Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CXV είπε

Κοίταξα το σημείωμα κατάταξης ξανά:Τι είναι το Α.Φ.Ο.?

Ατομικος Φάκελος Οπλιτη. 

Πάνος22 με 2 βαθμούς δεν θα έχεις θέμα , πάρε όμως και δευτερο ζευγάρι γυαλιά όχι τόσο καλό για να το έχεις σε ασκήσεις βολές κτλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Ατομικος Φάκελος Οπλιτη. 

Πάνος22 με 2 βαθμούς δεν θα έχεις θέμα , πάρε όμως και δευτερο ζευγάρι γυαλιά όχι τόσο καλό για να το έχεις σε ασκήσεις βολές κτλπ .

Μαλιστα.Και μας το δίνουν εκεί ή τα εγγραφα θα τα εχω εγω από πριν σε φακελο?

Γενικότερα σε σχεση με πριν 20 μερες οπότε και έμαθα το ΣΥΠΟ μου,είμαι πιο ήρεμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CXV είπε

Μαλιστα.Και μας το δίνουν εκεί ή τα εγγραφα θα τα εχω εγω από πριν σε φακελο?

Στην ουσία ότι έγγραφα προσκομίσεις στο κέντρο μπαίνουν εκεί , δεν χρειάζεται να έχεις εσύ φάκελο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, παρουσιαζομαι Λαμια και εχω την ένδειξη ΠΖ - ΕΛΔΥΚ ΥΕΑ. 

Παω Κυπρο μετα απο την Λαμία και εκει θα ειμαι δοκιμος; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, RedPriest είπε

Καλησπερα, παρουσιαζομαι Λαμια και εχω την ένδειξη ΠΖ - ΕΛΔΥΚ ΥΕΑ. 

Παω Κυπρο μετα απο την Λαμία και εκει θα ειμαι δοκιμος; 

Όχι φίλε απλώς έχεις την ένδειξη και μπορείς να επιλέξεις ένα από τα 2,δόκιμοι στην Κύπρο δεν πάνε από το 2007 και μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dionisis1925 είπε

Όχι φίλε απλώς έχεις την ένδειξη και μπορείς να επιλέξεις ένα από τα 2,δόκιμοι στην Κύπρο δεν πάνε από το 2007 και μετά.

Οποτε αναγκαστικα ενα απο τα δυο, σωστα; Αν επιλεξω ΕΛΔΥΚ υπαρχει πιθανοτητα να μην παω κυπρο; 

Μου κακοφαινονται οι 14 μηνες σαν δοκιμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν επιλέξεις ΕΛΔΥΚ κατά 99% θα πας.

 

Εγώ πάντως αν ξανά πήγαινα στρατό θα πήγαινα δόκιμος,εκτός και αν θεωρείς την θητεία χαμένο χρόνο κτλπ κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε πάνε στο νοσοκομείο για να την βγάλεις, την επόμενη(λογικά) της παρουσίασης σου. Παρόλα αυτά άποψή μου είναι να την έχεις βγάλει από πριν και να μην ταλαιπωρηθείς. Γιατί ταλαιπωρία είναι η όλη διαδικασία έχοντας περάσει ήδη όλη την κούραση της πρώτης ημέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτε ακτινογραφία, θα φάτε όλη τη πρώτη μέρα στο νοσοκομείο και στο τέλος κινδυνεύετε να πάρετε ότι ρούχα έχουν απομείνει. Μου δώσανε χιτώνια 3 νούμερα μεγαλύτερα...

Πηγαίντε βγάλτε όσοι μπορείτε από πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά, ξερετέ αν μπορώ να πάω στο 401 να την βγάλω εκεί πριν μπω γιατί θα μένω δίπλα;

Χρειάζεται επίσης καποιο άλλο χαρτί απο δημόσια υπηρεσία(ΑΦΜ, ΑΜΚΑ) η δεν είναι υποχρεωτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TomConlon είπε

Ευχαριστώ παιδιά, ξερετέ αν μπορώ να πάω στο 401 να την βγάλω εκεί πριν μπω γιατί θα μένω δίπλα;

Χρειάζεται επίσης καποιο άλλο χαρτί απο δημόσια υπηρεσία(ΑΦΜ, ΑΜΚΑ) η δεν είναι υποχρεωτικό;

Μπορείς,εκεί είχα πάει και εγώ για την απολύσεως , ΑΜΚΑ έχε το μαζί σου όχι σε χαρτί αλλά γραμμένο στο κινητό , επίσης νομίζω χρειάζεσαι και μια φωτογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dionisis1925 είπε

Μπορείς,εκεί είχα πάει και εγώ για την απολύσεως , ΑΜΚΑ έχε το μαζί σου όχι σε χαρτί αλλά γραμμένο στο κινητό , επίσης νομίζω χρειάζεσαι και μια φωτογραφία.

Ευχαριστώ θα παω 401 αφου γίνεται. Την ημερα που παρουσιαζομαι ζητανε βεβαιώση αφμ και αμκα η απλα να τα ξέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...