Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

κατι ασχετο, κανεις που να εινια τωρα στρατο η προσφατα να τελειωσε.. τι λεφτα πανω κατω ξοδευεις την βδομαδα? εγω π.χ. υπολογιζω 1-2 καφεδες τη νμερα αυτο μονο σαν εξοδα δν θελω να χαλασω πολλα λεφτα + καθολου ντελιβερι 

Ο καφές έχει 1€

Τα σάντουιτς και σφολιατες έχουν 1-1.5€. αν το φαγητο είναι χάλια και πεινάς, θα αναγκαστείς να πάρεις.

Στις εξόδους σου θα ξοδεύεις σκέψου σε καφέ, σουβλάκια, ταξί αν δεν σε πάει Καναδέζα κτλ

Εκεί που ημουν ο καφές ήταν κακός. Οπότε πήρα ένα σέικερ και νεσκαφε. Με 6€ έπινα 50 καφέδες

Για τον πρώτο καιρό πάρε 100€ να έχεις, εφόσον δεν ξοδεύεις λεφτα. Μπορεί να πάρει καιρός να προσαρμοστείς και να βγεις για λεφτά, τσιγάρα κτλ 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Ο καφές έχει 1€

Τα σάντουιτς και σφολιατες έχουν 1-1.5€. αν το φαγητο είναι χάλια και πεινάς, θα αναγκαστείς να πάρεις.

Στις εξόδους σου θα ξοδεύεις σκέψου σε καφέ, σουβλάκια, ταξί αν δεν σε πάει Καναδέζα κτλ

Εκεί που ημουν ο καφές ήταν κακός. Οπότε πήρα ένα σέικερ και νεσκαφε. Με 6€ έπινα 50 καφέδες

Για τον πρώτο καιρό πάρε 100€ να έχεις, εφόσον δεν ξοδεύεις λεφτα. Μπορεί να πάρει καιρός να προσαρμοστείς και να βγεις για λεφτά, τσιγάρα κτλ 

 

 

 

δεν καπνιζω , απλα πινω αρκετους καφεδες οταν δν τρωω .. μπορω να εχω π.χ. δικο μου καφε κλπ φραπε.. οποτε μια χαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SolidSnake12 είπε

Λαμια έχω ακουσει τα καλύτερα 

 

Να παρεις το χαρτί από την επεμβαση που εχεις κάνει για τη καρδια και να το καταθεσεις. Πιστευω ειναι αρκετο για να παρεις το ι5. Το ι5 ψυχολογικό θελει συνολο 24 μηνες  αναβολων (ειτε 4 6μηνα, ειτε 2 12μηνα, ειτε 1 24μηνο). Το παθολογικο ισως βγαινει και κατευθείαν δε ξερω. Αν δε βγαινει μπορει να σου δωσει κατευθειαν 24μηνη αναβολη. Απο επιπτωσεις νομιζω μόνο οτι δε μπορεις να δουλέψεις σε σωματα ασφαλείας (αστυνομια, security, κλπ.), αλλα αυτο και παλι το γνωριζω μονο για το ψυχολογικο, ισως για το παθολογικο να μην εχεις και τίποτα. Γενικά μη ψαρωνεις νομιζω μπορεις να τον γλιτώσεις τον στρατό, απλα να εχεις τα χαρτια για να το σπρώξεις προς τα εκει. 

απο την ημερα που εκανα την επεμβαση ουτε 1 χρονων καθε χρονο η καθε 2 χρονια κανω εξετασεις ,ποιες εξετασεις θα χρειαστω ; τις πιο προσφατες η ολο το ιστορικο ; Εχω ηδη χαρτι απο την γιατρο που με κοιταει που λεει αναλυτικα τι εγχειρηση εχω κανει το προβλημα μ και οτι παιρνω φαρμακα.

12 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

παρουσιαζεσαι , πας στους γιατρους λες το προβλημα με την καρδια και σου δινουν 2 χρονια αναβολη... ξανα πας μετα απο 2 χρονια ξανα περνεις αναβολη ξανα πας μετα απο οταν σου πουνε κ τελειωσες.. τωρα τ2 χρονια μπορει να ειναι 1 μπορει να ειναι 3 δν ξερω ακριβως αλλα νομιζω 2.. γνωστμος συγκεκριμενα παρουσιαστηκε 3 φορες κ τελειωσε εινια 37 χρονων τωρα...

οι επιπτωσεις ειτε ι5 σωματικου ειτε ι5 ψυχολογικου πανω κατω ειναι ιδιες... δν θα μπορεις να μπεις σε σωματα ασφαλειας π.χ. συνοροφυλακες , ειδικους φρουρους κλπ κλαιν μαιν δηλαδη ... οποιος σου πει οτι θα εχεις κ σε δουλιες αλλες κλπ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ .. αα επισης ενα αλλος που μπαινει τωρα β εσσο γνωστος μου ηδη ξεκινησε μουφα ψυχολογικα ι5 και εχει επαγγλεματικο διπλωμα διπλοαξονικο φορτηγου ουτε ξερω πως λεγεται και του ειπανε δν υπαρχει θεμα να οδηγας κανονικα ..

αυτα ξερω , μονο το θεμα υγειας σου φτανει κ περισσεύει δεν ρισκαρουν να σε παρουν κ να παθεις κατι

ΥΓ. υπαρχει περιπτωση εαν κρινει ο στρατιωτικος γιατρος οτι το προβλημα που εχεις ακομα κ με χρονο θα υπαρχει ισως να παρεις κ κατευθειαν απαλλαγη απλα ΜΗΝ ΑΓΧΏΝΕΣΑΙ για επιπτωσεις μετα .. εαν δν εχεις σκοπο να κανεις δουλεια με ΟΠΛΟ δν σε επηρεαζει 

Το ολο θεμα με την αναβολη αργει ; δηλαδη παω και φευγω αμεσως η μπορει να παρει και μερα ; Τωρα για επιπτωσεις δεν με αποσχολουν τα σωματα ασφαλειας γιατι απο παντα ηξερα οτι λογω καρδιας δεν θα μπορουσα να παω. Με ενδιαφερει κυριως για ιδιωτες και δημοσιο. Θα φαινεται οτι εχω παρει ι5 και τι ι5 ; γιατι ειχα διαβασει οτι απλα φαινεται οτι εχεις απαλλαγει απο τα καθηκοντα αλλα οταν το εκανα κουβεντα με εναν γνωστο μου ειπε οτι το ι5 σωματικο ακομα και του υπερβαρου δεν φαινεται ενω το ι5 ψυχολογικο φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, sensai είπε

παιδιά οι κατ εξαίρεση μεταθέσεις μετά από πόσο καιρό βγαίνουν; 2 μήνες ή παραπάνω;

Στην δικιά μου εσσο, οι πρώτες κατ εξαίρεση είχαν βγει σε μερικές μέρες

Οι πιο λάιτ καταστάσεις / βυσματικες άργησαν λίγο (μετα τα σπεν / ΕΚΕ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, μπαρμπαγιωργος είπε

Στην δικιά μου εσσο, οι πρώτες κατ εξαίρεση είχαν βγει σε μερικές μέρες

Οι πιο λάιτ καταστάσεις / βυσματικες άργησαν λίγο (μετα τα σπεν / ΕΚΕ)

 

γνωρίζεις αν φύγανε και όσοι ήταν Ι4 με αυτές τις μεταθέσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeCTeen είπε

Μπαίνω κι εγώ τώρα και είμαι ακομα φοιτητής. Είχα πάρει αναβολή και δεν τελείωσα, οπότε θέλω να είμαι κομπλε με αυτό το θεμα και να μπορω να πάρω φοιτητικές άδειες. Η στρατολογία δεν σηκώνει τηλέφωνα αλλά μου είχαν πει πριν κάνα μήνα να στείλω mail. Δεν γνωρίζω που όμως, ξέρει κανείς; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ποιά είναι η απορία σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yanis13 είπε

Παιδια πηρα τωρα μεταθεση 4μηνου (μπηκα Νοεμβρη). Παιζει να παρω με βυσμα αλλη μεταθεση, πχ σε 2 μηνες?

ναι παιζει και εκει φαινεται αν καποιος εχει βυσμα:πχ παρουσιαζεσαι Σαμο και μετα απο κανα δυο μηνες ερχεται χαρτι για.....ΓΕΕΘΑ (ο διοικητης λοχου/ταγματος θα φαει ηττα αλλα...ξυδακι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sensai είπε

γνωρίζεις αν φύγανε και όσοι ήταν Ι4 με αυτές τις μεταθέσεις;

Να φύγουν να πάνε που, οι ι4?

Κανονικά υπηρετούν οι ι4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, basilis1913 είπε

απο την ημερα που εκανα την επεμβαση ουτε 1 χρονων καθε χρονο η καθε 2 χρονια κανω εξετασεις ,ποιες εξετασεις θα χρειαστω ; τις πιο προσφατες η ολο το ιστορικο ; Εχω ηδη χαρτι απο την γιατρο που με κοιταει που λεει αναλυτικα τι εγχειρηση εχω κανει το προβλημα μ και οτι παιρνω φαρμακα.

Το ολο θεμα με την αναβολη αργει ; δηλαδη παω και φευγω αμεσως η μπορει να παρει και μερα ; Τωρα για επιπτωσεις δεν με αποσχολουν τα σωματα ασφαλειας γιατι απο παντα ηξερα οτι λογω καρδιας δεν θα μπορουσα να παω. Με ενδιαφερει κυριως για ιδιωτες και δημοσιο. Θα φαινεται οτι εχω παρει ι5 και τι ι5 ; γιατι ειχα διαβασει οτι απλα φαινεται οτι εχεις απαλλαγει απο τα καθηκοντα αλλα οταν το εκανα κουβεντα με εναν γνωστο μου ειπε οτι το ι5 σωματικο ακομα και του υπερβαρου δεν φαινεται ενω το ι5 ψυχολογικο φαινεται.

Αποψη μου, παρε ο, τι εχεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, basilis1913 είπε

απο την ημερα που εκανα την επεμβαση ουτε 1 χρονων καθε χρονο η καθε 2 χρονια κανω εξετασεις ,ποιες εξετασεις θα χρειαστω ; τις πιο προσφατες η ολο το ιστορικο ; Εχω ηδη χαρτι απο την γιατρο που με κοιταει που λεει αναλυτικα τι εγχειρηση εχω κανει το προβλημα μ και οτι παιρνω φαρμακα.

Το ολο θεμα με την αναβολη αργει ; δηλαδη παω και φευγω αμεσως η μπορει να παρει και μερα ; Τωρα για επιπτωσεις δεν με αποσχολουν τα σωματα ασφαλειας γιατι απο παντα ηξερα οτι λογω καρδιας δεν θα μπορουσα να παω. Με ενδιαφερει κυριως για ιδιωτες και δημοσιο. Θα φαινεται οτι εχω παρει ι5 και τι ι5 ; γιατι ειχα διαβασει οτι απλα φαινεται οτι εχεις απαλλαγει απο τα καθηκοντα αλλα οταν το εκανα κουβεντα με εναν γνωστο μου ειπε οτι το ι5 σωματικο ακομα και του υπερβαρου δεν φαινεται ενω το ι5 ψυχολογικο φαινεται.

σημερα πηγε φιλος μου για ι5 ψυχολογικο μουφα , πηγε σοτ 424 με μια γνωματευση απο ψυχιατρο ιδιωτικο μια οτι κ καλα εχει κρισεις ανχους και δν μπορει να ειναι σε επαφη με πολυ κοσμο του βαλανε μια υπογραφη κ εφυγε ... σε 1 χρονο ξανα .. αυτο..

στον γιατρο που σε παρακολουθει ασ βγαλει μια βεβαιωση με περιληπτικα ολο το θεμα σου κ εισαι κκομπλε.. 

εαν δν το δεχτουν για ι5 πανε σε ενα ψυχιατρο πες του θελω ενα χαρτι μουφα θεμα κ τελειωσες ..δν θα κατσουν να ασχοληθουν ουτε να το ψαξουν στο στρατο.. δημοσιοι υπαλληλοι της πο@@@ας ειναι .. εαν δν βαριμουν την διαδικασια θα το εκανα κ γω να μην παω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SolidSnake12 είπε

Αποψη μου, παρε ο, τι εχεις 

 

3 λεπτά πριν, pasxaliskar είπε

σημερα πηγε φιλος μου για ι5 ψυχολογικο μουφα , πηγε σοτ 424 με μια γνωματευση απο ψυχιατρο ιδιωτικο μια οτι κ καλα εχει κρισεις ανχους και δν μπορει να ειναι σε επαφη με πολυ κοσμο του βαλανε μια υπογραφη κ εφυγε ... σε 1 χρονο ξανα .. αυτο..

στον γιατρο που σε παρακολουθει ασ βγαλει μια βεβαιωση με περιληπτικα ολο το θεμα σου κ εισαι κκομπλε.. 

εαν δν το δεχτουν για ι5 πανε σε ενα ψυχιατρο πες του θελω ενα χαρτι μουφα θεμα κ τελειωσες ..δν θα κατσουν να ασχοληθουν ουτε να το ψαξουν στο στρατο.. δημοσιοι υπαλληλοι της πο@@@ας ειναι .. εαν δν βαριμουν την διαδικασια θα το εκανα κ γω να μην παω 

την εχω την βεβαιωση ηδη με το προβλημα μου και ολα και θα παρω μαζι και ενα φακελο με αλλα χαρτια για την καρδια για παν ενδεχομενο. Απλα λογω καραντινας θα τελειωσω γρηγορα για να φυγω η θα παρει μερες η διαδικασια αυτο με απασχολει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis1913 είπε

 

την εχω την βεβαιωση ηδη με το προβλημα μου και ολα και θα παρω μαζι και ενα φακελο με αλλα χαρτια για την καρδια για παν ενδεχομενο. Απλα λογω καραντινας θα τελειωσω γρηγορα για να φυγω η θα παρει μερες η διαδικασια αυτο με απασχολει 

Δεν ξερω ακριβως αλλα εκτιμω οτι θα γίνουν ολα την ιδια μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Να φύγουν να πάνε που, οι ι4?

Κανονικά υπηρετούν οι ι4

κοντά στον τόπο διαμονής τους. δεν ισχύει η κατ εξαίρεση μετάθεση για τους Ι4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...