Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Kalospolitis είπε

Μια βαλίτσα μικρή ταξιδιού πήρα αυτές που μπαίνουν και μέσα στο αεροπλάνο όποτε μην φανταστείς τα αναγκαία 

2 πολιτικές εμφανίσεις 

Όλα τα κοντομάνικα φούτερ κάλτσες φουλ εσώρουχα φουλ κτλπ που είναι για στρατό 

Ρούχα για ύπνο 2 αλλαξιές , 2 χαρτιά υγείας , το νεσεσέρ με τα ξυριστικά αφρό σαμπουάν κτλπ 

2 πετσέτες μπάνιου 

το sleeping bag μόνο του πιάνει όλο το μπακ πακ 

Αυτά που δεν χωράνε είναι ουσιαστικά τα πολιτικά μπουφάν ζακέτα κτλπ που θα φοράω όταν μπω 

Απλά ένα έξτρα σακίδιο θα βοηθούσε στην καλύτερη ταξινόμηση μεταξύ τους  

Mία πολιτική εμφάνιση είναι αυτή που φοράς ,αντε άλλη μία που θεωρώ δεν χρειάζεται.Ενα ζευγαρι παπουτσια,αυτά που φοράς.Για τον ύπνο σορτσάκι ή βερμουδα και κοντομάνικα μπλουζάκια που ήδη έχεις πάρει.

Οχι ένα μπουκάλι σαμπουαν  και ένα μπουκάλι αφρόλουτρο αλλά ενα που θα κάνει για όλα.Στα χαρτιά υγείας βγάλε το σκληρό ρολό απο το κέντρο.Δυο πετσέτες μεσαίες ,και πιο γρήγορα θα στεγνωνουν και λιγότερο χωρο θα πιάνουν.Οταν πας μην παρεις ζακέτα ,καλύτερα φορα ένα φούτερ που θα μπορείς να το φοράς και μέσα.Ακόμα καλύτερα φόρα 2 και 3 μπλουζάκια το ένα απο πάνω απο το αλλο.

Με ολα αυτά θα έχεις πιο πολυ χωρο αλλα δεν θα είσαι και σαν να κάνεις μετακόμιση.

Γνωμη μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα. Παρουσιαζομαι τη Τετάρτη Μεγάλο Πεύκο. Αυτή τη στιγμή είμαι σε χωριό στην Ευβοια, και έχουμε αποκλειστεί από το χιόνι. Αμα τους πάρω τηλέφωνο και τους ενημερώσω για τον αποκλεισμό θα εχουνε θέμα να παρουσιαστώ πχ τη Πεμπτη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Mpoir είπε

Καλημερα. Παρουσιαζομαι τη Τετάρτη Μεγάλο Πεύκο. Αυτή τη στιγμή είμαι σε χωριό στην Ευβοια, και έχουμε αποκλειστεί από το χιόνι. Αμα τους πάρω τηλέφωνο και τους ενημερώσω για τον αποκλεισμό θα εχουνε θέμα να παρουσιαστώ πχ τη Πεμπτη; 

Που να ξέρουμε; Χαχα πάρε τους τηλέφωνο και θα λυθεί η απορία. Υπάρχουν κάποιοι παράμετροι πάντως για όταν δεν μπορείς να παρουσιαστείς για διάφορους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Αν και στην πρώτη σελίδα επέλεξα τη μειωμένη θητεία 8μηνου (λόγω πατέρα άνω των 70 ετών) παρακάτω δε βρίσκω κάτι που πρέπει να τσεκάρω. Είναι όντως έτσι που δε συμπληρώνω κάτι παραπάνω και θα πρέπει να έχω μαζί μου κάποια χαρτιά όταν παρουσιαστώ; Ή έχει κάπου κάτι να τσεκάρω;

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος σε αυτό γιατί σήμερα από το πρωί δεν απαντάνε στο τηλέφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος σε αυτό γιατί σήμερα από το πρωί δεν απαντάνε στο τηλέφωνο;

Θα τη διεκδικήσεις εκεί μην αγχωνεσαι, ερχονται οι αρμόδιοι και ζητάνε τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τη μειωμενη θητεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Ισχύει ότι πλέον όλα τα αδέρφια τρίτεκνης οικογένειας δικαιόυνται οκτάμηνη θητεία;

 

  • Επίσης στο parousiasi έβαλα καταλάθος υπόχρεος όλοκληρης και όχι 8μηνης. Υπάρχει θέμα; Μάλλον όχι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, 5fingers είπε
  • Ισχύει ότι πλέον όλα τα αδέρφια τρίτεκνης οικογένειας δικαιόυνται οκτάμηνη θητεία;

 

ισχυει,

33 λεπτά πριν, 5fingers είπε
  • Επίσης στο parousiasi έβαλα καταλάθος υπόχρεος όλοκληρης και όχι 8μηνης. Υπάρχει θέμα; Μάλλον όχι.

δεν πειραζει...εγω σκεψου εβαλα πληρους θητειας ακομα και τις πρωτες μερες που παρουσιαστικα. Και μετα την μεταθεση  εκανα χαρτια για 8μηνο και το πηρα κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ισχυει,

δεν πειραζει...εγω σκεψου εβαλα πληρους θητειας ακομα και τις πρωτες μερες που παρουσιαστικα. Και μετα την μεταθεση  εκανα χαρτια για 8μηνο και το πηρα κανονικα.

Από πότε ισχύει αυτό; Στο ίντερνετ δε βρίσκω κάτι λέει για τον μόνο η μεγαλύτερο γιο. Το ίδιο ισχύει και για την μονογονεϊκη οικογένεια; Ο αδερφός μου σαν μεγαλύτερος έκανε 8μηνο και αναρωτιομουν αν ισχύει το ίδιο και για εμένα διαβάζοντας το παραπάνω μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προστάτης της οικογένειας (μοναδικός γιος χήρας/χωρισμένης μητέρας) έκανες ένα μήνα λιγότερο (8μηνο). Τώρα που έγινε 12μηνο, πάλι ένα μήνα θα γλιτώνεις ή κάνεις πάλι  8 μηνο ; Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Lagrange είπε

Προστάτης της οικογένειας (μοναδικός γιος χήρας/χωρισμένης μητέρας) έκανες ένα μήνα λιγότερο (8μηνο). Τώρα που έγινε 12μηνο, πάλι ένα μήνα θα γλιτώνεις ή κάνεις πάλι  8 μηνο ; Ευχαριστώ πολύ.

Δεν έχει γίνει ακόμα 12μηνο και μέχρι να ψηφιστεί μην πιστεύεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Lagrange είπε

Προστάτης της οικογένειας (μοναδικός γιος χήρας/χωρισμένης μητέρας) έκανες ένα μήνα λιγότερο (8μηνο). Τώρα που έγινε 12μηνο, πάλι ένα μήνα θα γλιτώνεις ή κάνεις πάλι  8 μηνο ; Ευχαριστώ πολύ.

ΑΝ γινει 12μηνο, πολυ πιθανον να ειναι 9μηνη η θητεια οπως ισχυει σε ναυτικο/αεροπορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

ΑΝ γινει 12μηνο, πολυ πιθανον να ειναι 9μηνη η θητεια οπως ισχυει σε ναυτικο/αεροπορια

Που, για να το πω ακόμη μια φορά, ΔΕΝ έχει γίνει προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Lagrange είπε

Προστάτης της οικογένειας (μοναδικός γιος χήρας/χωρισμένης μητέρας) έκανες ένα μήνα λιγότερο (8μηνο). Τώρα που έγινε 12μηνο, πάλι ένα μήνα θα γλιτώνεις ή κάνεις πάλι  8 μηνο ; Ευχαριστώ πολύ.

Για χωρισμένους γονείς δεν θεωρείσαι προστάτης πουθενά.

 

Ο καλύτερος τρόπος για να δείτε αν δικαιούστε μειωμένη θητεία είναι από την επίσημη σελίδα του στρατού http://www.army.gr/el/organosi/stoiheia-organosis-genikoy-epiteleioy-stratoy/b-klados/v4-dieythynsi-stratologikoy/thiteia και επίσης αντί για τηλέφωνα μπορείτε να στείλετε email http://www.army.gr/el/epikoinonia/hrisima-email .

Επεξ/σία από dionisis1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...