Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/3/2021 στις 4:47 ΜΜ, Στεφανος123 είπε

Για πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης μιλας στον δημο που εισαι εγγεγραμμενος και τονιζεις πως το θες για στρατιωτικη χρηση. Δεν χρειαζεται να βγεις καν απο το σπιτι σου, επικοινωνεις ειτε απο το τηλ ειτε μεσω email και σου στελνουν το χαρτι στο email.

Ωραια και λεμε μ το στελνουν απο το δημο στο εμαιλ το χαρτι αυτο..εγω το εκτυπωνω και το παω στα κεπ;;;σορρυ π ειμαι ολο ερωτησεις αλλα δε γνωριζω τπτ γυρω απο αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι μες στον Μάρτιο στο στρατοπέδο ΥΠ/ΓΟΥ Ζωγκου στο Κιλκίς. Με βάλανε ειδικότητα υγιειονομικου. Είμαι οδοντίατρος και όταν έκοψα την αναβολή εδωσα και το πτυχίο μου. 

Γενικές πληροφορίες για το στρατόπεδο κανένας? Κινητό επιτρέπεται? Το smartphone γίνεται δεκτό   (γιατί έχω τηλέφωνα ασθενών με τους οποίους μπορεί να χρειαστεί να μιλάω) η θα χρειαστεί να πάρω κάνα παλιό χωρίς κάμερα? 

Οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε είναι ευπρόσδεκτη. 

Σας ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sensai είπε

πήγε κάνεις για ακτινογραφία θώρακος στο 401; χρειάζεται να κλείσουμε ραντεβού;

Οχι απλα πας με το σημειωμα καταταξης στο ακτινολογικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζει κανείς σε ποιο ΦΕΚ υπάρχει η απόφαση σύμφωνα με την οποία επιτρέπεται η μετακίνηση από νομό σε νομό στρατεύσιμων για κατάταξη με αποδεικτικό το Σημείωμα Κατάταξης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Panos_B είπε

Παιδιά γνωρίζει κανείς σε ποιο ΦΕΚ υπάρχει η απόφαση σύμφωνα με την οποία επιτρέπεται η μετακίνηση από νομό σε νομό στρατεύσιμων για κατάταξη με αποδεικτικό το Σημείωμα Κατάταξης;

Γιατι να το ψαξεις? Οι αστυνομικοι ειναι υποχρεωμενοι να σε αφησουν να περασεις με το χαρτι καταταξης σου. Αν αφορα για προσβαση με ΙΧ, απλα θα δωσουν σε αυτον που θα σε παει ενα χαρτι επιβεβαιωσης για να μπορεσει να γυρισει.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, axreiastos είπε

Λετε να παει οπως περυσι πιο πισω η κατάταξη τ μαρτιου

Περυσι δεν πηγε παντως...ισα ισα εγινε και νωρις 9-13 Μαρτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Περυσι δεν πηγε παντως...ισα ισα εγινε και νωρις 9-13 Μαρτη

Ναι εννοουσα για τη καταταξη τη περσινη τ μαιου τοτε π ο κορονοιος ηταν στο φορτε τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, axreiastos είπε

Ναι εννοουσα για τη καταταξη τη περσινη τ μαιου τοτε π ο κορονοιος ηταν στο φορτε τ

τοτε ειχαν ομως lockdown με 100 κρουσματα την μερα και 0-1-2 νεκρους...απο τοτε εχουν αλλαξει τα πραγματα. Καμια αλλη  ΕΣΣΟ απο τοτε δεν καθυστερησε νομιζω. Οποτε ουτε τωρα θα γινει λογικα. 1 χρονο μετα εχουν προετοιμαστοι φανταζομαι και εχουν κανονισει οτι πρεπει. 

Οποτε δεν θα πονταρα τα λεφτα μου σε αλλη καθυστερηση. Στο λεω για να μην το κανεις ουτε εσυ και πιαστεις απροετοιμαστος.

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

τοτε ειχαν ομως lockdown με 100 κρουσματα την μερα και 0-1-2 νεκρους...απο τοτε εχουν αλλαξει τα πραγματα. Καμια αλλη  ΕΣΣΟ απο τοτε δεν καθυστερησε νομιζω. Οποτε ουτε τωρα θα γινει λογικα. 1 χρονο μετα εχουν προετοιμαστοι φανταζομαι και εχουν κανονισει οτι πρεπει. 

Οποτε δεν θα πονταρα τα λεφτα μου σε αλλη καθυστερηση. Στο λεω για να μην το κανεις ουτε εσυ και πιαστεις απροετοιμαστος.

Καλα σίγουρα.το λεω με τη εννοια αμα κλεισουν ολα οπως ακουγεται και ποσοι απο εμας δε προλαβουν να προμηθευτούν το απαραίτητο εξοπλισμο τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Γιατι να το ψαξεις? Οι αστυνομικοι ειναι υποχρεωμενοι να σε αφησουν να περασεις με το χαρτι καταταξης σου. Αν αφορα για προσβαση με ΙΧ, απλα θα δωσουν σε αυτον που θα σε παει ενα χαρτι επιβεβαιωσης για να μπορεσει να γυρισει.

Θέλω να πάω οδικώς μόνος μου με το αυτοκίνητό μου μέχρι Αλεξανδρούπολη και να ανέβω μετά Σουφλί με ΚΤΕΛ ή να με πάει ένας φίλος που σπουδάζει εκεί. Επειδή το ταξίδι είναι μεγάλο, σκεφτόμουν να το κάνω απ' την προηγούμενη μέρα της κατάταξης και να μείνω Αλεξανδρούπολη. Οπότε θα θελα να δω κατά πόσο είναι περιοριστικό ή όχι το να μετακινηθείς αποκλειστικά την ημέρα της κατάταξης ή αν μπορείς και νωρίτερα, κι όχι να εξαρτώμαι από την άποψη του αστυνομικού που θα τύχει να συναντήσω στον δρόμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, axreiastos είπε

Καλα σίγουρα.το λεω με τη εννοια αμα κλεισουν ολα οπως ακουγεται και ποσοι απο εμας δε προλαβουν να προμηθευτούν το απαραίτητο εξοπλισμο τι θα γινει

Προλαβαίνετε όλοι να προμηθευτείτε τα απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, TasosPap2002 είπε

Εγώ που φοράω φακούς επαφής, τι γίνεται? Βολεύει να τους πάρω ή να φοράω γυαλιά?

Αυτό εσύ θα το κρίνεις κατά πόσο σε βολεύουν τα γυαλιά ή όχι σε ένα περιβάλλον που ειδικά στην αρχή θα έχει πολύ τρέξιμο γενικά. Το μειονέκτημα των φακών ωστόσο είναι ότι ο στρατός δεν φημίζεται για την καθαριότητα του οπότε θα θέλει πολύ προσοχή.  

Επεξ/σία από Tsapinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...