Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, dve είπε

Αν θυμαμαι καλα εσυ εισαι που παρουσιαζεσαι στο 282 σωστα? Ναι τα ψαχνουν. Δεν ξερω τι κανουν αλλου αλλα εκει τα εβγαλαν κυριολεκτικα ολα κ τα κοιταξαν πραγμα που εκανε και σε μενα εντυπωση. Δεν ειναι φανταροι οπως λεει ενα παλικαρι σε αλλο σχολιο... λοχιες ολοι τους ηταν σε μας. Για ντεπον δεν προκειται να σου πουν κατι ειχα και γω μαζι... γενικα για απλα φαρμακα δεν θα πολυασχοληθουν. Αν παρολα αυτα θες να εισαι ησυχος τοτε απλα να τα εχεις πανω σου... στο μπουφαν πχ.

σωτσα 282 χαχα
εσυ απολυθηκες; περασες απο εκει;

δεν με ενδιαφερουν τα φαρμακα. λιγα ντεπον θα παρω, δεν τα χρησιμοποιω εξαλλου

αλλα για φορτιστη κινητου, μπαλαντεζα κτλ θα εχω προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

αλλα για φορτιστη κινητου, μπαλαντεζα κτλ θα εχω προβλημα;

1 ή στην χειροτερη 2 power bank. Δεν πας σε ξενοδοχειο για μπαλαντεζα/πολυμπριζο. Εστω παρε ενα καλωδιο 3 μετρων απο Γερμανο (λειτουργει και το Fast charge, τουλαχιστον σε s10+)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

σωτσα 282 χαχα
εσυ απολυθηκες; περασες απο εκει;

δεν με ενδιαφερουν τα φαρμακα. λιγα ντεπον θα παρω, δεν τα χρησιμοποιω εξαλλου

αλλα για φορτιστη κινητου, μπαλαντεζα κτλ θα εχω προβλημα;

Εγω παρουσιαστηκα εκει τον Μαρτιο και ιδια μερα εφυγα για τη μοναδα μου. Τωρα εχω τελειωσει ευτυχως. Τεθωρακισμενα ημουν αν εισαι και συ το ιδιο μπορω να σου πω πανω κατω τι θα συναντησεις.

Για ντεπον μη το σκεφτεσαι καν. Παρε κανα κουτι αν θες δεν θα σου πει κανεις τιποτα. Για κινητα επισης δεν εχεις θεμα. Εκει που θα σας μαζεψουν θα σας πουν να προσεχετε τι φωτογραφιες βγαζετε και τα κλασικα... και μετα θα σας πουν να δηλωσετε ποιοι εχετε κινητο με καμερα και τελος. Μη φοβηθεις δεν θα σου το παρουν. Οταν ηταν η σειρα του γκρουπ μου εγω ειχα μεινει τελευταιος και δεν με ρωτησαν καν αν εχω κινητο απλα ανοιξαν βαλιτσα και τα βγαλαν ολα εξω για τον ελεγχο. Δεν τους νοιαζουν πλεον τοσο τα κινητα ξερουν οτι ολοι εχουμε. Μπαλαντεζα δεν ειχα μαζι ομως ειχαν αλλα παιδια αρα φανταζομαι οτι τους αφησαν. Αλλα καλυτερα μη παρεις μπορει να πεσεις σε κανενα παραξενο. Παρε ενα powerbank μαζι παντως. Καλυτερα στην αρχη μεχρι να δεις τι παιζει στο στρατοπεδο σου να φορτιζεις το powerbank παρα το κινητο. Σε περιπτωση που στο κλεψει κανεις να κλαις τα 15 ευρω οχι τα 200. Γενικα παντως βολευει και για τη ζωη εκει το powerbank.

 

Επεξ/σία από dve
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εξής απορεία, καλά τα λουκέτα κτλπ που προτείνουν αρκετοί, αλλά τι γίνεται όταν κοιμόμαστε ή όταν κάνουμε μπάνιο; γιατί φαντάζομαι την υπόλοιπη μέρα τα έχουμε πάνω μας, αλλά σε αυτές τις δυο περιπτώσεις τι γίνεται;  επίσης, αν κάποιος έχει πάρει 5 ίδια λουκέτα τα οποία όμως δεν ανοίγουν με το ίδιο κλειδί όλα, υπάρχει κανένα κόλπο να βρίσκουμε εύκολα ποιό κλειδί , αντιστοιχεί σε κάθε λουκέτο; και κάτι ακόμη, σε περίπτωση κλοπής κινητού ή powerbank τι γίνεται? θα βρεθεί άκρη αν μιλήσουμε σε ανώτερο ή τα κλαίμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, urbanist00 είπε

έχω την εξής απορεία, καλά τα λουκέτα κτλπ που προτείνουν αρκετοί, αλλά τι γίνεται όταν κοιμόμαστε ή όταν κάνουμε μπάνιο; γιατί φαντάζομαι την υπόλοιπη μέρα τα έχουμε πάνω μας, αλλά σε αυτές τις δυο περιπτώσεις τι γίνεται;  επίσης, αν κάποιος έχει πάρει 5 ίδια λουκέτα τα οποία όμως δεν ανοίγουν με το ίδιο κλειδί όλα, υπάρχει κανένα κόλπο να βρίσκουμε εύκολα ποιό κλειδί , αντιστοιχεί σε κάθε λουκέτο; και κάτι ακόμη, σε περίπτωση κλοπής κινητού ή powerbank τι γίνεται? θα βρεθεί άκρη αν μιλήσουμε σε ανώτερο ή τα κλαίμε? 

Κοίτα αυτά που λες σε ρεζιλεύουν αλλά επειδή είσαι ψαρωμένος θα σου απαντήσω σοβαρά

  1. Το κλειδί από τα λουκέτα σου είναι το μόνο πράγμα που πρέπει να έχεις πάντα επάνω σου. Τα ντουζ είναι ατομικά και θα το παίρνεις και θα το αφήνεις δίπλα από το ραφάκι για τα σαμπουάν. Όταν κοιμάσαι θα το έχεις κάτω από μαξιλάρι (όπως εγώ) ή δεμένο στην ζώνη όπως κάποιοι άλλοι.
  2. Γράψε τα με μαρκαδόρο (πχ. Κλειδί 1 -> Λουκέτο 1). Δεν είναι καν πρόβλημα.
  3. Για κλοπή κινητού/powerbank/οτιδήποτε δεν θα νοιαστεί κανείς. Τουναντίον, αν βγεις αναφερόμενος για αυτό πιο πιθανό να σε βάλουν 4φ [4 ήμερες φυλακή] για άσκοπη παρενόχληση διοίκησης. Είναι δική σου ευθύνη να προσέχεις τα πράγματα σου αλλιώς, αν το επιθυμείς, μην πάρεις ακριβό κινητό αλλά ένα φτηνιάρικο που δεν σε ανησυχεί να το χάσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, SeRGiOPaOk4 είπε

Έχει κάποιος κατά νου κάποιο πακέτο για ίντερνετ με βάση τα δεδομένα? Γιατί δε βγαίνει αλλιώς η θητεία! 

ειχα ανοιξει καινουργιο θεμα στο φόρουμ με αυτο το ερώτημα.
δεν εβγαλα ακρη
βρηκα κατι "προσφορές" ωστόσο δεν πρόκειται να κάνω συμβόλαιο με εταιρεία χωρίς να ξέρω αν θα πιάνει καλά εκεί που πάω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση. Ενδιαφέρομαι να κάνω τα χαρτιά μου για εποπ. Το θέμα μου είναι ότι στρατό τελείωσα ι3 άοπλο. Δεν έχω θέματα υγείας, ψυχολογικά κλπ, απλά όταν πήγα 18 χρονών είχα την απίθανη ιδέα να πάω για δόκιμος και φυσικά μέσα σε 2 βδομάδες την κοπάνησα και με έβγαλαν ι3 άοπλο. Μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου η τρώω αυτομάτως άκυρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Manoleros95 είπε

Μια ερώτηση. Ενδιαφέρομαι να κάνω τα χαρτιά μου για εποπ. Το θέμα μου είναι ότι στρατό τελείωσα ι3 άοπλο. Δεν έχω θέματα υγείας, ψυχολογικά κλπ, απλά όταν πήγα 18 χρονών είχα την απίθανη ιδέα να πάω για δόκιμος και φυσικά μέσα σε 2 βδομάδες την κοπάνησα και με έβγαλαν ι3 άοπλο. Μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου η τρώω αυτομάτως άκυρο;

Εκανες το στρατιωτικό σου ,όπως το έκανες με κοπάνα κλπ,και τωρα θες να πας εποπ;Είσαι σίγουρος;Μου ακούγεται για την πιο λαθος κίνηση που μπορείς να κάνεις.Τι ηλικία εχεις τώρα;

Οτι και να αποφασίσεις καλή  τύχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, urbanist00 είπε

έχω την εξής απορεία, καλά τα λουκέτα κτλπ που προτείνουν αρκετοί, αλλά τι γίνεται όταν κοιμόμαστε ή όταν κάνουμε μπάνιο; γιατί φαντάζομαι την υπόλοιπη μέρα τα έχουμε πάνω μας, αλλά σε αυτές τις δυο περιπτώσεις τι γίνεται;  επίσης, αν κάποιος έχει πάρει 5 ίδια λουκέτα τα οποία όμως δεν ανοίγουν με το ίδιο κλειδί όλα, υπάρχει κανένα κόλπο να βρίσκουμε εύκολα ποιό κλειδί , αντιστοιχεί σε κάθε λουκέτο; και κάτι ακόμη, σε περίπτωση κλοπής κινητού ή powerbank τι γίνεται? θα βρεθεί άκρη αν μιλήσουμε σε ανώτερο ή τα κλαίμε? 

 

Ενα κλειδι για ολα για να σωθεις, ειδικα για το οπλο που θα πρεπει καθε λιγο να εισαι κλειδωνε ξεκλειδωνε. Εγω τα κλειδια τα ειχα στην τσεπη του παντελονιου το οποιο το εβγαζα και το αφηνα στο κατω μερος του κρεββατιου οταν κοιμομουν, ποτε δεν ειχα κανενα θεμα. Επισης οταν θα πας στην οργανικη σου μοναδα μετα το ΣΥΠΟ που θα γνωριστειτε ολοι θα ειναι πολυ πιο χαλαρα τα πραγματα μιας και θα ειστε πιο λιγοι και θα γνωριστειτε καλα. Αυτονοητο ειναι παντως οτι δεν αφηνουμε κινητο των 1000 ευρω να φορτισει και εμεις παμε στο ΚΨΜ...

Απο προσωπικη εμπειρια προσεχουμε πιο πολυ για κλοπες οταν ειμαστε σε μοναδα με πολυ κοσμο που δεν θα μεινουμε για πολυ, πχ παλια στο κεντρο η αν περνας ΣΠΕΝ σε αλλη μοναδα με πολυ κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.. εγώ που στην ουσία έχω δικό μου σπίτι κτλ δικαιούμαι ως φαντάρος κάποια έκπτωση στον ΕΝΦΙΑ; γιατί δεν γίνεται από τη μια να τρέχουν λογαριασμοί (ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ κτλ) και απο την αλλη να μην μπορώ να χω δουλειά λόγω στρατού.. επίσης προστάτης οικογένειας οδοντίατρος με διδακτορικό έχω πιθανότητες να είμαι Αθήνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Εκανες το στρατιωτικό σου ,όπως το έκανες με κοπάνα κλπ,και τωρα θες να πας εποπ;Είσαι σίγουρος;Μου ακούγεται για την πιο λαθος κίνηση που μπορείς να κάνεις.Τι ηλικία εχεις τώρα;

Οτι και να αποφασίσεις καλή  τύχη.

Στα 26 ειμαι τώρα

Επεξ/σία από Manoleros95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, snusxd είπε

I4 σε μονάδα τεθωρακισμενων, περα από θάλαμοφυλαξ τι άλλες υπηρεσίες παίζει να έχει; 

Μαγειρια/κουζινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...