Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Baka7sakos είπε

Λαρισα εχω ακούσει θεωρειται βυσματικο,σε ποιο εισαι στο στρατόπεδο Μπουγα;

Λογικα θα γινεται,αλλα δεν ξερω και σιγουρα

Ναι. Εχω ψιλοσυνηθισει αλλα εχω άλλα θέματα που με αναγκαζουν να σκέφτομαι όλη την ωρα τη μεταθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Δήλωσα για λογους υγειας της μανας μου (υπαρχει και γνωματευση γιατρού αλλα ιδιωτη) και οικονομικά (εισοδημα της μητερας μου 5.600 και μηδενικο δικο μου). Εχω πολλά στρατοπεδα κοντα στο σπιτι μου. 

Λαρισα

Αν βγει και δεν είναι για εντος Αθηνων θα την αρνηθω. Το να πάω εκτος αθηνων δεν με βοηθαει. Μπορω να την αρνηθω σε τέτοια περίπτωση σωστά? 

Όχι δεν μπορείς να αρνηθείς την μετάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Όχι δεν μπορείς να αρνηθείς την μετάθεση.

Δεν μπορω να δηλώσω πως επιθυμώ να παραμεινω στη μοναδα μου? Αφου προκειται για κατ εξαιρεση. Το να παω θηβα κλπ. δε με βοηθαει, ισα ισα το αντίθετο. 

Συγγνώμη ρε παιδιά γιατί αγχώθηκα τωρα. Εγω μενω αθηνα και εχω πολλά στρατοπεδα διπλα στο σπιτι μου. Αν με τη κατ εξαιρεση με στειλουν εκτος Αθηνων δε μπορώ να την αρνηθω και να παραμεινω στη μοναδα μου? Πρεπει με το ζορι να πάω? Αφου ο λόγος που τη κανω ειναι για να πάω Αθηνα

Αν βρω βυσμα και με παει Αθήνα τι γίνεται? Θα ακυρωθεί αυτόματα η κατ εξαιρεση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2021 στις 8:01 ΜΜ, xorotaktis είπε

Α ΕΣΣΟ μπήκαμε 19 Ιανουαρίου

Αν υπολογίσεις ότι η Α ΕΣΣΟ έμαθε από τις 10 Δεκεμβρίου την ημερομηνία κατάταξης. Την Β ΕΣΣΟ τη βλέπω να μπαίνει Απρίλιο έτσι όπως πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, uric είπε

Αν υπολογίσεις ότι η Α ΕΣΣΟ έμαθε από τις 10 Δεκεμβρίου την ημερομηνία κατάταξης. Την Β ΕΣΣΟ τη βλέπω να μπαίνει Απρίλιο έτσι όπως πάει 

Οχι αδερφέ μου εμένα με ενημέρωσαν απο την στρατό λόγια αρχές Φεβρουαρίου ότι μπαίνω Μάρτιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, uric είπε

Αν υπολογίσεις ότι η Α ΕΣΣΟ έμαθε από τις 10 Δεκεμβρίου την ημερομηνία κατάταξης. Την Β ΕΣΣΟ τη βλέπω να μπαίνει Απρίλιο έτσι όπως πάει 

Περσυ του Μαρτιου το μαθανε 18 Φλεβαρη και μπηκανε 11 Μαρτιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anestis62627 είπε

Οχι αδερφέ μου εμένα με ενημέρωσαν απο την στρατό λόγια αρχές Φεβρουαρίου ότι μπαίνω Μάρτιο 

να υποθέσω κατατάχτηκες στην αεροπορία γιατί εγώ που είμαι στρατό ξηράς ακόμα δεν βλέπω τίποτα στο stratologia.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, uric είπε

Αν υπολογίσεις ότι η Α ΕΣΣΟ έμαθε από τις 10 Δεκεμβρίου την ημερομηνία κατάταξης. Την Β ΕΣΣΟ τη βλέπω να μπαίνει Απρίλιο έτσι όπως πάει 

Δεν ισχυει αυτο. Περυσι η Α ΕΣΣΟ μπηκε 25 Γεναρη και η Β 11 Μαρτη...Οποτε δεν εχει σχεση η ημερομηνια τοσο πολυ. Μονο να εχει περασει ενας μηνας στο ενδιαμεσο...Καπως ετσι τελοσπαντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, uric είπε

να υποθέσω κατατάχτηκες στην αεροπορία γιατί εγώ που είμαι στρατό ξηράς ακόμα δεν βλέπω τίποτα στο stratologia.gr

Ναι αεροπορία κατατάχθηκα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Πάντως είχα παρει ένα τηλέφωνο αρχές του μήνα να ρωτήσω και μου είχαν πει ότι η εγκυκλιος βγαίνει τέλος του μήνα και κάτι τέτοια δηλαδή μου λεει θα ενημερωθείς τελη Φεβρουαρίου ή αρχές Μαρτίου και στην τελική με ενημέρωσαν δυο μερες μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Δεν μπορω να δηλώσω πως επιθυμώ να παραμεινω στη μοναδα μου? Αφου προκειται για κατ εξαιρεση. Το να παω θηβα κλπ. δε με βοηθαει, ισα ισα το αντίθετο. 

Συγγνώμη ρε παιδιά γιατί αγχώθηκα τωρα. Εγω μενω αθηνα και εχω πολλά στρατοπεδα διπλα στο σπιτι μου. Αν με τη κατ εξαιρεση με στειλουν εκτος Αθηνων δε μπορώ να την αρνηθω και να παραμεινω στη μοναδα μου? Πρεπει με το ζορι να πάω? Αφου ο λόγος που τη κανω ειναι για να πάω Αθηνα

Αν βρω βυσμα και με παει Αθήνα τι γίνεται? Θα ακυρωθεί αυτόματα η κατ εξαιρεση? 

Να ακυρώσεις μετάθεση μόνος σου όχι ,μόνο ο διοικητής σου μπορεί να επικαλεστεί υπηρεσιακούς λόγους. Το βύσμα αν εσείς μπορεί να σε πάει Αθήνα και ως κατ' εξαίρεση μετάθεση , αν είχες χοντρό βύσμα δεν θα ρωτούσες καν τέτοια πράγματα σε φόρουμ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Anestis62627 είπε

Ναι αεροπορία κατατάχθηκα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Πάντως είχα παρει ένα τηλέφωνο αρχές του μήνα να ρωτήσω και μου είχαν πει ότι η εγκυκλιος βγαίνει τέλος του μήνα και κάτι τέτοια δηλαδή μου λεει θα ενημερωθείς τελη Φεβρουαρίου ή αρχές Μαρτίου και στην τελική με ενημέρωσαν δυο μερες μετά 

Οι ημερομηνιες διαφέρουν για αεροπορία και ξηρας. Μάλλον θα υπέθεσαν ότι κατατάχθηκες στο στρατό ξηράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Να ακυρώσεις μετάθεση μόνος σου όχι ,μόνο ο διοικητής σου μπορεί να επικαλεστεί υπηρεσιακούς λόγους. Το βύσμα αν εσείς μπορεί να σε πάει Αθήνα και ως κατ' εξαίρεση μετάθεση , αν είχες χοντρό βύσμα δεν θα ρωτούσες καν τέτοια πράγματα σε φόρουμ :)

Μολις μιλησα με το 1ο γραφείο και μου ειπαν οτι απο τη στιγμή που εχω βαλει μονο Αθηνα στην αιτηση, ειτε θα ικανοποιησουν το αιτημα μου, ειτε δεν θα το ικανοποιησουν και θα παραμεινω στη μοναδα στη λαρισα. Μου ειπε πως δε παω θηβα, ουτε σε αλλες περιοχες. Για να πας λεει πρεπει να το εχεις δηλώσει. Τωρα βεβαια δεν παιρνω τιποτα για δεδομενο μεχρι να δω τι θα γινει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς για νταλιπη θεσ/νικη πως τους πανε αυτον τον καιρο?

Επεξ/σία από timopie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Μολις μιλησα με το 1ο γραφείο και μου ειπαν οτι απο τη στιγμή που εχω βαλει μονο Αθηνα στην αιτηση, ειτε θα ικανοποιησουν το αιτημα μου, ειτε δεν θα το ικανοποιησουν και θα παραμεινω στη μοναδα στη λαρισα. Μου ειπε πως δε παω θηβα, ουτε σε αλλες περιοχες. Για να πας λεει πρεπει να το εχεις δηλώσει. Τωρα βεβαια δεν παιρνω τιποτα για δεδομενο μεχρι να δω τι θα γινει. 

Φίλε εύχομαι να ισχύουν αυτά που σου είπανε και να καταλήξεις στην Αθήνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, timopie είπε

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς για νταλιπη θεσ/νικη πως τους πανε αυτον τον καιρο?

Εννοείς το πιο βυσματικό στρατόπεδο στην Θεσ/νικη; Μια χαρά φίλε μου θα περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...