Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Pantelis199 είπε

Νομίζω ακόμα Ι3 θεωρείσαι 

Ο ΔΜΣ για ι3 νομιζω ειναι >=40. Με 105 κιλα, πρεπει να εισαι ~1.65 για να βγει 40. Απλα δεν γνωριζω αν αλλαζει στην συνεχεια το Ι. @vtag γτ θες να το αλλαξεις? Εισαι στα μεσα της θητειας σου?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα πληροφορήθηκα για την κατάταξη μου (με την Α’ ΕΣΣΟ του 2021) στον Στρατό Ξηράς (Πεζικό,Σάμο).

Εγώ είχα δηλώσει πως ήθελα Ειδικές Δυνάμεις αλλά απ’ότι φαίνεται δε με πήραν. Μήπως μπορώ να πάρω μετάθεση αφού παρουσιαστώ στην Σάμο; Γίνεται να αλλάξει κάτι και να πάω εκεί που θέλω;Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έκανα λάθος & γενικότερα πως κατατάσσουν κάποιον που θέλει κάποια άλλη μονάδα και τον βάζουν κάπου εντελώς άκυρα. Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας απαντήσει.. Μη έχω τζάμπα ελπίδες 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Nikerim6 είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα πληροφορήθηκα για την κατάταξη μου (με την Α’ ΕΣΣΟ του 2021) στον Στρατό Ξηράς (Πεζικό,Σάμο).

Εγώ είχα δηλώσει πως ήθελα Ειδικές Δυνάμεις αλλά απ’ότι φαίνεται δε με πήραν. Μήπως μπορώ να πάρω μετάθεση αφού παρουσιαστώ στην Σάμο; Γίνεται να αλλάξει κάτι και να πάω εκεί που θέλω;Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έκανα λάθος & γενικότερα πως κατατάσσουν κάποιον που θέλει κάποια άλλη μονάδα και τον βάζουν κάπου εντελώς άκυρα. Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας απαντήσει.. Μη έχω τζάμπα ελπίδες 😛

 

2 λεπτά πριν, Army12345 είπε

 

Χερεται χαρτί Κατάξης γραφει στρατόπεδο ζωγκου Κιλκίς η  νέα Σάντα  με ειδικότητα μηχανικό έχετε πληροφορίες. αξίζει ν πάω διαβηβασεις γίνεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nikerim6 είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα πληροφορήθηκα για την κατάταξη μου (με την Α’ ΕΣΣΟ του 2021) στον Στρατό Ξηράς (Πεζικό,Σάμο).

Εγώ είχα δηλώσει πως ήθελα Ειδικές Δυνάμεις αλλά απ’ότι φαίνεται δε με πήραν. Μήπως μπορώ να πάρω μετάθεση αφού παρουσιαστώ στην Σάμο; Γίνεται να αλλάξει κάτι και να πάω εκεί που θέλω;Αναρωτιέμαι τι μπορεί να έκανα λάθος & γενικότερα πως κατατάσσουν κάποιον που θέλει κάποια άλλη μονάδα και τον βάζουν κάπου εντελώς άκυρα. Αν γνωρίζει κάποιος, παρακαλώ ας απαντήσει.. Μη έχω τζάμπα ελπίδες 😛

φίλε μου και γω με Α ΕΣΣΟ μπαίνω, αλλά από ότι έχω ακούσει, μας μαζεύουν την 20η ημέρα στο κέντρο και μας ρωτάνε ποιοί θέλουν να συνεχίσουν για ειδικές δυνάμεις, στρατονομία, προεδρική φρουρά, δόκιμοι κτλπ και έπειτα το δηλώνεις και δίνεις τα αθλήματα λογικά την επόμενη μέρα. αν τα περάσεις, έφυγες για εκεί που θες. Καλύτερα ωστόσο να ρωτήσεις στην στρατολογία, θα σε κατευθύνουν καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα τηλ στο νοσοκομειο για την ακτινογραφια, μου ειπαν να κανω τη δευτερα rapid test και να παω την τριτη (22/12) να κανω την ακτινογραφια. Παρουσιαζομαι στις 19/1. Μηπως ειναι νωρις να κανω την ακτινογραφια και δε την δεχτουν ή ειναι οκ; Πηρα να ρωτησω στη στρατολογια αλλα δεν το σηκωσαν.

Επεξ/σία από 5fingers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Pantelis199 είπε

 

 

12 ώρες πριν, Pantelis199 είπε

Νομίζω ακόμα Ι3 θεωρείσαι 

Γιατί Ι3? 

105 κιλά με 1.80 ύψος????

Επεξ/σία από vtag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 5fingers είπε

Πηρα τηλ στο νοσοκομειο για την ακτινογραφια, μου ειπαν να κανω τη δευτερα rapid test και να παω την τριτη (22/12) να κανω την ακτινογραφια. Παρουσιαζομαι στις 19/1. Μηπως ειναι νωρις να κανω την ακτινογραφια και δε την δεχτουν ή ειναι οκ; Πηρα να ρωτησω στη στρατολογια αλλα δεν το σηκωσαν.

Εντάξει είναι, γενικά καλύτερα είναι να πας χωρίς ακτινογραφία και να σε στέλνει ο στρατός με δικά του μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vtag είπε

 

Γιατί Ι3? 

105 κιλά με 1.80 ύψος????

Συμφωνα με αυτα που εχω διαβάσει υποτίθεται για να βγεις Ι1 πρεπει αν εισαι 1.80 να είσαι 80 κιλα , αν εισαι 1.90 - 90 κιλα κτλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, G.TH. είπε

Εντάξει είναι, γενικά καλύτερα είναι να πας χωρίς ακτινογραφία και να σε στέλνει ο στρατός με δικά του μέσα.

Δεν θα με χαλαγε απλα δε θελω να μου την πουν ή ακομα χειροτερα να με βαλουν στο ματι π.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 5fingers είπε

Πηρα τηλ στο νοσοκομειο για την ακτινογραφια, μου ειπαν να κανω τη δευτερα rapid test και να παω την τριτη (22/12) να κανω την ακτινογραφια. Παρουσιαζομαι στις 19/1. Μηπως ειναι νωρις να κανω την ακτινογραφια και δε την δεχτουν ή ειναι οκ; Πηρα να ρωτησω στη στρατολογια αλλα δεν το σηκωσαν.

Σε ποιον νοσοκομείο; 

Να πας από εκεί να κάνεις rapid ή ιδιωτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Σε ποιον νοσοκομείο; 

Να πας από εκεί να κάνεις rapid ή ιδιωτικά;

Σε δημοσιο πηρα. Μου ειπαν μια μερα πριν να κανω rapid στο ικα ή σε ενα κεντρο υγειας εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε όλους παιδια ! 

Γνωρίζει κανείς πως είναι οι συνθήκες στο ΤΥΛΠ/ΔΥΒ  στο καποτά στο Μενίδι; Από υπηρεσίες πως πάει τυπου; Και ισχυει οτι αν μένεις μακριά δεν δικαιουσαι διανυκτερεύσεις;

Επεξ/σία από Vogaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε φιλε διανυκτερευση ειναι να πας να κοιμηθεις σπιτι σου αν δεν εχεις κοντα σπιτι τι να την κανεις την αδεια διανυκτερευσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vogaras είπε

Άρα σε μια περιοχη της Αθήνας που είναι μακριά από το στρατόπεδο δεν θα μπορώ να πάω ;

Θα μπορεις λογικα..Αν μενεις λεκανοπεδιο θα εισαι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...