Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Το μήνυμα σου είναι 100% ύποπτο, και άνετα το διαγράφουν οι αντμινς.

Ή θα μου πεις τι ακριβώς χάπι είναι να σου πω ή μετράς αντίστροφα για το μπαν.

ΥΓ: Είναι μήπως στεροειδές;

.εγω εγραψα εξαρχης αν αναλυουν και αν ψαχνουν μεσω ιατρικου ιστορικου και φακελου συνταγογραφουμενα φαρμακα που απο εκει και μονο θαπρεπε να καταλαβεις οτι συνταγογραφουμενο φαρμακο ειναι κατι που δινεται σε μια παθηση αρα οχι παρανομο. Ρωτησα στο φορουμ αν ψαχνουν τοσο πολυ κλπ γιατι δεδομενου οτι γνωριζω οτι η παθηση αυτη δεν φερνει ρισκο να παθω κατι στην θητεια μου..δηλαδη και ειδικες δυναμεις το σκεφτομουν να παω γιαυτο ρωτησα αν το κρυψω μηπως θαναι καλυτερα μη με βαλουν τιποτα αοπλο. 

Επεξ/σία από mar_ske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Borntodie είπε

Τι χάπια αφήνουν να έχεις? 

Αντικαταθλιπτικά πχ αφήνουν;

Δεν το νομιζω.. Απλά από περιέργεια

Τυπικά δεν πρέπει να αφήνουν τίποτα που να μην είναι συνταγογραφημένο και να το έχουν περάσει από επιτροπή. Ακόμη και ντεπον να πας το παίρνουν. Εμείς τώρα προσπαθούμε να γίνουμε συνένοχοι στον απο πάνω και μας βρίζει κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnGTA είπε

Ρε αγόρι μου καλό να σε προστατέψω πήγα.

Προφανώς και δεν έχω ιδέα τι χάπι μπορεί να είναι αυτό και ούτε λες. Το θέμα είναι ότι αν αυτό το χάπι γενικότερα είναι παράνομο να το παίρνεις αν το βρουν θα έχεις μετά σοβαρότερες κυρώσεις από ένα Ι5 για παράδειγμα.

Από περιέργεια και μόνο: Το ήξερες ότι αν σε βρουν με στεροειδή (δεν σε κατηγόρησα ποτέ ότι παίρνεις) όχι μόνο θα σε πάνε Ι5 αλλά είναι υποχρεωμένοι να το αναφέρουν και στην στρατονομία (μιας και είναι παράνομες ουσίες) και θα μπορούσες να πας μέχρι και στρατιωτικές φυλακές.

Το δεχομαι..δεν εχω να φοβηθω κατι σε αυτο ποτε δεν εχω παρει αλλωστε και να επαιρνα παλι μου κοβει ωστε να κρατιομουν 9-12 μηνες να μην φερω τετοια στον στρατο με το ρισκο να μπλεξω. Εγω τη θητεια κου θελω να κανω..παιρνω ενα φαρμακο για μια θεραπεια για μια παθηση και απλα θελω να παω κανονικα να υπηρετησω οχι αοπλο..αυτο το φαρμακο που μου εχει συνταγογραφηθει συνταγογραφειται και σε πιο σοβαρες παθησεις γιαυτο ρωτησα. Και θα μπορουσαν να μου πουν οχι εσυ εχεις ρισκο να παθεις κατι. Γιαυτο. Βασικα συνταγογραφειται για πολλα πραγματα αλλα η μονο αιτιολογια συνταγογραφησης ειναι μια παθηση. Και αυτη η παθηση αποτι ξερω και καταλαβαινω δεν επιτρεπει σε καποιον να υπηρετησει καν. Γιαυτο δεν θα ηθελα απο μια τετοια παρεξηγηση να παω αοπλο η καθολου. Εκτος αν εκεινοι οι ανθρωποι με ξερανε απο τοτε που γεννηθηκα αλλα δεν παει ετσι δυστυχως. Και ο γιατρος να στειλει χαρτι οτι ειμαι οκ δεν νομιζω οτι αυτοι αν εχουν στο μυαλο τους κατι θα δεχτουν αφου θα δουν οτι παιρνω το ταδε φαρμακο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mar_ske είπε

.εγω εγραψα εξαρχης αν αναλυουν και αν ψαχνουν μεσω ιατρικου ιστορικου και φακελου συνταγογραφουμενα φαρμακα που απο εκει και μονο θαπρεπε να καταλαβεις οτι συνταγογραφουμενο φαρμακο ειναι κατι που δινεται σε μια παθηση αρα οχι παρανομο. Ρωτησα στο φορουμ αν ψαχνουν τοσο πολυ κλπ γιατι δεδομενου οτι γνωριζω οτι η παθηση αυτη δεν φερνει ρισκο να παθω κατι στην θητεια μου..δηλαδη και ειδικες δυναμεις το σκεφτομουν να παω γιαυτο ρωτησα αν το κρυψω μηπως θαναι καλυτερα μη με βαλουν τιποτα αοπλο. 

Και έτσι για να ξέρεις επειδή εγώ Ειδικές Δυνάμεις υπηρέτησα (Καταδρομείς, απολύθηκα 2012) μας έψαξαν τα πράγματα και μέχρι και ντεπον κατάσχεσαν σε κάποιους που είχαν. Είναι πολύ αυστηροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Δες τι έγραψα παραπάνω και άσε τους χαρακτηρισμούς.

Εχεις δικιο συνγωμη για την επιθεση αλλα δεν εχω σκοπο ουτε παρανομα κατι να μεταφερω ουτε να εξαπατησω. Να κανω τη θητεια μου και να φυγω θελω και κανονικα χωρις να με βαλουν αοπλο κλπ. 

2 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Τυπικά δεν πρέπει να αφήνουν τίποτα που να μην είναι συνταγογραφημένο και να το έχουν περάσει από επιτροπή. Ακόμη και ντεπον να πας το παίρνουν. Εμείς τώρα προσπαθούμε να γίνουμε συνένοχοι στον απο πάνω και μας βρίζει κιόλας.

Ενταξει δεν με ενδιαφερει να παω αναγκαστικα ειδικες δυναμεις ειπα απλα οτι ειμαι σε θεση να παω σωματικα και ψυχικα. Γιαυτο ειπα οτι ξερω οτι δεν υπαρχει λογος να μην υπηρετησω τουλαχιστον κανονικα κλπ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Τυπικά δεν πρέπει να αφήνουν τίποτα που να μην είναι συνταγογραφημένο και να το έχουν περάσει από επιτροπή. Ακόμη και ντεπον να πας το παίρνουν. Εμείς τώρα προσπαθούμε να γίνουμε συνένοχοι στον απο πάνω και μας βρίζει κιόλας.

Εμενα ειναι συνταγογραφημενα..απλα δεν ξερω αν αυτοι θα κατανοησουν οτι ο λογος για τον οποιο τα παιρνω ειναι γελοιος και δεν επηρεαζει επουδενι την σωματικη η ψυχικη μου κατασταση η οχι. Γιαυτο προσπαθω να δω τι και πως. Αν εγω ξερω οτι θα τους πω εγω και ο γιατρος μου τον λογο που ειναι γελοιος και οτι θα μου που ολα οκ εννοειται πως θα τους το πω. Δεν θελω στο κατω κατω ναμαι με το αγχος οτι εχω κρυμενα χαπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mar_ske είπε

ο λογος για τον οποιο τα παιρνω ειναι γελοιος

Αν δεν είσαι ιατρός δεν είσαι σε θέση να κρίνεις.

Μέσω του ΑΜΚΑ σου φαίνεται τι παίρνεις. Το αν θα κριθείς άοπλος ή ενόπλος δεν είναι δικό σου θέμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Αν δεν είσαι ιατρός δεν είσαι σε θέση να κρίνεις.

Μέσω του ΑΜΚΑ σου φαίνεται τι παίρνεις. Το αν θα κριθείς άοπλος ή ενόπλος δεν είναι δικό σου θέμα.

Πως δεν ειμαι σε θεση να κρινω ρε φιλε; αλλος ειναι στην θεση του σωματος μου; και ενας γιατρος που ξερει τι εχω μπορει να κρινει. Επισης αυτο το λες εσυ αλλα δεν νομιζω οτι εχουν το δικαιωμα να ψαξουν αμκα. Και να ψαξουν τους λεω το επαιρνα και τελειωσε. Δεν αποδεικνυεται απο τιποτα οτι δεν εχω την ικανοτητα. Αλλωστε 9 χρονια κικ μποξινγκ και 5 αγωνες γυμναστικη κλπ. Μονα τους να τα δει καποιος κατανοει. Απλα καταλαβαινω οτι εδω μεσα ειστε πολλα παπαγαλακια του στρατου ή ''νομοταγείς'' πολιτες και το παιζετε ξερολες και νομοταγεις λες και εμεις παμε να κανουμε κατι τρελο. Αν ηξερα εγω οτι διατρεχω κινδυνο νομιζεις θα ρισκαρα να κανω τετοια πραγματα και δεν θα πηγαινα αοπλο παρα θα ρισκαρα να αποθανω εκεια μεσα η να τραυματιστω. Εδω ειδικες δυναμεις ανετα παω. Πεζικο δεν θα μπορεσω; γιαυτο θα το κρυψω και αντε γεια. Που θα ψαξουν στο βρακι μου; χαχα. Φυσικα και ειναι δικο μου θεμα, απτην στιγμη που ξερω οτι ειμαι υγιης και οτι εχω την ικανοτητα μονο απο το χερι μου περναει να μην παω αοπλο και θα το κανω. Ρωτησα εδω μεσα να παρω λιγες πληροφοριες αλλα ειστε πολυ νομοταγεις πολιτες και εμας τους ''οχι νομοταγεις'' μας σταυρωνετε. Μηπως ειστε τα παιδια που στο λυκειο καρφωνανε τους αλλους οταν κανανε κατι; αν θες να βοηθησεις βοηθα αν δεν θες ειναι απλο δεν απαντας. Κρυβει καποιος το χαπι, εφοσον ξερει οτι ειναι υγιεστατος κανει τη θητεια του και αντε γεια.

8 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Αν δεν είσαι ιατρός δεν είσαι σε θέση να κρίνεις.

Μέσω του ΑΜΚΑ σου φαίνεται τι παίρνεις. Το αν θα κριθείς άοπλος ή ενόπλος δεν είναι δικό σου θέμα.

Και μια στις 1000 να φαινεται απο το ΑΜΚΑ τι παιρνω που αμφιβαλλω οτι θα το ψαξουν αυτο αν δεν παω ειδικες δυναμεις, ο γιατρος μου ξερει να αιτιολογησει και αληθως τον λογο που τα παιρνω και οτι ολα ειναι καλα. Καλη συνεχεια.

9 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Αν δεν είσαι ιατρός δεν είσαι σε θέση να κρίνεις.

Μέσω του ΑΜΚΑ σου φαίνεται τι παίρνεις. Το αν θα κριθείς άοπλος ή ενόπλος δεν είναι δικό σου θέμα.

Ο πατερας μου το ιδιο ακριβως ειχε και το ειχε κανει κρυφα παλι με τα χαπια και υπηρετησε κανονικα και εβγαλε και διπλωμα μεσα στο στρατοπεδο χαχα. Θα μου πεις εμενα. Θα μου πεις αλλα χρονια τοτε τωρα ειναι ολα ηλεκτρονικα αλλα και παλι ειμαι σιγουρος οτι ολα ειναι κομπλε ετσι πως το εχω στο μυαλο μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mar_ske είπε

Πως δεν ειμαι σε θεση να κρινω ρε φιλε; αλλος ειναι στην θεση του σωματος μου; και ενας γιατρος που ξερει τι εχω μπορει να κρινει.

Το Ι δεν το κρίνει ο στρατιώτης αλλά ο στρατιωτικός ιατρός. Συνεπώς δεν είσαι σε θέση να κρίνεις. 

Το ότι γυμνάζεσαι δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, δεν έχει νόημα να το φέρνεις ως παράδειγμα. 

Οτιδήποτε έχεις, θα σε στείλουν αυτοί για εξετάσεις και θα κρίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, -Dimitris- είπε

Το Ι δεν το κρίνει ο στρατιώτης αλλά ο στρατιωτικός ιατρός. Συνεπώς δεν είσαι σε θέση να κρίνεις. 

Το ότι γυμνάζεσαι δεν σημαίνει απολύτως τίποτα, δεν έχει νόημα να το φέρνεις ως παράδειγμα. 

Οτιδήποτε έχεις, θα σε στείλουν αυτοί για εξετάσεις και θα κρίνουν.

Ο γιατρος το κρινει αλλα εγω μπορω να διαλεξω τι θα του δειξω και τι οχι. Οτι και να θελει να κρινει αν δεν εχει στοιχεια και αποκρυβω στοιχεια δεν μπορει να κανει κατι. Το οτι γυμναζομαι και οτι εχω παιξει σε αγωνιστικο επιπεδο μπορει στα ματια ενος γιατρου προχειρα να μην σημαινει κατι αλλα γενικως σημαινει κατι και ολα αυτα μαζι με την αποκρυψη στοιχειων που δεν χρειαζεται να ξερει σιγουρα δεν θα παρω αοπλο. Οτι εξετασεις και να μου κανουν οπτικα, νευρολογικα, αιματολογικα, σωματικα κλπ δεν φαινεται (δοξα το θεο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xorotaktis είπε

Ξέρει κάποιος πόσο χρονικό διάστημα κάνει να πάρει κάποιος την ειδικότητα;

Αναλογως την ειδικοτητα...μεχρι και 6 εβδομαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...