Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, sensai είπε

επειδη δεν θελω να παρω μαζι μου την καρτα μισθοδοσιας (πειραιως) τι εναλλακτικες εχω; κοιταξα να βγαλω προπληρωμενη αλλα ειδα πως εχει χρεωσεις στις αναληψεις. μπορω να βγαλω αλλη μια χρεωστικη στην πειραιως και απλα να μεταφερω τα λεφτα που χρειαζομαι σε αυτην μεσω του winbank;

ebank kai lefta sto lepto 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, astokalutera είπε

Ρε παιδιά προσπαθώ 5 μέρες να πάρω το σημείωμα κατάταξης και μου λεει οτι βάζω λάθος στοιχεία το σαιτ της στρατολογιας ενώ είναι σίγουρα τα σωστά. Έχει κανείς το ίδιο θέμα ή μόνο εγώ? 

Δες μήπως δεν εχεις πατήσει το CAPTCHA , ή δοκίμασε να μπεις απο αλλο browser 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, axreiastos είπε

Εγω π εχω γονεα ανω των 70 για μειωμενη θητεία,το πιστοποιητικο οικογενειακης κατάστασης ηλεκτρονικα το βγαζω πλεον;;;και αν ναι,απο που???οποιος γνωριζει ας βοηθησει

Φαντάζομαι απο ΚΕΠ. Καλο ειναι να τα καταθεσεις πριν μπεις ωστε μεχρι να μπεις να εχουν εγκριθεί 

Να εισαι σε επαφη με το πρώτο γραφειο της μοναδας σου οταν μπεις γιατι αυτοι τα διαχειρίζονται αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο insomnia και παρουσιαζομαι στο στρατο Ξηρας Διαβιβασεις στο 572 μηχανοκινητο ταγμα πεζικου  του ΥΠΛΓΟΥ ΒΟΓΙΑΤΖΗ στην Αλεξανδρουπολη στης 18/3 (εγω ειμαι απο Αθηνα ποιο συγκεκριμενα Παλαιο Φαληρο )και θα ηθελα να ρωτησω αμα θα δημιουργηθει καμια παρεα να παμε εκει (λογικα αεροπορικως) . Αμα ενδιαφερεται κανεις να μου απαντησει . Ευχαριστω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ειναι επίσημο ότι από τον Μάιο η θητεία θα είναι 12 μήνες. Εμείς που μπαινουμε Μάρτιο ενδέχεται να μας πιάσει αυτο; 

Είπαν βέβαια πως όσοι κάνουν ήδη την θητεία τους δεν θα επηρεαστούν από αυτό.. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω θα βοηθούσε πολύ. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μου έχει έρθει χαρτί για τεθωρακισμένα στη Λαρισα.

Όσον αφορά τη μετάθεση αργότερα, παίζει ρόλο ότι είμαι στα τεθωρακισμένα; Ρωτάω γιατί η πιο κοντινή μετάθεση στην Αττική για το συγκεκριμένο κλάδο των Όπλων είναι στο στρατόπεδο της Αυλώνας. Π.χ. Στην Αθήνα δεν στέλνουν για τεθωρακισμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistics23 είπε

Καλησπέρα, μου έχει έρθει χαρτί για τεθωρακισμένα στη Λαρισα.

Όσον αφορά τη μετάθεση αργότερα, παίζει ρόλο ότι είμαι στα τεθωρακισμένα; Ρωτάω γιατί η πιο κοντινή μετάθεση στην Αττική για το συγκεκριμένο κλάδο των Όπλων είναι στο στρατόπεδο της Αυλώνας. Π.χ. Στην Αθήνα δεν στέλνουν για τεθωρακισμένα;

Με βύσμα πας και στο ΓΕΣ και στο ΓΕΕΘΑ και σχεδόν παντού ,βύσμα έχεις? 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, pngts1996 είπε

Καλησπερα μπορειτε να μου πειτε τι ακριβως ειναι το ερευενας και πληροφορικης;

https://katataxi.army.gr/el/content/enimerosi-opliton-ep

λογικα θα εισαι αθηνα και λογικα θα ασχολεισαι με βασεις /ισως αναπτυξη σκριπτακια. Γενικα καλα ειναι το μονο προβλημα ειναι οι εξοδοι.

Στις 1/3/2021 στις 7:45 ΠΜ, SolidSnake12 είπε

Tips για να αποφυγω να μεταφερω κοριους σπίτι σε πιθανη διανυκτευρεση? Απλα αφήνω τις βαλιτσες και τα ρουχα του στρατου έξω από το διαμέρισμα ? 

σωστα και προφανως αρβυλες. Κανεις αν ειναι δυνατον μπανιο και δωσε προσοχη λουσιμο. Μην αγχωθεις αν μετα το μπανιο εχεις φαγουρα

Στις 27/2/2021 στις 12:18 ΠΜ, Lorekan είπε

Ευχαριστώ πολύ!

οι διαδιβασεις προσφερουν απειρες υπηρεσιες στο στρατο : απο οδηγους καθε ειδους οχηματος, επικοινωνιες, πληροφορικη κτλ

Κανεις μια βασικη εκπαιδευση και με βαση τα προσοντα που θα δηλωσεις (σπουδες, αδεια οδηγησης, γλωσσες) θα σου ανακοινωσουν ειδικοτητα. Στο χερι σου ειναι και με λιγη τυχη βεβαια να ασχοληθεις με ειδικοτητα γιατι για παραδειγμα εχει τυχει ασυρματιστες να βαρανε απειρες σκοπιες ή να κανουν οτι μπορεις να φανταστεις χαμαλοδουλειες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vamvakoolas είπε

https://katataxi.army.gr/el/content/enimerosi-opliton-ep

λογικα θα εισαι αθηνα και λογικα θα ασχολεισαι με βασεις /ισως αναπτυξη σκριπτακια. Γενικα καλα ειναι το μονο προβλημα ειναι οι εξοδοι.

σωστα και προφανως αρβυλες. Κανεις αν ειναι δυνατον μπανιο και δωσε προσοχη λουσιμο. Μην αγχωθεις αν μετα το μπανιο εχεις φαγουρα

οι διαδιβασεις προσφερουν απειρες υπηρεσιες στο στρατο : απο οδηγους καθε ειδους οχηματος, επικοινωνιες, πληροφορικη κτλ

Κανεις μια βασικη εκπαιδευση και με βαση τα προσοντα που θα δηλωσεις (σπουδες, αδεια οδηγησης, γλωσσες) θα σου ανακοινωσουν ειδικοτητα. Στο χερι σου ειναι και με λιγη τυχη βεβαια να ασχοληθεις με ειδικοτητα γιατι για παραδειγμα εχει τυχει ασυρματιστες να βαρανε απειρες σκοπιες ή να κανουν οτι μπορεις να φανταστεις χαμαλοδουλειες

Με εχουν επιλεξει ερευνα πληροφπρικης ελδυκ. Στη κυπρο θα ειναι καλα; εχω και χαρτι αναπηριας της μητερας μου που με φερνει κοντα στη κατοικια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν εχει σημασια (για τα καθηκοντα αναφερομαι) ειτε εισαι Αθηνα ειτε Λημνο ειτε Κυπρο.

 

Δεν εχω ιδεα για Κυπρο/Ελδυκ αλλα στις διαβιβασεις ειδικα γιατι ειναι λιγο ευαισθητο κομματι σε σχεση με Κυπρο/Εβρο, αν δε θες να πας δε σε στελνουν (εχουν καποιες θεσεις που πρεπει να καλυψουν εκει στην αρχη οσοι εχουν την ειδικοτητα και θελουν εθελοντικα να πανε τους στελνουν αν δε συμπληρωθουν οι θεσεις...τζακ ποτ)

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...