Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, sensai είπε

οχι, αλλα υπολογισε μαλλον την εβδμαδα 15-19/3

Τόσο αργά; Άρα η εσσο μπαίνει τέλη Μαρτίου; Εγώ νόμιζα αρχές Μαρτίου μπαίνει η εσσο. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, Vasilhs09 είπε

Κανένας που είναι να μπει Μάρτιο του έχει έρθει τίποτα χαρτί κατάταξης; Γιατί μπαίνω στο taxis αλλά τίποτα

ΔΕΝ θα μπεις taxis, αλλα στο stratologia.gr και θα συνδεθεις με στοιχεια taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vasilhs09 είπε

Τόσο αργά; Άρα η εσσο μπαίνει τέλη Μαρτίου; Εγώ νόμιζα αρχές Μαρτίου μπαίνει η εσσο. Ευχαριστώ

Έχω την έντυπωση ότι εννοεί 15 με 19 Μάρτη ότι θα μπει η ΕΣΣΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγώ ακόμα περιμένω το χαρτί της κατάταξης τώρα για Μάρτιο. Οι ημερομηνίες που λέτε λίγο αργά δεν είναι;; Γιατί από προηγούμενες ΕΣΣΟ που έχω τσεκάρει η κατάταξη γινόταν νομίζω γύρω στις 8-10 του μηνός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, platwnmp είπε

Kαι εγώ ακόμα περιμένω το χαρτί της κατάταξης τώρα για Μάρτιο. Οι ημερομηνίες που λέτε λίγο αργά δεν είναι;; Γιατί από προηγούμενες ΕΣΣΟ που έχω τσεκάρει η κατάταξη γινόταν νομίζω γύρω στις 8-10 του μηνός.

Α ΕΣΣΟ μπήκαμε 19 Ιανουαρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπει με Α εσσο, ειμαι 31 μέρες μεσα και την επόμενη βδομαδα τελειώνω τα σπεν. Μισω τον στρατο αφάνταστα, καθε μερα ειναι εφιαλτικη και περιμενω πως και πως τη μεταθεση. Εχω κανει αιτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση Αθηνα. Γνωρίζει κανεις Α) Πόσο καιρό θέλουν για να εξεταστουν και Β) Αν θα με στειλουν οντως κοντα στο σπίτι μου? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω μπει με Α εσσο, ειμαι 31 μέρες μεσα και την επόμενη βδομαδα τελειώνω τα σπεν. Μισω τον στρατο αφάνταστα, καθε μερα ειναι εφιαλτικη και περιμενω πως και πως τη μεταθεση. Εχω κανει αιτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση Αθηνα. Γνωρίζει κανεις Α) Πόσο καιρό θέλουν για να εξεταστουν και Β) Αν θα με στειλουν οντως κοντα στο σπίτι μου? 

 

Εξαρτάται από την δύναμη του βύσματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω μπει με Α εσσο, ειμαι 31 μέρες μεσα και την επόμενη βδομαδα τελειώνω τα σπεν. Μισω τον στρατο αφάνταστα, καθε μερα ειναι εφιαλτικη και περιμενω πως και πως τη μεταθεση. Εχω κανει αιτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση Αθηνα. Γνωρίζει κανεις Α) Πόσο καιρό θέλουν για να εξεταστουν και Β) Αν θα με στειλουν οντως κοντα στο σπίτι μου? 

 

Αν ο λόγος είναι επιτακτικός μπορεί και αμέσω να βγαίνει.

Αν επιτρέπεται για ποιόν λόγο δήλωσες κατ' εξαίρεσην μετάθεση; Θα σε στείλουν στο κοντινότερο στρατόπεδο στο σπίτι σου. Αν ζεις μέσα σε πόλη και όντως έχει στρατόπεδο μέσα στην πόλη θα είσαι δίπλα στο σπίτι σου. Αν ζεις όμως σε καμια Λάρισα και το στρατόπεδο είναι 50 χλμ έξω από την Λάρισα εκεί θα πας. Οπότε το "κοντά στο σπίτι μου" είναι πολύ σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω μπει με Α εσσο, ειμαι 31 μέρες μεσα και την επόμενη βδομαδα τελειώνω τα σπεν. Μισω τον στρατο αφάνταστα,

 

στρατοπεδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Αν ο λόγος είναι επιτακτικός μπορεί και αμέσω να βγαίνει.

Αν επιτρέπεται για ποιόν λόγο δήλωσες κατ' εξαίρεσην μετάθεση; Θα σε στείλουν στο κοντινότερο στρατόπεδο στο σπίτι σου. Αν ζεις μέσα σε πόλη και όντως έχει στρατόπεδο μέσα στην πόλη θα είσαι δίπλα στο σπίτι σου. Αν ζεις όμως σε καμια Λάρισα και το στρατόπεδο είναι 50 χλμ έξω από την Λάρισα εκεί θα πας. Οπότε το "κοντά στο σπίτι μου" είναι πολύ σχετικό.

Στη λαρισα εχει 2 στρατοπεδα μέσα στη πόλη. Απλη διόρθωση μην το διαβάσει κανείς κατα λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Στη λαρισα εχει 2 στρατοπεδα μέσα στη πόλη. Απλη διόρθωση μην το διαβάσει κανείς κατα λάθος...

οκ ναι εννοείται συγγνώμη έθεσα ένα παράδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω μπει με Α εσσο, ειμαι 31 μέρες μεσα και την επόμενη βδομαδα τελειώνω τα σπεν. Μισω τον στρατο αφάνταστα, καθε μερα ειναι εφιαλτικη και περιμενω πως και πως τη μεταθεση. Εχω κανει αιτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση Αθηνα. Γνωρίζει κανεις Α) Πόσο καιρό θέλουν για να εξεταστουν και Β) Αν θα με στειλουν οντως κοντα στο σπίτι μου? 

 

Χωρίς βύσμα μην περιμένεις να πάρεις κοντά μετάθεση εκτός και αν είσαι τυχερός,αλλά και πάλι κανείς δεν σου εγγυάται για τις συνθήκες που θα επικρατούν στην μονάδα που θα πας,μπορεί να φας εμπλοκή 10 μέρες μέσα 1 έξω και τέτοια σκηνικά.

Η επιτροπή συνεδριάζει 2 φορές τον μήνα.

Σειρά μου που πήρε κατ'εξαίρεση από Χίο και ήθελε να πάει Αθήνα βρέθηκε στην Θήβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SolidSnake12 είπε

Εχω μπει με Α εσσο, ειμαι 31 μέρες μεσα και την επόμενη βδομαδα τελειώνω τα σπεν. Μισω τον στρατο αφάνταστα, καθε μερα ειναι εφιαλτικη και περιμενω πως και πως τη μεταθεση. Εχω κανει αιτηση για κατ εξαιρεση μεταθεση Αθηνα. Γνωρίζει κανεις Α) Πόσο καιρό θέλουν για να εξεταστουν και Β) Αν θα με στειλουν οντως κοντα στο σπίτι μου? 

 

Σε ποιο στρατόπεδο εισαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Αν ο λόγος είναι επιτακτικός μπορεί και αμέσω να βγαίνει.

Αν επιτρέπεται για ποιόν λόγο δήλωσες κατ' εξαίρεσην μετάθεση; Θα σε στείλουν στο κοντινότερο στρατόπεδο στο σπίτι σου. Αν ζεις μέσα σε πόλη και όντως έχει στρατόπεδο μέσα στην πόλη θα είσαι δίπλα στο σπίτι σου. Αν ζεις όμως σε καμια Λάρισα και το στρατόπεδο είναι 50 χλμ έξω από την Λάρισα εκεί θα πας. Οπότε το "κοντά στο σπίτι μου" είναι πολύ σχετικό.

Δήλωσα για λογους υγειας της μανας μου (υπαρχει και γνωματευση γιατρού αλλα ιδιωτη) και οικονομικά (εισοδημα της μητερας μου 5.600 και μηδενικο δικο μου). Εχω πολλά στρατοπεδα κοντα στο σπιτι μου. 

2 ώρες πριν, Baka7sakos είπε

Σε ποιο στρατόπεδο εισαι;

Λαρισα

Αν βγει και δεν είναι για εντος Αθηνων θα την αρνηθω. Το να πάω εκτος αθηνων δεν με βοηθαει. Μπορω να την αρνηθω σε τέτοια περίπτωση σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Δήλωσα για λογους υγειας της μανας μου (υπαρχει και γνωματευση γιατρού αλλα ιδιωτη) και οικονομικά (εισοδημα της μητερας μου 5.600 και μηδενικο δικο μου). Εχω πολλά στρατοπεδα κοντα στο σπιτι μου. 

Λαρισα

Αν βγει και δεν είναι για εντος Αθηνων θα την αρνηθω. Το να πάω εκτος αθηνων δεν με βοηθαει. Μπορω να την αρνηθω σε τέτοια περίπτωση σωστά? 

Λαρισα εχω ακούσει θεωρειται βυσματικο,σε ποιο εισαι στο στρατόπεδο Μπουγα;

Λογικα θα γινεται,αλλα δεν ξερω και σιγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...