Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Οταν παρουσιαστεις παρεις ρουχα πραγματα κτλπ, καποια απο τις επομενες μερες συνηθως την 1τη εβδομαδα της βασικης εκπαιδευσης, θα σκανε διαφοροι που θα ρωτανε ποιος ενδιαφερεται για να βγαλει διπλωμα για μηχανηματα,ποιος θελει προεδρικη,ποιος θελει δοκιμος,ποιος θελει στρατονομια κτλπ...εκει θα δηλωσεις και μετα απο μια δυο μερες αν οχι επι τοπου θα δωσεις και αθληματα.

Και όσοι θέλουν δοκιμοι τους επιλέγουν όλους και άμα περάσεις τα αθλήματα σε παίρνουν κατευθείαν και ορκίζεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Ο πατέρας μου είχε βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο κ φορτηγό. Μπορώ κ εγώ δηλαδή? Τι θα χρειαστεί?

για ΙΧ δεν μπορεις...για μηχανηματα μπορεις απο τι ξερω

2 ώρες πριν, Nickfarsarakis7 είπε

Και όσοι θέλουν δοκιμοι τους επιλέγουν όλους και άμα περάσεις τα αθλήματα σε παίρνουν κατευθείαν και ορκίζεσαι?

λογικα αν περασεις τα αθληματα ναι σε παιρνουν. Δεν εχω ακουσει καποιος που ηθελε και περασε αθληματα να μην τον πηραν.

Κατευθειαν δεν πας...πρεπει να ορκιστεις και μετα. Δηλαδη μετα απο 3 εβδομαδες. Και απο τι θυμαμαι πας ειτε Κρητη ειτε Αλεξ/πολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχ κ φορτηγά γινόταν παλιά, είχε πάει στρατό πριν 40-45 χρόνια. Τότε μπορούσαν

 

Τώρα δλδ δεν γίνεται κανένα δίπλωμα εε?κρίμα θα με βόλευε πολύ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Ο πατέρας μου είχε βγάλει δίπλωμα για αυτοκίνητο κ φορτηγό. Μπορώ κ εγώ δηλαδή? Τι θα χρειαστεί?

Εχει καταργηθεί απο το 1995? 1996? κάτι τέτοιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

για ΙΧ δεν μπορεις...για μηχανηματα μπορεις απο τι ξερω

λογικα αν περασεις τα αθληματα ναι σε παιρνουν. Δεν εχω ακουσει καποιος που ηθελε και περασε αθληματα να μην τον πηραν.

Κατευθειαν δεν πας...πρεπει να ορκιστεις και μετα. Δηλαδη μετα απο 3 εβδομαδες. Και απο τι θυμαμαι πας ειτε Κρητη ειτε Αλεξ/πολη

Ωραία γιατί είμαι κρητικός και γι'αυτό και κάτι τελευταίο ότι και να δηλώσεις πεζικό η ναυτικο η αεροπορία θα μπορείς να πας δόκιμος? Γιατί δόκιμος ξέρω ότι είναι μόνο για πεζικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Pantelis199 είπε

Καλησπερα μάγκες.  Την ακτινογραφία θώρακος την θέλουν από δημόσιο η ιδιωτικό νοσοκομείο? Ευχαριστώ 

Από δημόσιο υποχρεωτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

23 λεπτά πριν, salonika91 είπε

ι3 και ι4.

Το ι5 ειναι απαλαγη

μπορεις λιγο να μου εξηγησεις τι ισχυει μεσα στο στρατοπεδο για το καθενα και τι κανει με αυτα καποιος που εχει ειτε το 3 ειτε το 4;

Επεξ/σία από Panagiotis_kafantaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους μπαίνω Μάρτιο στρατό μένω δράμα δήλωσα Ξάνθη, ειμαι τριτεκνος και η αδερφή μου έχει 67% αναπηρία και πάνω, υπάρχει πιθανότητα να έρθω πιο κοντά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Panagiotis_kafantaris είπε

 

μπορεις λιγο να μου εξηγησεις τι ισχυει μεσα στο στρατοπεδο για το καθενα και τι κανει με αυτα καποιος που εχει ειτε το 3 ειτε το 4;

αοπλες υπηρεσιες.θαλαμοφυλακας,μαγειρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...