Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, axreiastos είπε

Εμεις π ειμαστε βαθυ κοκκινο απο που θα προμηθευτούμε τα ρουχα και τα υπολοιπα π χρειαζονται ωστα να παρουσιαστουμε στις 16??

Όπου μπορούσατε από τότε που έχει κλείσει το λιανεμπόριο. Ηλεκτρονικές παραγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, axreiastos είπε

Εμεις π ειμαστε βαθυ κοκκινο απο που θα προμηθευτούμε τα ρουχα και τα υπολοιπα π χρειαζονται ωστα να παρουσιαστουμε στις 16??

μπλουζες, μποξερακια, καλτσες μπορεις να παρεις σε λαικες. ολα τα υπολοιπα που θα χρειαστεις υπαρχουν στα σουπερ μαρκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sensai είπε

μπλουζες, μποξερακια, καλτσες μπορεις να παρεις σε λαικες. ολα τα υπολοιπα που θα χρειαστεις υπαρχουν στα σουπερ μαρκετ.

Αφου οι λαικες απαγορευονται απο οτι νομιζω..sleeping bag μονο ιντερνετικα μπορω να βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, axreiastos είπε

Αφου οι λαικες απαγορευονται απο οτι νομιζω..sleeping bag μονο ιντερνετικα μπορω να βρω;

οχι, την προγουμενη παρασκευη πηρα στη λαικη της καλλιθεας στρατιωτικες μπλουζες. για sleeping bag δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, axreiastos είπε

Εμεις π ειμαστε βαθυ κοκκινο απο που θα προμηθευτούμε τα ρουχα και τα υπολοιπα π χρειαζονται ωστα να παρουσιαστουμε στις 16??

online παραγγελια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλυσπέρα, παρουσιάσομαι (μυρινα) Λήμνο, η μετακίνηση θα γίνει 2 μέρες νωρίτερα με αεροπλάνο γιατί πλοία δεν βρίσκω, θα με δεχτούν ή θα με πουν κοιμήσου έξω απο την πύλη ; 

Και ακόμα, που πρέπει να παραδώσω τα χαρτιά αναπηρίας για να μπω σε κατηγορία κοινωνικών προβλημάτων, στρατολογία ή μαζί με τα υπόλοιπα όταν μπω μέσα  ; 

Δυστηχώς στην στρατολογία δεν σηκώνει κανένας το τηλέφωνο ή λέει χαλασμένο και πρέπει να με επιβεβαιώση κάποιος.

Επεξ/σία από Trexon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sensai είπε

έχω δύο δόντια που χρειάζονται σφράγισμα. αν το παίξω ότι πονάω μπορώ να πάω σε στρατιωτικό νοσοκομείο να τα φτιάξω;

Αν δεν φοβάσαι ότι μπορεί να καταλήξεις με 2 δόντια μείον, τότε μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Tsapinho είπε

Αν δεν φοβάσαι ότι μπορεί να καταλήξεις με 2 δόντια μείον, τότε μπορείς.

λες να μου κάνουν εξαγωγή σε δύο σχεδόν υγιή δόντια ή εννοείς πως δεν θα κάνουν καλή δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, sensai είπε

λες να μου κάνουν εξαγωγή σε δύο σχεδόν υγιή δόντια ή εννοείς πως δεν θα κάνουν καλή δουλειά;

το 2ο... γενικά ότι είναι τζάμπα δεν το πολυεμπιστευομαι... εξαρτάται και σε τι επιστημον θα πέσεις βέβαια.

Επεξ/σία από Tsapinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, axreiastos είπε

Εχετε κανενα καλο σαιτ να προτεινετε τοτε;

armyland Δαφνη εχω ακουσει καλα λογια.

5 ώρες πριν, Tsapinho είπε

το 2ο... γενικά ότι είναι τζάμπα δεν το πολυεμπιστευομαι... εξαρτάται και σε τι επιστημον θα πέσεις βέβαια.

μιλαμε για στρατιωτικο νοσοκομειο και ιατρους με οτι αυτο συνεπαγεται. Να γραφεται κατι τετοιο οτι ειναι αστειοτητα να γραφεται...Εκτος αν εχεις καποια προσωπικη εμπειρια να μοιραστεις που και παλι μπορει να ετυχε. Εγω απο καποιες οικογενειακες ιστοριες και στο 251 και στο 401 μονο τα καλυτερα εχω να πω. Και γενικα μονο τα καλυτερα ακουγονται στην πιατσα.

8 ώρες πριν, Trexon είπε

θα με δεχτούν ή θα με πουν κοιμήσου έξω απο την πύλη

Εννοειται, κανε και ενα τηλ να τους ενημερωσεις καλου κακου.

8 ώρες πριν, Trexon είπε

Και ακόμα, που πρέπει να παραδώσω τα χαρτιά αναπηρίας για να μπω σε κατηγορία κοινωνικών προβλημάτων, στρατολογία ή μαζί με τα υπόλοιπα όταν μπω μέσα  ; 

 

Οταν μπεις στο στρατοπεδο θα ερθει ο στρατολογους σε ολους τους καινουριους να σας μιλησει λογικα να σας πει τι ισχυει για τις γενικες κατηγοριες να ρωτησετε καμια απορια και μετα να του δωσετε τα χαρτια για να στειλει οτι πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Trexon είπε

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο απο το στρατόπεδο υπλχου ΚΑΡΔΑΜΗΛΑ (Μύρινα) στην Λήμνο ; Ευχαριστώ

 

καλησπερα και με το καλο να ανεβεις

Και να σου δωσω το τηλ στρατοπεδου δε θα εξυπηρετηθεις. Αν μπορεις κανε ενα τηλ στη στρατολογια της περιοχης σου.

Στη μυρινα δεν εχει απειρους θαλαμους οποτε  υπαρχει περιπτωση να διανυκτερευσεις αλλου (απο στρατοπεδα η Λημνος αλλο τιποτα). Γιαυτο αν μπορεις κανε το τηλ ωστε οι αρμοδιες υπηρεσιες να γνωριζουν

 

Επισης πιο χρησιμη συμβουλη ειναι να βρεις στο φεις γκρουπακι που εχουν ηδη φτιαξει οι νεοσυλλεκτοι για Λημνο ωστε να βρεις και παρεα γιατι στανταρ θα εχεις και αλλους στο ιδιο αεροπλανο μαζι

ελπιζω να βοηθησα

8 ώρες πριν, Tsapinho είπε

το 2ο... γενικά ότι είναι τζάμπα δεν το πολυεμπιστευομαι... εξαρτάται και σε τι επιστημον θα πέσεις βέβαια.

οτι ναναι

 

Πηγαινε αγορι μου στο Ιατρο της μοναδας σου να παρεις παραπεμπτικο. Αν περασεις στρατιωτικο νοσοκομειο θα καταλαβεις: ειδικα οι στρατευσιμοι (και καλα κανουν) θεραπευουν οτι προβλημα εχουν ακομα και μικρο μιας και τσαμπα ειναι και υψηλου επιπεδου ιατρικες υπηρεσιες λαμβανουν (επιπεδου ιδιωτικου θεραπευτηριου).

Επεξ/σία από vamvakoolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Trexon είπε

Δυστηχώς στην στρατολογία δεν σηκώνει κανένας το τηλέφωνο ή λέει χαλασμένο και πρέπει να με επιβεβαιώση κάποιος.

Σε ποια στρατολογια προσπαθείς αν επιτρέπεται? Γιατί εγώ που έπαιρνα στην Θεσσαλονίκη (κεντρικής Μακεδονίας) ποτέ δεν είχα θέμα και πάντα το σηκωναν. Googlαρε για να βρεις παραπάνω από 1 τηλ (της Θεσσαλονίκης έχει 10+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...