Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, pngts1996 είπε

Μια απορια, επιτρεπεται να μας πανε οι γονεις μας πλεον και με την καραντινα στο στρατοπεδο που παρουσιαζομαστε; Αν ναι, πως γινεται να επιστρεψουν και οι ιδιοι χωρις να φανε προστιμο στο δρομο;

γινεται ναι, τους δινουν απο το στρατοπεδο ενα χαρτι μετακινησης 

παρουσιαζεται κανεις γρεβενα  ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Cosmonaut21 είπε

Τι φωτογραφία ζητάμε από το φωτογραφείο για να βάλουν μαζί με την ακτινογραφία θώρακος; 

ταυτοτητας - διαβατηριου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Ούτε εμένα. Εγώ όμως ακύρωσα αναβολή πριν έναν μήνα κ ζήτησα να με καλέσουν Μάρτιο. Υπάρχει περίπτωση να μην πάω καθόλου τον Μάρτη, αλλά αν πάω μπορούμε να εκτιμήσουμε περίπου ποτε?

Επίσης λέει στην στρατολογία ότι όσοι είναι για Μάρτη να συμπληρώσουν καοια στοιχεία μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, αν με καλέσουν αργότερα τι γντ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει αίτηση για Μάρτιο κ όχι μόνο (αν κατάλαβες τι εννοώ 😏). Μου είπαν ότι είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο να πάω, αν πάω ποτε να περιμένω? Μπορεί κ τελευταία στιγμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, pogchamp είπε

Τηλεπικοινωνιακός μηχανικός 5G κλπ, ναι ΗΜΜΥ. Ελπίζω να μετρήσει καθόλου....

Αν έχεις ολοκληρώσει το διδακτορικό σου και καταθέσεις το αντίστοιχο έγγραφο θα μπεις κατά 99% σώμα Έρευνας Πληροφορικής. Σαν σώμα μπορεί να σε γλυτώσει από πολλές αγγαρείες και σκοπετα αν είσαι τυχερός και κάνεις μόνο υπηρεσία ΓΕΠ, αλλά αυτό είναι θέμα τύχης αφού αλλάζει από μονάδα σε μονάδα. Τώρα από εκεί και πέρα στο Κεπυες ζητάνε κυρίως προγραμματιστές οπότε δεν νομίζω ότι σε βοηθάνε οι τηλεπικοινωνίες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Έχω κάνει αίτηση για Μάρτιο κ όχι μόνο (αν κατάλαβες τι εννοώ 😏). Μου είπαν ότι είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο να πάω, αν πάω ποτε να περιμένω? Μπορεί κ τελευταία στιγμή?

καταλαβα.. καταλαβα.. εαν δν ηρθε μεχρι χτες τοτε οχι .. μλν η ''η αιτηση σου'' δν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο ερωτήσεις σχετικά με την αίτηση για μειωμένη θητεία λόγω τριτεκνίας:

1. Ζητάνε να γίνει η αίτηση μετά την κατάταξη. Να την κάνω με το που καταταγώ ή δεν έχει σημασία;

2. Ζητάνε να αναφερθεί στην αίτηση η μονάδα που υπηρετώ. Το ΚΕΝ αρκεί / θεωρείται μονάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Ειδικότητα : Γενικων καθηκοντων

Ξέρει κανείς τίποτα? 

Η συγκεκριμένη ειδικότητα δίνει σε στρατιώτες που είναι άοπλοι, οι υπηρεσίες που θα κάνεις είναι θαλαμοφύλακας, μαγειρεία και εστιάτορας.

 

7 λεπτά πριν, NickStavr είπε

Δύο ερωτήσεις σχετικά με την αίτηση για μειωμένη θητεία λόγω τριτεκνίας:

1. Ζητάνε να γίνει η αίτηση μετά την κατάταξη. Να την κάνω με το που καταταγώ ή δεν έχει σημασία;

2. Ζητάνε να αναφερθεί στην αίτηση η μονάδα που υπηρετώ. Το ΚΕΝ αρκεί / θεωρείται μονάδα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

1. Όταν παρουσιαστείς στο κέντρο θα κάνεις αίτηση μαζί με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

2. Ναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Η συγκεκριμένη ειδικότητα δίνει σε στρατιώτες που είναι άοπλοι, οι υπηρεσίες που θα κάνεις είναι θαλαμοφύλακας, μαγειρεία και εστιάτορας.

 

1. Όταν παρουσιαστείς στο κέντρο θα κάνεις αίτηση μαζί με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

2. Ναι.

Οκ απλα σαν ειδικοτητα τι ειναι ακριβως? Εδώ κατι μου λενε για γραφεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NickStavr είπε

1. Ζητάνε να γίνει η αίτηση μετά την κατάταξη. Να την κάνω με το που καταταγώ ή δεν έχει σημασία;

 

Μην την κανεις εκει που θα παρουσιαστεις, δες που θα σε πανε μετα την εκπαιδευση (αν σε πανε) και καντην εκει. Αλλιως μετα απο κανα διμηνο καντην. Στο λεω για να φυγει ο πολυς ο ογκος των διαφορτων αιτησεων και να εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να ασχοληθει μαζι σου ο στρατολογος πιο σοβαρα. Εγω την εκανα στον 5ο μηνα της θητειας μου και σε 1 εβδομαδα ηταν ετοιμη.Θεωρητικα λενε οτι μπορεις να την κανεις ακομα και τον 7ο μηνα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 625 περαμα Ιωαννίνων γνωρίζετε τπτ;;πως ειναι γενικα τα πραγματα;

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μην την κανεις εκει που θα παρουσιαστεις, δες που θα σε πανε μετα την εκπαιδευση (αν σε πανε) και καντην εκει. Αλλιως μετα απο κανα διμηνο καντην. Στο λεω για να φυγει ο πολυς ο ογκος των διαφορτων αιτησεων και να εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να ασχοληθει μαζι σου ο στρατολογος πιο σοβαρα. Εγω την εκανα στον 5ο μηνα της θητειας μου και σε 1 εβδομαδα ηταν ετοιμη.Θεωρητικα λενε οτι μπορεις να την κανεις ακομα και τον 7ο μηνα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώμα : Διαβιβάσεις (ΥΕΑ) .

Ξέρω οτι ΥΕΑ είναι έφεδρος αξιωματικός που δεν θα το κυνηγήσω αλλά μήπως ξέρουμε οι διαβιβάσεις σε τι κυμαίνονται;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...