Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

Ειχαμε σοβαρο θεμα με τους εποπ. Καμια 30αρια στη μοναδα μου, οι 28 ζωα, οι αλλοι 2 μπορουσαν να αρθρωσουν λογο και να πεις δυο κουβεντες. Ειχε αρκετο τρεξιμο γενικα εκει που ημουν αλλα οταν ηρθε η μεταθεση ο δοικ μου πε κατσε και θα σε στειλω στην λεσχη (μουσικος). Ε απ'οταν πηγα λεσχη ηταν πολυ καλυτερα οπως καταλαβαινεις και με αρκετες τιμητικες.

Kαταπληκτικά δηλαδή (λέμε τώρα).Για ποια περίοδο μιλάμε,αν επιτρέπεται?

Εγώ ένα πράγμα εύχομαι όπως είπα και πάνω.Να μην υπάρχουν καψόνια(ευελπιστώ να έχουν εκλείψει όπως λένε οι πιο πολλοί) ή τίποτα μ***κίες όπως ρίψεις νερού και άλλα ''αστεία''(με βάση αυτά που διάβασα)

Επεξ/σία από CXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, CXV είπε

Για ποια περίοδο μιλάμε,αν επιτρέπεται?

2009-2010

Καψονια δεν υπηρχαν. Τωρα αν εισαι στον ιδιο θαλαμο με κανα γιδι φανταρο και ειναι στην ωρα του παιδιου... τι να σου πω.

Ξεχασε το, και να υπηρχαν ειναι το τελευταιο που σε απασχολει.

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

2009-2010

Καψονια δεν υπηρχαν. Τωρα αν εισαι στον ιδιο θαλαμο με κανα γιδι φανταρο και ειναι στην ωρα του παιδιου... τι να σου πω.

Ξεχασε το, και να υπηρχαν ειναι το τελευταιο που σε απασχολει.

Ε δεν νομίζω να υπάρχουν πλέον.Αυτό που με απασχολεί όπως όλους είναι να κυλήσει γρήγορα η θητεία.

Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι μπαίνω νωρίς Σεπτέμβρη και ξεμπερδεύω αρχές Καλοκαιριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, CXV είπε

Καλησπέρα.Παρουσιάζομαι 10/9 στον Λαγό Έβρου,στο 565 ΤΠ/ΕΟΔ.Εκεί τι παίζει?

Επίσης,κάπου άκουσα ότι την ίδια μέρα αφότου παρουσιαστείς και περάσεις την όλη διαδικασία,σε στέλνουν κατευθείαν στην μονάδα.Ισχύει?Γιατί αν ισχύει με κόβω για κανένα 616 στην Ορεστιάδα ή 618 στην Πλάτη Έβρου(μαύρα χάλια δηλαδή με όσα διαβάζω στο νετ)

Και όμως είχα γνωστό στην Πλάτη που πέρασε ζάχαρη. Η υπηρεσία στο τάγμα τους πήγαινε 1-4 και πέρασε πολύ όμορφα. Μη νομίζεις ότι όσο πιο μακριά τόσο χειρότερα. Μπορεί να περάσεις πολύ όμορφα και από υπηρεσίες και από παρέες στη πιο παραμεθόρια μονάδα όπως και να είσαι δίπλα στη πόλη σου και να είναι χάλια.

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Εκοψα την Δευτέρα την αναβολή και Τρίτη είχα τηλ ότι αν θέλω να μπω με ναυτικό τον Νοέμβριο πρέπει να κάνω υπεύθυνη δήλωση και να γράψω ότι επιθυμώ να καταταγω τον Νοέμβριο. 

Μπαίνω στην stratologia και στην κατάταξη μου δείχνει ακόμα Α' ΕΣΣΟ Φεβρουαρίου. 

 

Αργεί να αλλάξει ή να πάρω τηλ την Δευτέρα? Στα κεπ έστειλαν την δήλωση με φαξ μπροστά μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Asevastos είπε

Και όμως είχα γνωστό στην Πλάτη που πέρασε ζάχαρη. Η υπηρεσία στο τάγμα τους πήγαινε 1-4 και πέρασε πολύ όμορφα. Μη νομίζεις ότι όσο πιο μακριά τόσο χειρότερα. Μπορεί να περάσεις πολύ όμορφα και από υπηρεσίες και από παρέες στη πιο παραμεθόρια μονάδα όπως και να είσαι δίπλα στη πόλη σου και να είναι χάλια.

Στην Πλάτη και ζάχαρη κιόλας?Μπράβο του.

Γενικά έχω διαβάσει πολλά,αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και ο διοικητής της μονάδος.

Επεξ/σία από CXV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

 

Μπαίνω στην stratologia και στην κατάταξη μου δείχνει ακόμα Α' ΕΣΣΟ Φεβρουαρίου. 

Ερώτηση Α ΕΣΣΟ Ιανουάριο δεν είναι; Γιατί λέει φεβρουαρίο στον φίλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CXV είπε

Στην Πλάτη και ζάχαρη κιόλας?Μπράβο του.

Γενικά έχω διαβάσει πολλά,αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και ο διοικητής της μονάδος.

Ναι, ναι. Υπηρεσία αραιή οπότε ύπνος τα περισσότερα βράδυα + καλή παρέα και το πεντάμηνο περνάει γρήγορα και ωραία οπότε και μετατίθεται κοντά στο σπίτι. Μετράει και ο διοικητής αλλά σε μεγάλο βαθμό είναι θέμα mindset το πώς θα περάσεις. Μπορεί να περάσεις τέλεια και να μη θέλεις να τελειώσει, μπορεί και να μη τη παλεύεις. Από σένα εξαρτάται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Ερώτηση Α ΕΣΣΟ Ιανουάριο δεν είναι; Γιατί λέει φεβρουαρίο στον φίλο;

Λόγω ναυτικού ίσως? Δεν ξέρω. 

Αν γνωρίζει και κάποιος (καθαρά από περιέργεια). Το έτος στον ΣΑ πως βγαίνει? Εγώ έχω 2017, αλλά έκλεισα τα 18 το '14 και αναβολή έκανα τότε λόγω σπουδών. Δεν θα έπρεπε να λέει 2015, αφού τότε θα ερχόταν το χαρτί αν δεν είχα πάρει αναβολή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Λόγω ναυτικού ίσως? Δεν ξέρω. 

Αν γνωρίζει και κάποιος (καθαρά από περιέργεια). Το έτος στον ΣΑ πως βγαίνει? Εγώ έχω 2017, αλλά έκλεισα τα 18 το '14 και αναβολή έκανα τότε λόγω σπουδών. Δεν θα έπρεπε να λέει 2015, αφού τότε θα ερχόταν το χαρτί αν δεν είχα πάρει αναβολή? 

Και εγώ 2017 έχω αδερφέ είμαι του 96.

Έχω ακούσει πως είναι το έτος που θα απωλυωσουν αν δεν είχες πάρει αναβολή δεν ξέρω αν ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, G1g11 είπε

485 TΔΒ Λάρισα ξερουμε τι παίζει από κινητά; Περνάνε κανονικά; 

ναι, φερτο σαν να μη συμβαίνει τίποτα

επίσης, άκυρο αλλά θα θελα να μου το χαν πει κι εμένα, όποιος πάει στρατιά ας πάρει κι ένα κουτάλι/πηρούνι μαζί του δε λέει να τρως γάλα με κορν φλεικς με κουταλάκι παγωτου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν στην ακτινογραφία θώρακος πληρώνω η απλά δείχνω το χαρτί κατάταξης;

Επίσης την θέλουν σε cd η εκτυπώμενη; γιατι κατι διαβασα  αν την πας σε  cd θα σε στείλουν να βγάλεις καινούρια ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TomConlon είπε

Καλησπέρα, ξέρει κανείς αν στην ακτινογραφία θώρακος πληρώνω η απλά δείχνω το χαρτί κατάταξης;

Επίσης την θέλουν σε cd η εκτυπώμενη; γιατι κατι διαβασα  αν την πας σε  cd θα σε στείλουν να βγάλεις καινούρια ισχύει;

κλεινεις ραντεβου και λες οτι ειναι για την καταταξη σου, και απλα πας με το χαρτι, την ταυτοτητα και μια φωτογραφια σου. και την θελουν εκτυπωμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kr0m είπε

κλεινεις ραντεβου και λες οτι ειναι για την καταταξη σου, και απλα πας με το χαρτι, την ταυτοτητα και μια φωτογραφια σου. και την θελουν εκτυπωμενη.

δεν θελει ραντεβου απλα πας σε ενα δημοσιο νοσοκομειο...εγω ετσι εκανα τουλαχιστον και το χαρτι της καταταξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...