιατί να παραταθεί; Το οτι πήγες στρατό δε παίζει ρόλο, άλλωστε πολλοί το κάνουν ταυτόχρονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ειμαι για πολεμικη αεροπορια Τριπολη. Ξερουμε τι παιζει εκει ; Διαβαζω smartphones πεφτει πολυ ψαξιμο , ισχυει ακομα οτι κινητο δεν παιζει εκει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον ο ενδιαφερόμενος διακόψει την αναβολή του, έχει την υποχρέωση να επισκεφθεί την ιστοσελίδα του Κλάδου του (για το ΣΞ: https://parousiasi.army.gr, για το ΠΝ: www.hellenicnavy.gr → Ενημέρωση → Θητεία στο ΠΝ → Πληροφορίες πριν την κατάταξη, και για την ΠΑ: www.esso.haf.gr), προκειμένου να συμπληρώσει τα στοιχεία που είναι απαραίτητα για την κατάταξη, την τοποθέτησή του σε Μονάδα και την ειδικότητά του.

Παιζει ρολο αυτο; Με εβαλαν στρατο ξηρας ειδα αν παω πχ και πω αεροπορια παιζει να με αλλαξουν ή να με βαλουν σε καποια ειδικοτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μπαίνω Ιανουάριο και έχω μια απορία αν κάποιος βρίσκεται στον τελευταίο μήνα της θητείας πόσες μέρες άδεια μπορεί να πάρει πριν την απόλυση του στον τελευταίο μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...