Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Kronor25 είπε

Αρα τι κανουμε γιατι δεν το επιασα; Εγω που περιμενω το χαρτι στην ιστοδελιδα stratologia.gr δεν εχει κανενα χαρτι καταταξης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pngts1996 είπε

Αρα τι κανουμε γιατι δεν το επιασα; Εγω που περιμενω το χαρτι στην ιστοδελιδα stratologia.gr δεν εχει κανενα χαρτι καταταξης

Αναμένουμε. Αυτό που μάθαμε τώρα είναι οι ημερομηνίες παρουσίασης για κατάταξη στα ΣΥΠΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλούµενοι από αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας, καθώς και οι στρατεύσιµοι άλλων κατηγοριών και ανυπότακτοι, οι οποίοι οποτεδήποτε έλαβαν αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας, υποχρεούνται να παρουσιασθούν για κατάταξη στα Σηµεία Υποδοχής Οπλιτών(ΣΥΠΟ) από 8 έως 11 Μαρτίου 2021, ενώ οι λοιποί καλούµενοι υποχρεούνται να παρουσιασθούν για κατάταξη στα ΣΥΠΟ από 16 έως 19 Μαρτίου 2021.

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6ΩΚΙ6-ΞΗΛ

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και και εγώ μπήκα στη στρατολογία,αλλά δεν έχει έρθει κάτι ακόμα,πρώτα είπανε απ' τη στρατολογία ότι θα μας στείλουν email,ότι είναι διαθέσιμο το σημείωμα κατάταξης, οποίος του έρθει το χαρτί ας αφήσει ένα μήνυμα εδώ να ξέρουμε ότι έχουν ξεκινήσει να τα στέλνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kronor25 είπε

Αναμένουμε. Αυτό που μάθαμε τώρα είναι οι ημερομηνίες παρουσίασης για κατάταξη στα ΣΥΠΟ.

Οι ημερομηνιες αυτες ειναι για το ποτε θα μπουμςε στρατο; Συγκεκριμενα για το που και ποτε ομως θα ειναι στο χαρτι καταταξης του καθενος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pngts1996 είπε

Οι ημερομηνιες αυτες ειναι για το ποτε θα μπουμςε στρατο; Συγκεκριμενα για το που και ποτε ομως θα ειναι στο χαρτι καταταξης του καθενος;

Σωστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, tech_aris είπε

Οι καλούµενοι από αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας, καθώς και οι στρατεύσιµοι άλλων κατηγοριών και ανυπότακτοι, οι οποίοι οποτεδήποτε έλαβαν αναβολή κατάταξης για λόγους υγείας, υποχρεούνται να παρουσιασθούν για κατάταξη στα Σηµεία Υποδοχής Οπλιτών(ΣΥΠΟ) από 8 έως 11 Μαρτίου 2021, ενώ οι λοιποί καλούµενοι υποχρεούνται να παρουσιασθούν για κατάταξη στα ΣΥΠΟ από 16 έως 19 Μαρτίου 2021.

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6ΩΚΙ6-ΞΗΛ

 

Γνωρίζει κανείς τι είναι οι στρατεύσιμοι άλλων κατηγοριών ; Εγώ που είχα πάρει αναβολή λόγω σπουδών σε ποια κατηγορία πέφτω ; 

Επεξ/σία από uric
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, uric είπε

Γνωρίζει κανείς τι είναι οι στρατεύσιμοι άλλων κατηγοριών ; Εγώ που είχα πάρει αναβολή λόγω σπουδών σε ποια κατηγορία πέφτω ; 

λογικα ειμαστε στο 16-19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πια είναι τα στάδια της θητείας,παρουσιάζομαι στο συπο που θα με καλέσουν, μετά; Πότε τοποθετεισαι στη μονάδα που θα κάνεις τη θητεία σου; Και ποτέ μαθαίνεις ποια μονάδα θα είναι αυτή... Παλιά πχ πήγαινες στο κέντρο που σε καλούσαν για κάποιο διάστημα και μετά σε στέλνανε στη μονάδα,τώρα πως γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες, καταρχας μην αγχωνεστε...

45 λεπτά πριν, Vasilhs09 είπε

Τώρα πια είναι τα στάδια της θητείας,παρουσιάζομαι στο συπο που θα με καλέσουν, μετά; Πότε τοποθετεισαι στη μονάδα που θα κάνεις τη θητεία σου; Και ποτέ μαθαίνεις ποια μονάδα θα είναι αυτή... Παλιά πχ πήγαινες στο κέντρο που σε καλούσαν για κάποιο διάστημα και μετά σε στέλνανε στη μονάδα,τώρα πως γίνεται;

παρουσιαζεσαι, μαθαινεις με το που περασεις την πυλη αν η μοναδα σου θα ειναι το ιδιο ΣΥΠΟ ή αλλη μοναδα, και φευγεις...αλλωστε δεν γινεται και αλλιως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kr0m είπε

ρε παιδες, καταρχας μην αγχωνεστε...

παρουσιαζεσαι, μαθαινεις με το που περασεις την πυλη αν η μοναδα σου θα ειναι το ιδιο ΣΥΠΟ ή αλλη μοναδα, και φευγεις...αλλωστε δεν γινεται και αλλιως! 

Αααα τα συπο είναι κανονικά στρατόπεδα; Κατάλαβα, οπότε η μένεις για τη θητεία σου στο συπο,η σε στέλνουν αλλού αν η μονάδα σου δεν είναι το ίδιο το συπο, αγχώνομαι γιατί δεν έχω την παραμικρή ιδέα από στρατό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, sensai said:

εγώ που ξυρίζομαι με safety razor υπάρχει περίπτωση να μου πάρουν τις λεπίδες;

Γενικά δε γίνεται ενδελεχής έλεγχος στις περισσότερες μονάδες οπότε δε νομίζω να ασχοληθεί κανένας αλλά προσωπική μου άποψη σαν άτομο που επίσης του αρέσει το wet shaving είναι πως ο στρατός δεν είναι το κατάλληλο περιβάλλον για τέτοιου είδους ξύρισμα.

Α)  Δεν είναι εγγυημένο το ζεστό νερό (ειδικά στις βρύσες το πρωί είναι απίθανο)

Β) Συνήθως υπάρχει ανάγκη βιασύνης + πολυκοσμίας.

Πιο εύκολο είναι να πάρεις ένα mach 3 ή αν βρεις το παλιό διλέπιδο Sensor και ένα τζελ ξυρίσματος. Ένα γρήγορο πέρασμα το πρωί με τη φορά της τρίχας και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...