Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Ρε παιδιά συγγνώμη το βράδυ οταν κοιμαομαστε, στο sleeping bag προσωπικά, θα μπορω να φοραω ενα φουτερ που θα εχω φερει απο το σπιτι π.χ γκρι? Ή πρεπει να ναι αποκλειστικά παραλλαγης? Μονο για το κρεβατι ρωταω. Παιζει ρολο αφου δε θα το δει κανεις

Το θέμα είναι πως όταν κοιμάσαι, μόλις σε ξυπνήσουν για υπηρεσία θα πρέπει να ετοιμαστείς γρήγορα. Το να αλλάξεις φούτερ είναι ένα χαμένο λεπτό. Αυτό θα το καταλάβεις στην πράξη.
Πάντως κάποια από τα φούτερ που έδιναν ήταν πρασινογκρι, ανάλογα το κέντρο και την παρτίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Το θέμα είναι πως όταν κοιμάσαι, μόλις σε ξυπνήσουν για υπηρεσία θα πρέπει να ετοιμαστείς γρήγορα. Το να αλλάξεις φούτερ είναι ένα χαμένο λεπτό. Αυτό θα το καταλάβεις στην πράξη.
Πάντως κάποια από τα φούτερ που έδιναν ήταν πρασινογκρι, ανάλογα το κέντρο και την παρτίδα.

Αν δεν με πειράζει το χαμενο λεπτο τοτε μπορώ να το βάλω? Οχι τιποτα αλλο θελω να παρω μαζι 1-2 φούτερ και 1-2 φορμες για το κρεβατι και μονο και φοβαμαι μη πιάσουν τσάμπα χωρο στον σακο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Αν δεν με πειράζει το χαμενο λεπτο τοτε μπορώ να το βάλω? Οχι τιποτα αλλο θελω να παρω μαζι 1-2 φούτερ και 1-2 φορμες για το κρεβατι και μονο και φοβαμαι μη πιάσουν τσάμπα χωρο στον σακο. 

Όταν κοιμάσαι φοράς ο,τι θες. Τουλάχιστον έτσι είναι εκεί που είμαι εγώ, αλλά δεν νομίζω γενικά να τους νοιάζει τι χρώμα φοράς ακόμα και στον ύπνο. Εδώ ένας στον θάλαμο μου έχει ροζ sleeping bag με λουλουδάκια και δεν ενδιαφέρεται κανενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όχι από την αρχή που θα σας έχουν λίγο σφιχτά (με το δίκιο τους), αργότερα από τις 15:00 και μετά θα κυκλοφορείς στο θάλαμο όπως θες. Εμείς βγαίναμε για αναφορά το βραδυ με τα σορτσάκια και τις παντόφλες, μην ψαρώνετε τόσο.

Όσο για το φούτερ, εμείς βγαίναμε για περίπολο με τα φούτερ. Έβαζες το τζάκετ από πάνω γιατί είχε -5 βαθμούς και δεν σε έπαιρνε χαμπάρι κανείς. Δεν θα κάτσει η έφοδος να σε γδύσει, κι αυτοί αγγαρεία κάνουν.

Γενικά κανόνας: ότι δεν φαίνεται, προβλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά με τα κινητά τι ακριβώς παίζει τελικά, από ότι έχω καταλάβει από τα λεγόμενα στα κέντρα εκπαίδευσης νεοσυλλέκτων υπήρχε θέμα στον έλεγχο, αλλά πλέων δεν υπάρχουν κέντρα σωστά ; Εγώ παρουσιάζομαι Χίο στο 297 νομίζω είναι κανονική μονάδα, θα έχω θέμα στον έλεγχο με ένα παλιό Samsung του 2015 ; 

Επεξ/σία από nikosaek2121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε εκτός κι αν πέσεις σε κανάν τρελαμένο διοικητή, μην τρελαίνεσαι, θα είσαι χυμαδιό από ένα σημείο και μετά, αν όχι από την πρώτη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosaek2121 είπε

Παιδιά με τα κινητά τι ακριβώς παίζει τελικά, από ότι έχω καταλάβει από τα λεγόμενα στα κέντρα εκπαίδευσης νεοσυλλέκτων υπήρχε θέμα στον έλεγχο, αλλά πλέων δεν υπάρχουν κέντρα σωστά ; Εγώ παρουσιάζομαι Χίο στο 297 νομίζω είναι κανονική μονάδα, θα έχω θέμα στον έλεγχο με ένα παλιό Samsung του 2015 ; 

Τι άποψη έχετε ; 

Κι εγω μπαίνω στο 547 Ρεθυμνο και σκεφτομαι να παρω το Nubia Red Magic 5g που εχω μαζί μου. Δεν παίζουν άδειες απο όσο διαβασα ούτε καν ορκομωσίας οποτε δεν θα εχουμε ευκολη ευκαιρια να το παρουμε μετα. Βεβαια μπορει να είναι και καπως πιο ελαστικοί ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

Τι άποψη έχετε ; 

Κι εγω μπαίνω στο 547 Ρεθυμνο και σκεφτομαι να παρω το Nubia Red Magic 5g που εχω μαζί μου. Δεν παίζουν άδειες απο όσο διαβασα ούτε καν ορκομωσίας οποτε δεν θα εχουμε ευκολη ευκαιρια να το παρουμε μετα. Βεβαια μπορει να είναι και καπως πιο ελαστικοί ... 

Ρέθυμνο δείχνεις κανονικά το κινητό όταν μπαίνεις και απλά σε σημειώνουν ότι έχεις κινητό με κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, AnonimosTipos είπε

Ρέθυμνο δείχνεις κανονικά το κινητό όταν μπαίνεις και απλά σε σημειώνουν ότι έχεις κινητό με κάμερα.

Για Χίο αδελφέ γνωρίζεις ; Ή έστω κάποιος παλιότερος που υπηρέτησε εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

αδερφε και εγω διαβιβασεις λαρισα παρουσιαζομαι στις 19

Εγω 18, επειδή ειμαι πυροβολικο δε ξερω αν θα με κρατήσουν. Αν με κρατήσουν τα λέμε μεσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, AnonimosTipos είπε

Ρέθυμνο δείχνεις κανονικά το κινητό όταν μπαίνεις και απλά σε σημειώνουν ότι έχεις κινητό με κάμερα.

εχεις υπηρετησει ρεθυμνο ; πως ειναι τα πραγματα εκει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, SkenaDena είπε

εχεις υπηρετησει ρεθυμνο ; πως ειναι τα πραγματα εκει ; 

Μην ψάχνετε πως ηταν τα πράγματα σε μια μονάδα.Αλλάζουν τόσο εύκολα καθώς όλα εξαρτώνται απο τα άτομα.Πολλά άτομα πάει καλά,λίγα άτομα μαυρίλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...