Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτός από Αλεξίπτωτα νομίζω ναι, στα υπόλοιπα μπορείς να πας.

Το θέμα είναι, φοράς γυαλιά ή φακούς επαφής; Αν ναι, θα δυσκολευτείς αρκετά στην εκπαίδευση, ειδικά με τους φακούς μιας και λογικά θα είσαι συχνά στα χώματα, με ιδρώτες κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, phanispal είπε

Εκτός από Αλεξίπτωτα νομίζω ναι, στα υπόλοιπα μπορείς να πας.

Το θέμα είναι, φοράς γυαλιά ή φακούς επαφής; Αν ναι, θα δυσκολευτείς αρκετά στην εκπαίδευση, ειδικά με τους φακούς μιας και λογικά θα είσαι συχνά στα χώματα, με ιδρώτες κ.λπ.

Σκέφτομαι να φοράω μόνο γυαλιά όπου χρειάζεται.. Και οχι πάντα.. Εσύ τι προτείνεις?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θες πραγματικά πιστεύω θα βρεις τον τρόπο.

Αλλά όταν θα πέφτει καψόνι (π.χ. έρπειν μπρούμυτα και ανάσκελα), τι θα κάνεις, θα τους λες μισό λεπτό να βγάλω τα γυαλιά μου και να δω πού θα τα βάλω για να μη σπάσουν;

Περίμενε να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα γιατί εγώ δεν είχα μυωπία και η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι να είχε και κανείς όταν ήμουν εγώ, ή δε θα έδωσα σημασία στο πώς το διαχειρίστηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αν το θες πραγματικά πιστεύω θα βρεις τον τρόπο.

Αλλά όταν θα πέφτει καψόνι (π.χ. έρπειν μπρούμυτα και ανάσκελα), τι θα κάνεις, θα τους λες μισό λεπτό να βγάλω τα γυαλιά μου και να δω πού θα τα βάλω για να μη σπάσουν;

Περίμενε να απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα γιατί εγώ δεν είχα μυωπία και η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι να είχε και κανείς όταν ήμουν εγώ, ή δε θα έδωσα σημασία στο πώς το διαχειρίστηκαν.

Γιαυτό είπα όπου χρειάζεται.. δεν θα τα φοράω όλη μέρα, δεν είμαι και τελείως στραβαδι😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες με τούτα και με τα άλλα πλησιάζει ο καιρός της απόλυσης μου , αυτήν τη στιγμή είμαι σε άδεια απόλυσης. Λογικά αυτήν την εβδομάδα πρέπει να πάω στην μονάδα μου (στην αθήνα πλέον μετά την πεντάμηνη μετάθεση) να κανονίσω τα της απόλύσης. Επειδή είμαι σε άδεια μπορώ να πάω με τα πολιτικά ή πρέπει να φορέσω παραλλαγές; επίσης τι ακριβώς περιλαμβάνει η απόλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Oulianov είπε

Παίδες με τούτα και με τα άλλα πλησιάζει ο καιρός της απόλυσης μου , αυτήν τη στιγμή είμαι σε άδεια απόλυσης. Λογικά αυτήν την εβδομάδα πρέπει να πάω στην μονάδα μου (στην αθήνα πλέον μετά την πεντάμηνη μετάθεση) να κανονίσω τα της απόλύσης. Επειδή είμαι σε άδεια μπορώ να πάω με τα πολιτικά ή πρέπει να φορέσω παραλλαγές; επίσης τι ακριβώς περιλαμβάνει η απόλυση;

Εγω προσωπικά είχα πάει με πολιτικά και αξύριστος και έμεινα και ένα βράδυ μέσα γιατί δε βόλευαν τα τρένα να πάω τη μέρα της απόλυσης το πρωί, οπότε πήγα την προηγούμενη το βράδυ. Παραδίδεις παραλλαγές κτλ αν δε το χεις κάνει ήδη, σε στέλνουν για ακτινογραφία, μαζεύεις υπογραφές από κάποια συγκεκριμένα στελέχη (πχ ότι έχεις παραδώσει ιματισμό και εξοπλισμό, ότι δε χρωστάς στο κψμ και τέτοια), παίρνεις το χαρτί, την ταυτότητα και φεύγεις. Τώρα δε ξέρω σε καμιά σκατομονάδα τι γίνεται, αν έχουν θέμα με πολιτικά σε φαντάρο όταν είναι για απόλυση, αλλα δεν νομίζω, υπερβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tasos30 είπε

Εγω προσωπικά είχα πάει με πολιτικά και αξύριστος και έμεινα και ένα βράδυ μέσα γιατί δε βόλευαν τα τρένα να πάω τη μέρα της απόλυσης το πρωί, οπότε πήγα την προηγούμενη το βράδυ. Παραδίδεις παραλλαγές κτλ αν δε το χεις κάνει ήδη, σε στέλνουν για ακτινογραφία, μαζεύεις υπογραφές από κάποια συγκεκριμένα στελέχη (πχ ότι έχεις παραδώσει ιματισμό και εξοπλισμό, ότι δε χρωστάς στο κψμ και τέτοια), παίρνεις το χαρτί, την ταυτότητα και φεύγεις. Τώρα δε ξέρω σε καμιά σκατομονάδα τι γίνεται, αν έχουν θέμα με πολιτικά σε φαντάρο όταν είναι για απόλυση, αλλα δεν νομίζω, υπερβολή.

χαλαροί είναι , οποτε πιστεύω κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, παρουσιάζομαι 8/9 Χίο στο 297. Ξέρετε από μου παίρνω το φύλλο πορείας?? Επίσης το εισιτήριο του πλοίου το βγάζω δωρεάν κάπως η το πληρώνω από την τσέπη μου? Γνώμες για το στρατόπεδο Αναστασίου? Ευχαριστώω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sennaferrari  μπηκες καν στον κοπο να διαβασεις τι στο καλο γραφει το σημειωμα καταταξης σου; δε θα πρεπε καν να το ρωτας αυτο, ποσο μαλλον μια βδομαδα πριν, ποσο μαλλον εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ηθελα να μάθω τις ειδικοτητες που υπαρχουν στην Πολεμικη Αεροπορια κατα τη θητεία σου αν ξερεις κάποιος και εχει παει;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...