Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μου ήρθε σήμερα το χαρτί να παρουσιαστώ στο στρατόπεδο ΣΧΗ(ΠΖ) ΤΣΑΚΑΛΟΥ-ΑΘ.ΔΙΑΚΟΥ (ΛΑΜΙΑ) και μετά ΕΛΔΥΚ χωρίς να το έχω δηλώσει. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει αλλαγή από το κέντρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/8/2020 στις 3:26 ΜΜ, DrIris είπε

Καλησπέρα. Μου ήρθε σήμερα το χαρτί να παρουσιαστώ στο στρατόπεδο ΣΧΗ(ΠΖ) ΤΣΑΚΑΛΟΥ-ΑΘ.ΔΙΑΚΟΥ (ΛΑΜΙΑ) και μετά ΕΛΔΥΚ χωρίς να το έχω δηλώσει. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει αλλαγή από το κέντρο?

το δηλωνεις την ημερα που παρουσιαζεσαι. οπως και με τους ΥΕΑ, δεν ειναι υποχρεωτικο να πας.

Επεξ/σία από kr0m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μου ήρθε το χαρτί και γράφει Ειδικές Δυνάμεις (ΥΕΑ) στο ΚΕΕΔ , μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει άμα η εκπαίδευση μου γίνεται εκεί, και άμα χρειάζεται μέσο για να συνεχίσω  σαν ΔΕΑ στις Ε.Δ. ; Παρακαλώ  λίγο βοήθεια γιατί έχω διαβάσει 200 διαφορετικά πράγματα 😃 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, jefiron είπε

Καλησπέρα μου ήρθε το χαρτί και γράφει Ειδικές Δυνάμεις (ΥΕΑ) στο ΚΕΕΔ , μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει άμα η εκπαίδευση μου γίνεται εκεί, και άμα χρειάζεται μέσο για να συνεχίσω  σαν ΔΕΑ στις Ε.Δ. ; Παρακαλώ  λίγο βοήθεια γιατί έχω διαβάσει 200 διαφορετικά πράγματα 😃 

Στο κέντρο γινεται η εκπαίδευση νεοσύλλεκτου μεχρι την ορκομωσία . Θα δηλώσεις οτι θες να πας ΥΕΑ και αν περάσεις τις δοκιμασίες θα πας στη ΣΕΑΠ και πάει λέγοντας...-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, IordanisSalonika είπε

Κανενας για τριπολη 124 ΠΒΕ δεν ξερει κατι να μας πει;;

Είχα παρουσιαστεί το 2016 τον Σεπτέμβριο. Αρκετά αυστηρά στελέχη, όπως επίσης και για κινητό μας είχαν ελέγξει με Scanner και όσοι είχαν κάμερα τα πήραν.
Λόγω του ότι δίπλα ακριβώς είναι και το στρατόπεδο της Αεροπορίας θα έχετε και στελέχη από την Αεροπορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μου ήρθε χαρτί για Νέα Πέραμο για τις  8/9, γνωρίζεις κάποιος τα αγωνίσματα για Ειδικές δυνάμεις και επίσης αν παίζει  ρόλο η 8μηνη θητεία μου για να μπω σε αυτές;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Παρουσιάζομαι 10/9 στον Λαγό Έβρου,στο 565 ΤΠ/ΕΟΔ.Εκεί τι παίζει?

Επίσης,κάπου άκουσα ότι την ίδια μέρα αφότου παρουσιαστείς και περάσεις την όλη διαδικασία,σε στέλνουν κατευθείαν στην μονάδα.Ισχύει?Γιατί αν ισχύει με κόβω για κανένα 616 στην Ορεστιάδα ή 618 στην Πλάτη Έβρου(μαύρα χάλια δηλαδή με όσα διαβάζω στο νετ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

Ναι

Kατάλαβα.Οπότε να αρχίζω να ετοιμάζομαι για τα χειρότερα στρατόπεδα στην ευρύτερη περιοχή.

Επεξ/σία από CXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειναι και σιγουρο. Μπορει να βρεις μοναδα στον εβρο που να σε πηγαινει χαλαρα ενω αλλη σε αθηνα που να σε πηγαινει αιμα. 

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tritonas00 είπε

Δεν ειναι και σιγουρο. Μπορει να βρεις μοναδα στον εβρο που να σε πηγαινει χαλαρα ενω αλλη σε αθηνα που να σε πηγαινει αιμα. 

Mακάρι ρε φίλε,γιατί στο διαδίκτυο για μονάδες όπως αυτές που ανέφερα,διαβάζω μόνο αρνητικά πράγματα.

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μην υπάρξουν καψώνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα που διαβασες ειναι προσφατα? Γιατι απο διοικητη σε διοικητη εχει διαφορα. Ενας μπορει να σας εχει τεντα ενω αλλος να ειναι στα @@ του.

Και γω εβρο ημανε, σουφλι

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαρτάται.

Π.χ. για το 616 διάβασα πράγματα που έγιναν μέχρι και πριν 10 χρόνια.

Ενώ για το 618 βρήκα κάτι πρόσφατο(που μπορεί όμως να ναι και υπερβολικό,διότι το βρηκα σε blog των οποίων οι υπεύθυνοι είναι μάλλον αντιρρησίες συνείδησης).

Γενικά είμαι λίγο αγχωμένος για το 9μηνο που θα κάνω.

Και πως ήταν στο Σουφλί?

Επεξ/σία από CXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περασει, υπομονη, τραβα, κανε οτι σου λενε, μην δινεις δικαιωματα για φασαριες κλπ και θα εισαι οκ. Την τελευταια μερα δε, οταν φευγεις μπορεις καλλιστα να τους ευχηθεις να τους γ*** οι τουρκοι πατοκορφα. :P

9 λεπτά πριν, CXV είπε

Και πως ήταν στο Σουφλί?

Ειχαμε σοβαρο θεμα με τους εποπ. Καμια 30αρια στη μοναδα μου, οι 28 ζωα, οι αλλοι 2 μπορουσαν να αρθρωσουν λογο και να πεις δυο κουβεντες. Ειχε αρκετο τρεξιμο γενικα εκει που ημουν αλλα οταν ηρθε η μεταθεση ο δοικ μου πε κατσε και θα σε στειλω στην λεσχη (μουσικος). Ε απ'οταν πηγα λεσχη ηταν πολυ καλυτερα οπως καταλαβαινεις και με αρκετες τιμητικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...