Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, axreiastos είπε

Ρε μαγκες μπαινω στρατολογια αλλα δε φορτωνει η σελιδα..εχει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα;

Μπορει να μπαινουν πολλοι και γι αυτο να καθυστερει , δοκιμασε αργοτερα η το βραδακυ που θα εχει πεσει η κυκλοφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

 

Το αναφέρει σε όσους έχουν απολυτήριο Λυκείου και άνω. Δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξεις να πας υπηρετείς 5 μήνες παραπάνω, παίρνεις κανονικό μισθό, αν και ψίχουλα, όταν δεν έχεις υπηρεσία μένεις εκτός στρατοπέδου (θα πρέπει να νοικιάσεις σπίτι), νομίζω πρέπει να είσαι και Ι1 ή Ι2 για να σε πάρουν για ΥΕΑ/ΔΕΑ. Και κάποια άλλα που βλέπω ότι αναφέρονται στο λινκ που αναφέρθηκε λίγο παραπάνω.

Όχι δεν με ενδιαφέρει να πάω για ΥΕΑ, δεν θα επηρεάσει αυτό όμως το σώμα που με έχουν κατατάξει έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Vasilhs09 είπε

Όχι δεν με ενδιαφέρει να πάω για ΥΕΑ, δεν θα επηρεάσει αυτό όμως το σώμα που με έχουν κατατάξει έτσι δεν είναι;

Δεν σε επηρεάζει καθόλου, είναι εντελώς προαιρετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asstegos είπε

Είναι κανείς άλλος για Διαβιβάσεις στο 625 τπ Κατσιμήτρου; Ή κάποιος που να μπήκε πρόσφατα να μας πει τι παίζει εκεί..

Διαβιβασεις κως εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές απορίες για εμάς τα νέα ψαράκια :P

1) Χρειάζεται οπωσδήποτε IBAN λογαριασμού που να είμαστε εμείς πρώτο όνομα; Επίσης θέλει λέει φωτοτυπία της 1η σελίδας από το βιβλιάριο του λογαριασμού. Εγώ είμαι μόνο σα 2ο όνομα και σε καινούργιο λογαριασμό χωρίς βιβλιάριο.

2) Πιστοποιητικό οικογενιακής κατάστασης για στρατολογική χρήση πώς εκδίδουμε ηλεκτρονικά τώρα με τον κορονοϊό;

3) Θέλουν έγγραφα που να αποδεικύουν ΑΦΜ και ΑΜΚΑ. Αν έχω φωτοτυπία των αρχικών βεβαιώσεων έκδοσης είμαι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

2) Πιστοποιητικό οικογενιακής κατάστασης για στρατολογική χρήση πώς εκδίδουμε ηλεκτρονικά τώρα με τον κορονοϊό;

https://www.gov.gr/ 

δες αν βγαινει απο εδω.

5 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

1) Χρειάζεται οπωσδήποτε IBAN λογαριασμού που να είμαστε εμείς πρώτο όνομα; Επίσης θέλει λέει φωτοτυπία της 1η σελίδας από το βιβλιάριο του λογαριασμού. Εγώ είμαι μόνο σα 2ο όνομα και σε καινούργιο λογαριασμό χωρίς βιβλιάριο.

δεν μου χρειαστηκε ποτε και δεν μου το ζητησαν ποτε...

 

5 λεπτά πριν, Cosmonaut21 είπε

3) Θέλουν έγγραφα που να αποδεικύουν ΑΦΜ και ΑΜΚΑ. Αν έχω φωτοτυπία των αρχικών βεβαιώσεων έκδοσης είμαι οκ;

μια χαρα θα εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας! Παρουσιάζομαι στο στρατόπεδο Βογιατζή, στον Έβρο στο Υγειονομικό. Ξέρει κανείς περισσότερες πληροφορίες για εκεί; Επίσης γνωρίζετε αν εμάς του Υγειονομικού μας κρατάν εκεί ή συνήθως μας στέλνουν κάπου αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα. Εγώ όμως ακύρωσα αναβολή πριν έναν μήνα κ ζήτησα να με καλέσουν Μάρτιο. Υπάρχει περίπτωση να μην πάω καθόλου τον Μάρτη, αλλά αν πάω μπορούμε να εκτιμήσουμε περίπου ποτε?

Επίσης λέει στην στρατολογία ότι όσοι είναι για Μάρτη να συμπληρώσουν καοια στοιχεία μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, αν με καλέσουν αργότερα τι γντ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...