Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, spzch13 είπε

 

Οι μεταθέσεις κατεξαιρεση της 369 έχουν βγει? Και αν ξέρετε να μου πείτε του 5 Μήνου οι μεταθέσεις βγαίνουν ακριβώς στο 5 μηνό ή λίγο πιο πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

48 λεπτά πριν, Anestis62627 είπε

Καλημερα παιδια ξέρεις κανείς αν γίνεται να κάνω εξάμηνο στην πολεμικη αεροπορία λόγο πολυτεκνιας ; 

6μηνο κανουν στον στρατο που ειναι (ηταν) 9μηνο. Στην Αεροπορια που ειναι 12μηνο φανταζομαι θα κανουν 8-9 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Εχω καποιες ερωτησεις επειδη παρουσιαζομαι για τη θητεία μου συντομα, αν μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες θα ημουν ευγνωμον.

1) Τι θα ηταν καλο να εχω μαζι ? Περα απο πχ αρκετα εσωρουχα και καλτσες κλπ, τι αλλο προτεινετε ?

2) Επειδη εχω ασθμα πρεπει να εχω μονιμως το σπρευ πανω μου. Επισης χρησιμοποιω καποιες κρεμες για θεραπεια. Για αυτα πρεπει να εχω συνταγη γιατρου πανω μου αλλιως μου τα παιρνουν ολα ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RagnarokDay είπε

Καλησπερα σε ολους. Εχω καποιες ερωτησεις επειδη παρουσιαζομαι για τη θητεία μου συντομα, αν μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες θα ημουν ευγνωμον.

1) Τι θα ηταν καλο να εχω μαζι ? Περα απο πχ αρκετα εσωρουχα και καλτσες κλπ, τι αλλο προτεινετε ?

2) Επειδη εχω ασθμα πρεπει να εχω μονιμως το σπρευ πανω μου. Επισης χρησιμοποιω καποιες κρεμες για θεραπεια. Για αυτα πρεπει να εχω συνταγη γιατρου πανω μου αλλιως μου τα παιρνουν ολα ?

Ευχαριστω.

Sleeping bag και ενα σεντονι για να ρίχνεις πανω στο κρεβατι ειναι must. Καψουλες για πλυντήριο και να εχεις πολλα λεφτα στη καρτα για να τραβας ή πχ. Ανανεωση χρονου ομιλιας. 

1 ώρα πριν, RagnarokDay είπε

Καλησπερα σε ολους. Εχω καποιες ερωτησεις επειδη παρουσιαζομαι για τη θητεία μου συντομα, αν μπορειτε να μου λυσετε μερικες αποριες θα ημουν ευγνωμον.

1) Τι θα ηταν καλο να εχω μαζι ? Περα απο πχ αρκετα εσωρουχα και καλτσες κλπ, τι αλλο προτεινετε ?

2) Επειδη εχω ασθμα πρεπει να εχω μονιμως το σπρευ πανω μου. Επισης χρησιμοποιω καποιες κρεμες για θεραπεια. Για αυτα πρεπει να εχω συνταγη γιατρου πανω μου αλλιως μου τα παιρνουν ολα ?

Ευχαριστω.

Τις κρεμες και το σπρευ νομίζω θα στα αφησουν κανονικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, platwnmp είπε

Κανένα νεότερο για όσους μπαίνουμε τώρα β εσσο Μάρτιο? Σε λίγες μέρες αλλάζει ο μήνας και ακόμη τίποτα

σήμερα πήρα τηλέφωνο πάλι στη στρατολογία και είπαν ότι δεν ξέρουν

Επεξ/σία από uric
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Anestis62627 είπε

Καλημερα παιδια ξέρεις κανείς αν γίνεται να κάνω εξάμηνο στην πολεμικη αεροπορία λόγο πολυτεκνιας ; 

Ναι, εξάμηνο κάνεις,ένας φίλος μου που πήγε πρόσφατα και είναι 4 αδέρφια έκανε 6μηνο

Και εγώ πήρα σήμερα στην στρατολογία,και λένε δεν ξέρουμε ούτε πότε θα σταλούν τα χαρτιά κατάταξης ούτε πότε περίπου μπαίνει η εσσο,Παρ το αυγό και κουρευτο

16 λεπτά πριν, platwnmp είπε

Σοβαρά? Αν δεν ξέρουν αυτοί ποιός ξέρει? Θέλω να πιστεύω μέχρι παρασκευή θα το βγάλουν 

Και εγώ πήρα σήμερα στην στρατολογία και λένε δεν ξέρουμε ούτε πότε θα σταλούν τα χαρτιά κατάταξης, ούτε πότε περίπου μπαίνει η εσσο, παρ το αυγό και κούρευτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, platwnmp είπε

Κανένα νεότερο για όσους μπαίνουμε τώρα β εσσο Μάρτιο? Σε λίγες μέρες αλλάζει ο μήνας και ακόμη τίποτα

Εγώ ελπίζω να μην μας ανακοινώσουν 2 μέρες πριν ότι μπαίνουμε στρατό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, uric είπε

Εγώ ελπίζω να μην μας ανακοινώσουν 2 μέρες πριν ότι μπαίνουμε στρατό 

Θα σταλουν υπομονη 2 μερες πριν δεν μπορουν γιατι υποτιθεται εμεις που ειναι να περασουμε απο ιατρικη επιτροπη μπορουμε 5 μερες πριν μας φωναξουν οποτε πιστευω υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ότι πρόβλημα υγείας έχετε πάρτε μαζί σας αποδεικτικά στοιχεία από γιατρούς-εξετάσεις.. κάνετε πιο εύκολο το έργο των ιατρών στην κατάταξη😌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xKoctakizGR είπε

Για ότι πρόβλημα υγείας έχετε πάρτε μαζί σας αποδεικτικά στοιχεία από γιατρούς-εξετάσεις.. κάνετε πιο εύκολο το έργο των ιατρών στην κατάταξη😌

Καλο αυτο εννοειτε αν και μετα απο πολλες φορες τηλεφωνα λεει εμεις εχουμε το δικαιωμα 5 μερς πιο νωρις να περασουμε απο επιτροπη αρκει να εχουμε χαρτια που αποδικνειουν τα λεγομενα μας και οχι μπακαλοχαρτα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είχα μιλήσει με την στρατολογια και μου είπαν ότι θα ξεκινήσει 16/3 η ΕΣΣΟ. 

 

Επίσης αν δεν κάνω λάθος πρώτα παρουσιάζονται όσοι έχουν αναβολή και μετά οι υπόλοιποι . 

Επεξ/σία από Borntodie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...