Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Επειδή δεν χωράει το sleeping bag μου στο σάκο, θα χωράει στο λουκάνικο που θα μας δώσουν; Μέχρι τότε θα το κρατάω στα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, Nektarlegend7 είπε

Καλησπέρα. Επειδή δεν χωράει το sleeping bag μου στο σάκο, θα χωράει στο λουκάνικο που θα μας δώσουν; Μέχρι τότε θα το κρατάω στα χέρια.

Το βάζεις στη θήκη του να μην λερώνεται και το δένεις στο σάκο/τσάντα/βαλίτσα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σημερα παρουσιαστηκα στο 501 στην Θεσσαλονικη. Κανουν θερμομετρηση και rapid test με το που μπαινεις. Τελικα εγω τελειωσα με το θεμα του στρατου,σας ευχαριστω για την βοηθεια σας

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με την αναβολή στρατου . έδωσα πανελλήνιες την χρονιά που μας πέρασε και δεν πέρασα εκεί που ήθελα και ξαναδινω φετος.Ξεχασα όμως να κάνω την εγγραφή στην σχολή που πέρασα.Γνωριζει κάποιος τι μπορώ να κάνω για να πάρω αναβολή και να ξαναδώσω πανελλαδικές φέτος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, applebean είπε

Οτι εγινε και με την Β... +15 μερες κανονικης αδειας μαλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξόδους θα έχουμε (μετά την ορκομωσία) ή θα σαπίσουν τα κόκκαλά μας εντός στρατοπέδου; Φυσικά μιλώντας για την περίπτωση που δεν υπάρχει lockdown στη χώρα ή στην περιοχή του στρατοπέδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει περιπτωση να μην τηρηθει αυτο και απλα να φανε αυτες τις 15 μερες; Επισης, αλλες 2 αποριες:

1) Η επομενη αδεια ποτε ειναι ; Χριστουγεννων / Πρωτοχρονιας που δε ξερει κανεις τι θα απογινουν και αυτες;

2) Αν θελουμε να παρουμε αδεια απο τις δικες μας, τι γινεται σε αυτην την περιπτωση; Σε αφηνουν ή οχι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pavlos1908 είπε

Υπαρχει περιπτωση να μην τηρηθει αυτο και απλα να φανε αυτες τις 15 μερες; Επισης, αλλες 2 αποριες:

1) Η επομενη αδεια ποτε ειναι ; Χριστουγεννων / Πρωτοχρονιας που δε ξερει κανεις τι θα απογινουν και αυτες;

2) Αν θελουμε να παρουμε αδεια απο τις δικες μας, τι γινεται σε αυτην την περιπτωση; Σε αφηνουν ή οχι;

Αν ειναι 15 οι μερες σιγουρα δεν το ειδα καπου εγω το υπεθεσα καθως τοσες πηρε η Β ΕΣΣΟ. Αυτες δεν χανονται με τιποτα. Τις προσθετουν σαν κανονικες. Τουλαχιστον ετσι εγινε στην Β ΕΣΣΟ.

α)Η επομενη αδεια ειναι Χριστουγεννων αλλα δεν ειναι γραμμενη. ΕΙναι σαν το Πασχα. Φετος Πασχα δεν πηρε κανεις αδεια τον Απριλιο και ουτε μετα. Απλα περασε και χαθηκε. Αλλα βεβαια βρισκομασταν σε καθολικο lockdown.

β)Αδειες απο τις δικες σου παιρνεις οσες θες εφοσον δεν υπαρχει αναστολη γιατι οι γειτονες εχουν κεφια. 

1 ώρα πριν, selianx είπε

Εξόδους θα έχουμε (μετά την ορκομωσία) ή θα σαπίσουν τα κόκκαλά μας εντός στρατοπέδου; Φυσικά μιλώντας για την περίπτωση που δεν υπάρχει lockdown στη χώρα ή στην περιοχή του στρατοπέδου.

Αν δεν υπαρχει Lockdown ναι. Ακομα και με Lockdown θα σας βγαζουν για τραπεζες και σουπερμαρκετ.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2020 στις 6:18 ΜΜ, Savvaskav1 είπε

Παιδια σημερα παρουσιαστηκα στο 501 στην Θεσσαλονικη. Κανουν θερμομετρηση και rapid test με το που μπαινεις. Τελικα εγω τελειωσα με το θεμα του στρατου,σας ευχαριστω για την βοηθεια σας

Mέσα από το στρατόπεδο το έγραψες το μήνυμα αυτό;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BeepBeepImaJeep είπε

Με τις μάσκες πως είναι τα πράγματα? Θα φοράμε από το πρωί που θα σηκωθούμε μέχρι το βράδυ για τον ύπνο?

ω ναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Speculoos είπε

Mέσα από το στρατόπεδο το έγραψες το μήνυμα αυτό;

Οχι φιλε μου μολις βγηκα,η ειρωνια σου για ποιον λογο? Ετσι για να περασει η ωρα? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...