Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Να δω πως στο πού**ο θα πάω από Πρέβεζα στην Αλεξανδρούπολη τώρα :lol:.

Φαντάσου να ήσουν από καμιά Κρήτη/Πελοπόννησο.

Τώρα σχετικά με το πώς, αν αναφέρεσαι στο οικονομικό, έχω την εντύπωση ότι για την πρώτη μεταφορά στο ΚΕΝ γίνεται να μην πληρώσεις, αλλά δεν ξέρω αν τα έχουν κόψει λόγω κρίσης.

Νομίζω ότι δικαιούσαι δωρεάν μεταφορά με τρένο. Πας στο φρουραρχείο της περιοχής σου με το χαρτί κατάταξης και σου δίνουν κάρτα επιβίβασης με την οποία πας σε εκδοτήριο.

Βέβαια απ' ότι βλέπω δεν περνάει τρένο κοντά στην Πρέβεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, gregysuper είπε

Πότε έκοψες αναβολή; Όταν πήγα να την κόψω την είχα ρωτήσει αν μπαίνω σίγουρα νοεμβριο, και μ πε όσοι τη κόβουν Ιούλη σίγουρα, πιο μετά παίζεται.

Από κατάταξη κι εγώ στα ίδια με σένα είμαι πάντως...

Ακριβώς. Εγώ την είχα κόψει 9 Αυγούστου και ενώ η προθεσμία για εσσο Νοεμβρίου ήταν μέχρι 31 βγαίνει μετέπειτα ανακοίνωση ότι μόνο όσοι έκοψαν την αναβολή μέχρι 4 Αυγούστου μπαίνουν Νοέμβρη και έτσι με εχωσαν Ιανουάριο.Για αυτό μην παίρνετε πολύ υπόψιν τις ημερομηνίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε κανέναν που να ειναι η να πήγε τώρα πρόσφατα στην Κω να μου πει τι παιζει; Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 121/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Τεθωρακισμένα.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 282 Μ/Κ ΤΕ (ΚΩΣ) στις 13-11-2018 .

Επεξ/σία από Elmago1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, gregysuper είπε

Πότε έκοψες αναβολή; Όταν πήγα να την κόψω την είχα ρωτήσει αν μπαίνω σίγουρα νοεμβριο, και μ πε όσοι τη κόβουν Ιούλη σίγουρα, πιο μετά παίζεται.

Από κατάταξη κι εγώ στα ίδια με σένα είμαι πάντως...

την εκοψα μεσα αυγουστου. Αλλα ειχα παρει τηλεφωνο στη στρατολογια και μου ειχαν πει οτι προλαβαινω για νοεμβριο. Και στο site μου βγαζει οτι ειμαι υποχρεος με την ΣΤ εσσο νοεμβριου

Επεξ/σία από cask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα σημερα βγηκε στο site που κατατασσομαι, Σαμος 298 Μ/Κ ΤΠ λέει. Το εiδα πριν καμια ωρα, τώρα πεταει error. Αν καποιος εχει εμπειρια απ'αυτη τη μοναδα ας πει τι παιζει. Τουλαχιστον ειναι διπλα στο αεροδρομιο απ'οτι ειδα 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, FeelsBadMan είπε

Κι εμενα σημερα βγηκε στο site που κατατασσομαι, Σαμος 298 Μ/Κ ΤΠ λέει. Το εiδα πριν καμια ωρα, τώρα πεταει error. Αν καποιος εχει εμπειρια απ'αυτη τη μοναδα ας πει τι παιζει. Τουλαχιστον ειναι διπλα στο αεροδρομιο απ'οτι ειδα 🤔

Σάμος παραμεθόριο

ΜΚΤΠ = μηχανοκίνητο τάγμα πεζικού = μαύρο= τέντα

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris1986 είπε

Σάμος παραμεθόριο

ΜΚΤΠ = μηχανοκίνητο τάγμα πεζικού = μαύρο= τέντα

😨 Γενικα με μια γρηγορη αναζητηση ειδα πολλα για τη Σαμο, αλλοι λενε τεντα, αλλοι λενε κομπλε 1-1 (αναλογα τη μοναδα). Επειδη δεν εχω ιδεα απο στρατο κλπ, στην αρχη παρουσιαζομαστε εκει και μετα απο 2-3 μερες μεταθεση σε αλλη μοναδα για εκπαιδευση, σωστα? Αν παιζει ρολο μου 'χει βγαλει τμημα ερευνας και πληροφορικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τμήμα έρευνας και πληροφορικής είναι μια χαρά! Υδρόγειος με δάφνες το badge αν θυμάμαι καλά. Υπομονάδα θα είσαι με κανέναν ανθυπολοχαγό για ανώτερο του λόχου σου. Βέβαια τέντα πέφτει και από οποιαδήποτε άλλον λοχαγό οποιουδήποτε λοχου ή τάγματος.

Αλλά είναι καλύτερα γενικά. Αυτό και οι διαβιβάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, george1703 είπε

Εκεί που θα παρουσιαστούμε,  λογικά εκεί γύρω θα είναι και η μονάδα τοποθέτησης ή δεν παίζει ρόλο;  

Δεν παίζει κανένα ρόλο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω για εναν φιλο....εγω οταν πηγα φανταρος ειχα παρουσιαστει καλαματα και μετα απο 30 μερες(μαζι με ορκομωσια) ειχαμε παρει μεταθεσεις για την μοναδα του ο καθενας...τωρα πως λειτουργει;;;αυτος θα κοψει αναβολη με σκοπο να μπει τον μαρτιο καθως μεχρι τελος γεναρη θα δουλευει στο εξωτερικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περασα απο το αστυνομικο τμημα της περιοχης και μου ειπαν οτι θα τους ερθουν τα χαρτια μεσα στην βδομαδα,και μου εδωσαν και τηλεφωνο να τους παρω σε περιπτωση που περασει η βδομαδα και δεν με παρουν τηλεφωνο να παω να το παραλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...